Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 14

Temat: Dziwne wycie w silniku

  1. #1
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny Dziwne wycie w silniku

    Witam. Już od jakiegoś czasu słyszę dziwne wycie w moim 1.9 TDI. Denerwujący dźwięk słychać prawie w całym zakresie obrotów ale nasila się on przy 1700 - 1800 obr. Patrząc od przodu silnika wycie słychać po lewej stronie w okolicach rozrządu, pompy wtryskowej, ale ciężko określić dokładnie. Na 100% dźwięk ten nie pochodzi od paska alternatora.
    Wydaje mi się, że problem się zaczął po wymianie rozrządu. Wszystkie rolki, napinacz i pompa wody były zmieniane (Ruville), pasek Contitech, prawidłowo napięty. Czy możliwe, że któraś z części mogła być wadliwa? Macie jakieś propozycje? Strasznie mnie denerwuje ten dźwięk .
    Tu macie film podglądowy (słychać od połowy filmu)

    <film niedostępny>
    Ostatnio edytowany przez mateusz233 - 24-11-13 o 16:38

  2. #2
    fredi.master's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Jaworzno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    63 razy

    Domyślny

    A mógłbyś kogoś poprosić aby naciskał na pedał a Ty nagrałbyś filmik przykładając telefon blisko źródła wycia? Bo szczerze ja nie mogę do końca wyłapać tego wycia...
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic7010_7.gif

  3. #3
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    podstawa to zrzucić pasek czy paski (nie wiem jak tam w dieslu jest) i zakręcić, poruszać kółkami od sprężarki klimy, alternatora, pompy wspomagania, napinacz paska czy one nie są podejrzane (czyli łożyska w nich). Możliwe że pompa wody tak wyje(miauczy) bo podobno one tak mają że niektóre są ciche a niektóre troszkę wyją. U mnie po wymianie pompy właśnie na Ruville zaczęło delikatnie wyć- ja to nazywam miałczeniem he he

  4. #4
    prze-tec's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock/Słupno/Wawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    tak jak kolega pisze, zrzuć paski i sprawdz czy wycie zniknie, może łożyska w alternatorze umarły lub rolka napinacza. Jeśli chodzi o rozrząd to , niestety zdarza się, że nowe części nadają się na śmietnik... Jak po zdjęciu paska wielorowkowego nic się nie zmieni, sciagaj obudowe rozrządu jęsli dźwięk się nasili to szukaj tam.
    "Ludzie ludzi robią, to my samochodu nie naprawimy ?!"
    171@380 by R-PERFORMANCE

  5. #5
    mateusz233's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Proszowice
    Auto
    A4 B6 Avant 1.9TDI+
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    67 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    Jutro zrzucam pasek wielorowkowy i zobaczę czy przestanie, ale wydaje mi się, że nic to nie da bo alternator był robiony, napinacz zmieniany. Jak nie to borę się za rozrząd bo coraz bardziej mnie denerwuje to "uuuuu" . Może spróbuję zmienić tą pompę wody...
    Ostatnio edytowany przez mateusz233 - 14-05-12 o 23:03

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Niestety mam ten sam problem z tym, że u mnie rozrząd był wymieniany jakieś 2 lata temu a kilka dniu wcześniej pojawiło się dziwne drżenie jakby jakiś plastik uderzał o coś pod maska przykładając ucho bliżej silnika ten właśnie odgłos wg. mnie dochodzi z miejsca gdzie zamontowany jest filtr powietrza mechanik sprawdzał na komputerze i nie wykazało żadnych błędów, sprawdził również poduszki ale tez tam nie było nic niepokojącego, spotkałem się tez z opinią, że możne to być koło dwu-masowe pisze tutaj dlatego, że nie wiem czy to jest poważna usterka i ogólnie mechanik i ja nie wiemy jak sobie z tym poradzić a może ktoś z was doszedł do jakichś obiektywnych wniosków. Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu rozwiązania.

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żory
    Auto
    A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    mateusz233 witaj w klubie...

    z tym że u mnie wyło tak przed wymianą rozrządu.
    wymieniłem kpl rozrząd z pompą wody, pasek wielorowkowy, napinacz paska wielorowkowego,rolkę prowadzącą tego paska, sprzęgło alternatora i uwaga - dalej wyje tak samo.
    zostały łożyska alternatora i pompa wspomagania, reszta nowe.

    acha i nie wymieniałem czego popadnie na nowe tylko to wszystko po prostu było zużyte jak ch...

  8. #8
    gilas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toszek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Question Silnik wyje

    Witam mam taki problem ze od jakiegoś czasu w mojej audicy silnik dziwnie wyje nie słychać tego z kół czy z jakiejś strony tylko jak by silnik przy zwiększaniu obrotów dźwięk tez rośnie może miał już ktoś coś takiego i podpowie mi co to możne być.... z góry dzieki

  9. #9

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Witaj
    Alternator, pasek... Jeżeli słyszysz to nie tylko podczas jazdy otwórz maskę i wsłuchaj się dokładnie skąd ten dźwięk dochodzi.

  10. #10
    gilas's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Toszek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    No właśnie słuchałem i z lewej strony jak stoję od przodu auta czy gdzieś z rozrządu a był wymieniany cały komplet z continentala być możne to jeszcze bardziej z tyłu maglownica nie wiem sam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •