Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: Wymiana silnika AHF na ASV?

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Wymiana silnika AHF na ASV?

    Witam. Posypał mi się silnik i czeka mnie wymiana. Sprawa tyczy się samochodu 1.9 TDI 110KM AHF 1998r.
    I teraz takie pytanie czy silnik ASV podejdzie a jeśli tak to czy wymaga to jakiś przeróbek? Czym te silniki się w ogóle od siebie różnią?
    I które roczniki silników podejdą?

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Bez problemu go zaadoptujesz ,jeśli chodzi o sam słupek.Różnice (jeśli są) to w osprzęcie ( na pewno inne wtryski ) , i ew wnętrzności ,ale nie ma to wpływu na mocowanie.
    Z tego co się orientowałem jak u siebie miałem taki problem , to podejdzie każdy z pompą bez dodatkowych przeróbek (AGR,ALH, AHF ,ASV) , jeśli byłby PD , to już wtedy trochę rzeczy trzeba zmieniać.

    Oczywiście musi być z samochodu o poprzecznym położeniu silnika ( np ASV z A4 tak łatwo nie podejdzie, na pewno jest inna głowica - wąż cieczy chłodzącej z niej wychodzi ,czego w poprzecznym ułożeniu nie ma)
    Ostatnio edytowany przez MiG25 - 17-01-12 o 10:34

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Nie ma różnicy czy silnik jest w poprzek czy wzdłuż. Zakładełm 116 ps z passata do golfa bez najmniejszych problemów.

  4. #4
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez xlt Pokaż post
    Nie ma r??nicy czy silnik jest w poprzek czy wzd?u?. Zak?ade?m 116 ps z passata do golfa bez najmniejszych problem?w.
    Tutaj masz silnik "wzd?u?ny" : http://allegro.pl/silnik-1-9-tdi-aud...035828966.html
    Zwr?? uwag? na ko?nierz pomi?dzy wtryskiwaczami 3 a 4 , tego nie ma w silnikach w A3.
    Oczywi?cie to jest silnik na pompie , w PD mo?e nie by? r??nicy , a 116KM z passata takim chyba jest.

    EDIT: A tu ALH z Sharana ,mimo ?e w poprzek ma silnik to i tak wg mnie te? z tym ko?nierzem: http://allegro.pl/silnik-kompletny-g...037406359.html
    Takie nie pasuj? ( no albo co? z tym trzeba pokombinowa?).
    Wi?c mo?e nie do ko?ca uwaga ,?e takie co? maj? tylko silniki "wzd?u?ne" si? sprawdzi?a... W ka?dym razie na ten ko?nierz trzeba zwr?ci? uwag
    Ostatnio edytowany przez MiG25 - 17-01-12 o 16:07

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Zwróć uwagę, że to stary AFN. Na drugim zdjęciu też jest AFN. ALH ma vacum pompę przy głowicy i filtr olejowy na wkład w zupełnie innym miejscu. Koniec OT.

    Co do pytania z tematu: silnik ASV i AHF jest jak najbardziej zamienny. Różnią się jak zostało już napisane wtryskami (AHF 190->220 bar, ASV 220->300 bar), końcówkami wtrysków (AHF 0,190, ASV 0.205) oraz tłokami. EOT.

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Faktycznie ludzie różne cuda robią.... Pamiętam jak dziś ,że oglądałem na szrocie silnik ASV podobno z A4 ,i miał ten kołnierz ,przez co go od razu skreśliłem. Tyle ,że jak teraz szukam to w A4 ASV nie wkładano ! Także ten silnik musiał być jakimś składakiem.
    To samo ten z podanej przeze mnie aukcji z Sharana...
    W każdym razie jak widać trzeba silnik dokładnie obejrzeć a nie sugerować sie tylko numerem seryjnym , bo być może orginalny jest tylko blok silnika , głowica już pochodzić z innego...

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    ASV w A4 nie występował i nie ma możliwości, żeby blok pochodził z ASV a głowica z AFN (inne rozmieszczenie kanałów).

  8. #8

    Data dołączenia
    Dec 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    zakładałem kiedyś ASV zamiast AHF. Z ASV były wtryski, pompa no i słupek . Z AHF zostało turbo i komputer. Po złożeniu wszystkiego do kupy samochód nie jechał. Wyszło że z mała jest dawka. Po zwiększeniu samochód chodzi już rok bez najmniejszych problemów.

    MiG25 nie wiem dlaczego, ale cały czas uparcie wysyłasz linki z starszym typem silników TDI czyli z pompą wody poza rozrządem. Wszystkie A3 miały nowszy typ silników czyli pompa wody w rozrządzie.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •