Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Drgania (wibracje) zimego silnika TDi

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny Drgania (wibracje) zimego silnika TDi

    EUREKA. Dla wszystkich, ktorym na zimnym silnik TDi wibruje (cała buda), podaczas puszczania spręgła obroty na moment spadają, przy wyciskaniu sprzegła drgania ustają, a diagnozą jest poczatek "padaczki" dwumasa: (bylo wiele tematow). Przyczyna okazało sie łozysko wyciskowe (wysprzęglik hydrauliczny sprzegła) Po przeszlo 2,5 roku diagnoz , wymiany dwumasa, dzisiaj po wymianie w/w wszelkie dolegliwosci ustały. Łozysko hydrauliczne pracuje cały czas podczczas obrotow silnika na luzie i sprzegle (wyciśniete). im wiecej zużyte stawia opor jesli zimne to większy. Dlatego razem z zimną skrzynią biegow, hamuje silnik, który poprzez dwumasa wspomaga wibracje. (najciekawsze jest to, że nie wydaje żadnych niepokojących dzwiękow). Dla modow.prosze o wstawienie posta w odpowiednim wątku.
    Ostatnio edytowany przez azajec - 06-10-08 o 19:12

  2. #2
    damiano24's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    witam ! mam takie same objawy i dotychczas byłem pewny, że dwumasowka do wymiany, ale teraz to już nie wiem, latem problemu prawie nie ma tzn. po uruchomieniu silnik pracuje równo ale gdy zrobi sie troche zimniej to od razu wibruje, gdy wcisnę sprzęgło to wszystko ustaje a wiec wskazywało by to na łożysko oporowe (tu kolejne pytanie czy to jest to samo co łożysko wyciskowe czy też wysprzęglik hydrauliczny sprzęgła), ale mam jeszcze taki objaw raczej nie zależny od temperatury tzn. jadąc na 1 bez gazu silnik szarpie, a gdy dodam troszke gazu to jest ok. Sam już nie wiem czy to wina łożyska czy też dwumasówki, a może jednego i drugiego, czy po rozebraniu bedzie można stwierdzić że dwumas nadaje się do wymiany ?? Dodam jeszcze że wciskając sprzęgło tak w połowie skoku słychać wyraźne tarcie i takie terkotanie a gdy już docisne do końca to cisza. Czy ktoś może mi pomóc ???

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Damiano 24. U mnie było tak. Rok temu wymienilem tylko samego dwumasa bo reszta sprzegla była OKI. Drgania zaraz po miesiącu powróciły. Teraz glosno pracowalo łożysko (łozysko oporowe, wysprzeglik to to samo) więc je wymieniłem. Doznałem miłego zaskoczenia gdy drgania dwumasa ustały. U Ciebie jeśli drga na 1 biegu może wysąpić podwójny problem. Jesli terkocze na półsprzęgle to oznaka zacierajacego się łożyska.
    Ostatnio edytowany przez azajec - 15-10-08 o 12:43

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •