1. WYMIANA PRZEWODÓW HYDRAULICZNYCH
Jeżeli pojazd jest kilkuletni, zaleca się dokonania wymiany przewodów hydraulicznych łączących przekładnie kierowniczą z pompą wspomagania. Stare i uszkodzone przewody mogą stanowić zagrożenie w postaci odrywających się z nich resztek starego oplotu lub gumy, które to z kolei mogą powodować wadliwe działanie całego układu.
2. UWAGA
Jeżeli układ wspomagania kierownicy zostanie zatrzymany na 10-15 sekund na końcu skoku (suwu) przekładni kierowniczej to niektóre części mogą zostać uszkodzone z powodu wysokiej temperatury lub wysokiego ciśnienia panującego w układzie. Dotyczy to zarówno przekładni kierowniczej jak i pompy wspomagania.
3. WAŻNE
Nie używać tego samego płynu po wymianie pompy, układ należy zalać nowym płynem.
Po przejechaniu 500 km należy wymienić płyn w układzie wspomagania w celu wypłukania pozostałych zanieczyszczeń. Szum pompy wspomagania najczęściej spowodowany jest zapowietrzeniem układu lub zagiętymi przewodamihydraulicznymi.
Wymiana pompy wspomagania
INSTRUKCJA MONTAŻU POMPY WSPOMAGANIA
1.Odłącz dodatni kabel, który jest podłączony do cewki w samochodach z silnikiem benzynowym, a w samochodach z silnikiem Diesla do elektrozaworu. Taka procedura uniemożliwi uruchomienie silnika.
2.Zamontuj pompę układu wspomagania bez podłączania przewodów hydraulicznych do przekładni.
3.Zalej zbiornik pompy wspomagania płynem, pozwalając nowemu płynowi na swobodny przepływ przez pompę wspomagania oraz przewody.
4. Zakręć silnikiem bez podłączania zapłonu na biegu jałowym pozwoli to na usunięcie starego zanieczyszczonego płynu z pompy wspomagania.
5.Nie używamy tego płynu do ponownego zalewania układu.
6.Przymocuj przewód zasilający (łączący pompę z przekładnią) i przewód wychodzący (odbierający płyn) z przekładni wspomagania. (Uwaga: Przewody muszą być poprawnie zamontowane) Nie mocuj przewodu wychodzącego przekładni doprowadzającego płyn z powrotem do zbiornika.
7.Zatkaj chwilowo przewód wychodzący z przekładni doprowadzający płyn z powrotem do zbiornika i napełnij zbiornik pompy płynem hydraulicznym.
8.Zakręć silnikiem bez podłączania zapłonu, (gdy jest na biegu jałowym) a następnie upuszczaj płyn aż do momentu, kiedy przepływając przez przewód zasilający jego kolor się rozjaśni. (Uwaga: pompa nie może się obracać na sucho).
9.Podłącz przewód wychodzący z przekładni doprowadzający płyn z powrotem do zbiornika.
10.Napełnij zbiornik pompy płynem hydraulicznym do wymaganego poziomu.
11.Podłącz kable elektryczne, które zostały uprzednio odłączone.
12.Uruchom silnik, a następnie poobracaj kierownicą w prawo i w lewo przez chwile, aby płyn się wymieszał. Nie przytrzymuj kierownicy do oporu na końcu suwu (skoku) przekładni Nie wprowadzaj pompy w ruch, na sucho.
13.Uzupełnij zbiornik pompy płynem hydraulicznym do wymaganego poziomu.
viagra
WALCOME