Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 31 do 40 z 61

Temat: Problem z spryskiwaczem tylnej szyby

  1. #31
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Skręcony wąż tuż przy wejściu do klapy ?

  2. #32

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Tuż przy wejściu do klapy? A nie wiem... Fakt faktem nie chce lecieć :/ Nawet jak wężyk był by skręcony to i tak powinno by chyba lecieć bo przecież pompka robi ciśnienie chyba??

  3. #33
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    A zagnij sobie wąż ogrodowy i zobacz ,czy mimo ciśnienia będzie leciało

  4. #34
    luki8L's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sroda Slaska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.8 TFSI - CJSA, CJSB (180 KM)
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Witam,

    Ostatnio miałem to samo - pompka chodziła, a na szybie sahara. U mnie okazało się, że zapchany był wylot spryskiwacza.

    Sprawdziłem to tak: Zdjąłem tapicerkę z tylnej klapy, odpiełem wężyk i włączyłem spryskiwacz - tryskało jak z karchera - czyli zapchane na samym końcu. Podłączyłem sprężone powietrze do miejsca gdzie odpiąłem wężyk i przedmuchałem - w drugą stronę zrobiłem tak samo - podpiołem sprężone powietrze od strony wylotu spryskiwacza. Tak kilka razy i się przedmuchało.
    Włożyłem wężyk i teraz tryska aż miło!

    Pozdrawiam!
    2.0 TFSI ~300 KM automat, ino APR dolot

  5. #35

    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    MiG25 jak moze być zagięty skoro jak otworze klape bagażnika w góre to leci, potem zamnkne też leci. A na drugi dzień już nie chce lecieć :/

  6. #36
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    A to sorry , nieporozumienie... zrozumiałem ,że jak zamkniesz klapę to nie leci...

    Podobno jest zaworek zwrotny ,który powoduje ,że płyn nie wraca ...ale jakby on puszczał to i tak po pewnym czasie zaczęłoby lecieć.....
    U mnie kiedyś z przodu dysza kiepsko psikała ,myślałem ,że trzeba będzie wymieniać ,ale wziąłem szpilkę i wydłubałem z niej jakby drobiny mydła.. Pewnie osad z płynu. I od tej pory pryska najlepiej ze wszystkich Także czyszczenie też nie zaszkodzi.

  7. #37
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ja wczoraj robilem tylny spryskiwacz ale z tego co czytam to moj problem byl najpowazniejszy.Juz pisze jak to bylo.Zdejmuje plastik z klapy i niby wszystko jest ok (podlaczone tak jak ma byc)zdejmuje wiec wezyk z przed zaworka zwrotnego i plyn leci zdejmuje wezyk za zaworkiem i plyn leci,przepchalem dysze spryskiwacza i plynu brak na wylocie.Mowie kur** o co loto.Zdemontowalem silniczek wycieraczki i na stol operacyjny.Rozkrecam torxami alu obudowe i hmmm urwana rurka mosiezna laczaca koncowke wezyka ze spryskiwaczem(ok 12cm).Ogledziny calego patentu i sposobu dzialania.chwila zastanowienia i tak mowie.Albo wymiana calego mechanizmu wycieraczki bo niewiadomo czy znajde tylko te czesc z rurka,albo jakis inny sposob.Jesli ktos rozbieral silniczek to wie ze rurka mosiezna przechodzi wewnatrz tego walka z wielowpustem ktory obraca cala wycieraczke.Walek z wielowpustem sie porusza wokol wlasnej osi prawo/lewo,natomiast rurka powinna znajdowac sie w spoczynku wzgledem walka mimo ze przechodzi przez niego.U mnie musialo cos sie dostac miedzy walek a rurke i rurka zaczela sie obracac razem z walkiem co w efekcie dalo nam mosiezne wiertelko (tak sie rurka skrecila) i w efekcie doszlo do jej rozerwania.Plyn lecial sobie do mechanizmu zebatego silniczka wycieraczki a na szybie susza.Ale teraz jak to naprawic??
    Juz mowie jak sobie z tym poradzilem najpierw musialem spowrotem udroznic walek wewnatrz.Uzylem wiertla i wkretarki by rozwiercic pozostalosci po mosieznej rurce.Wiertlo 4mm wystarczy bo wewnetrzna srednica walka to 6mm a rurka ma cos kolo 4 mm.udalo sie walek drozny i teraz czym zastapic tą mosiezna rurke tak by polaczenie miedzy wezykiem i dysza spryskiwacza bylo szczelne.Wpadlem na pomysl ze wykozystam do tego celu wezyk plastikowy podcisnieniowy.Mial mniejsza srednice wewnetrzna tak ze nie wsadzil bym w niego tej plastikowej koncowki wezyka od ukladu spryskiwacza tak jak to bylo zrobione z mosiezna rurka.ale moglem zrobic odwrotnie tj wsadzilem wezyk podcisnieniowy do koncowki.Wezyk wszedl idealnie ciasniutko mialem jedna strone z glowy natomiast z drugiej strony dysze spryskiwacza wsadzilem do srodka wezyka podcisnieniowego i bylo cacy.Pozostalo mi wrzucic troszke towotu miedzy plastikowy podcisnieniowy a walek z wielowpustem by historia sie nie powtorzyla wymienilem smar w mechanizmie wycieraczki i dziala az milo.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 22-02-08 o 15:47

  8. #38
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    tomekAGU, akurat tak się składa ,że mamy już wątek w dziale Warsztat jak to kolega Coolfon naprawił identyczny problem

  9. #39
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Aaaa to sorry za powielanie ale nieszukalem bo niemialem dojscia do netu wczoraj i dlatego pewnie nie wiedzialem ze juz bylo.

  10. #40

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kolo lublina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a możecie mi powiedzieć dlaczego umnie nie dochodzi ?? Mam problem bo pompka od spryskiwacza działa i spoczatku leciało mi pod filtrem to to zrobiłem i rozłączyłem rurke w nadkolu tylnim zobaczyć jak dział i bardzo słabo leciało . Nie wiem słabe ciśnienie daje pompka po pod filtrem pow. to tak sie lało a tam w nadkolu pare kropel , a moze są jeszcze jakiś łaczki ??
    Audi A3 1,9 TDi AHF 81kW

Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •