Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: Kierownica od A8 do 8P

  1. #1
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny Kierownica od A8 do 8P

    Hejka, nurtuje mnie takie pytanie... Czy ktos wie moze czy kierownica od A8 (ta z okraglym srodkiem) pasuje do 8P? I jaka jest srednica tej kierownicy? Taka sama jak w A3?

    Nie ukrywam ze kiera od A8 z okraglym srodkiem ******scie mi sie podoba i dumam o jakiejs przekladce... Nie wiem tylko czy to spasuje.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 18:48

  2. #2
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    a ja dodam jeszcze tylko do tego pytania: czy pelna multifunkcja bedzie działac A8 vs A3?
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  3. #3
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Multifunkcja pewnie tak, ale koszt podmontowania tego przerasta zysk

  4. #4
    mtarnas's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Który masz rok auta? bo jeśli poniżej '05 to może być problem, ponieważ <05 są poduszki jedno nabojowe, a po '05 dwu-nabojowe. Jeśli będziesz kombinował i próbował to podłączyć to airbag może nie działać poprawnie. Sam myślałem nad zmianą kiery ale niestety to mnie zupełnie zniechęciło. Choć z tego co wiem kilka osób na forum ma zaślepki zamiast airbagów, w końcu wygląd najważniejszy :]

  5. #5
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Huh, taki myk z tymi poduszkami dwunabojowymi? Mam rocznik modelowo '04. Czyli w tym roczniku jest poduszka jednonabojowa a te od A8 sa dwunabojowe? Tak mam to rozumiec? Hmm to w takim razie moj misterny plan poszedl w pizdu

  6. #6
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    straszne glupoty wypisujecie, a niby ta kierownica co ja mam to jaka jest ??
    kazdy kto ma nowa to ma teoretycz problem z podpieciem, wymienia sie tasme i odpowiednio podpina, nie ma czegos takiego ze poduszka wybuchnie mocneij i moze cos zorobic kierowcy, to mit , mozna podpiac na starej tasmie na jeden a nie na dwa, mozna je zmostkowac ,mozna wyjac naboj ze starej i wsadzic w nowa itd
    wszystko to milion razy bylo opisane na forum
    nie wypowiadam sie jak to sie robi ale sie da, szpecow to montujacych jest mnostwo mi to robil ktos, marcintgr robil sobie sam, julo ma zrobione jeszcze inaczej .setki osob w a4,a6, i u nas w a3 ma nowe kierownice i wszystko dziala. nie wiem kto ma zasklepki ?
    jedna rzecz, kierownice w a8 sa tylko czteroramienne i nalezy pamietac ze poduszka okragla nie jest taka sama jak w naszej czy TT, chociaz wyglada tak samo.
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  7. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    malik (09-04-09)

  8. #7
    malik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Mam dres :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    45 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Miro Pokaż post
    straszne glupoty wypisujecie, a niby ta kierownica co ja mam to jaka jest ??
    kazdy kto ma nowa to ma teoretycz problem z podpieciem, wymienia sie tasme i odpowiednio podpina, nie ma czegos takiego ze poduszka wybuchnie mocneij i moze cos zorobic kierowcy, to mit , mozna podpiac na starej tasmie na jeden a nie na dwa, mozna je zmostkowac ,mozna wyjac naboj ze starej i wsadzic w nowa itd
    wszystko to milion razy bylo opisane na forum
    nie wypowiadam sie jak to sie robi ale sie da, szpecow to montujacych jest mnostwo mi to robil ktos, marcintgr robil sobie sam, julo ma zrobione jeszcze inaczej .setki osob w a4,a6, i u nas w a3 ma nowe kierownice i wszystko dziala. nie wiem kto ma zasklepki ?
    jedna rzecz, kierownice w a8 sa tylko czteroramienne i nalezy pamietac ze poduszka okragla nie jest taka sama jak w naszej czy TT, chociaz wyglada tak samo.
    No i miro rozwial nasze watpliwosci. Dzieki
    Co do kierownic A8.... Znalazlem kilka sztuk 3 ramiennych, chocby ta: http://allegro.pl/item603734941_kier..._4e0_2004.html
    W zwiazku z tym chyba sa nie tylko czteroramienne. 3 ramienne sa fajniejsze, ale jest ich naprawde malo i sa ciezkie do ustrzelenia w dobrej cenie.

  9. #8
    julo23's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie
    Auto
    Audi A4 B7 BRD, A3 8p BMN
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    22 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mtarnas Pokaż post
    Który masz rok auta? bo jeśli poniżej '05 to może być problem, ponieważ <05 są poduszki jedno nabojowe, a po '05 dwu-nabojowe. Jeśli będziesz kombinował i próbował to podłączyć to airbag może nie działać poprawnie. Sam myślałem nad zmianą kiery ale niestety to mnie zupełnie zniechęciło. Choć z tego co wiem kilka osób na forum ma zaślepki zamiast airbagów, w końcu wygląd najważniejszy :]
    Dokładnie jak miro mówi...
    Ja mam przełozony nabój ze starej kierownicy i całą wtyczkę i jest OK. Nową mam tylko obręcz kierownicy. Nie znam nikogo na forum kto ma zaślepki AirBagów.
    Było: A3 8L 1.9 TDI 110KM,
    Było: A3 8P 2.0 TDI 140KM, BKD
    Było: A4 B6 Avant 1.9TDI 170KM i 380Nm AVF+
    jest: A3 8P 2.0 TDI 170KM BMN
    jest: A4 B7 2.0 TDI 170KM BRD

  10. #9
    chriss99's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Racibórz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Witam,
    Też chciałbym przeprowadzić u mnie w aucie niżej wymienioną "operację". Czy jest ktoś w stanie podać namiary na fachowców, mogących sie tego podjąć na terenie Śląska (najlepiej okolice Racibórz/Rybnik).
    Pozdrawiam i z góry dziękuję

  11. #10
    ricken18's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    \/\/ARSA\/\/
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Wymiany kierownicy z poduszką z jednoczesną zmianą pinów w Warszawie
    może dokonać zakład przy ul. Markowskiej 13 - "Pogwarancyjny serwis Opla
    i innych marek". U mnie działa.
    Ostatnio edytowany przez ricken18 - 15-04-11 o 15:39

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •