Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: bodzio robi audio...

  1. #1
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny bodzio robi audio...

    pokazywalem niedawno jak zabudowalem tweetery teraz czas na suba - zabudowa nie skonczona ale lwia czesc za mna wiec z czasem wrzuce fotki ze skonczonej pracy...

    koncepcja audio w moim autku polega na zachowaniu pierwotnej formy, max funkcjonalnosci auta a wiec jak najmniejszej ingerencji w przerobki wszelkich elementow - tweetery w zaslepkach od lusterek oraz 16ki w drzwiach bez paneli.
    zestaw przedni pb s6c oraz suba napedzac bedzie rf punch x500, jednostka sterujaca jvc kd-sh99r, kable sygnalowe caliber, zasilajace dietz 20mm2.
    sub zabudowany jest w lewym boczku auta gdzie instalowane sa seryjne nokia lub bose.
    miejsca za wiele tam nie ma, mi sie udalo wyciagnac ok 15l co nadaje sie idealnie na obudowe zamknieta dla nieduzego glosnika 8'. wybor padl a wlasciwie byl juz mi z gory narzucony bo juz jakis czas wczesniej nabylem okazyjnie hertza es200. miaska nie bedzie - celem jest dobre uzupelnienie zestawu przedniego.
    obudowa wykonana z zywicy poliestrowej + wlokno szklane. nigdy wczesniej nie mialem stycznosci i przyznam ze trzeba miec zdolnosci by nic nie skopac. nie ustrzeglem sie bledow glownie jakichs niedociagniec ktore staralem sie korygowac polozeniem kolejnej warstwy z wlokna komfort mialem taki ze jedynie widoczny bedzie front-maska z 10cm mdf obita materialem. reszta czyli obudowa z zywicy oraz 2 odpowiednio dociete plyty 18mm mdf zakryte sa przez zabudowe boczka.

    teraz do konkretow. parametry hertza es200:
    200W rms
    Xmax 9mm
    Fs 47Hz
    Vas 7,86l
    Qts 0,52
    Qes 0,62
    Qms 3,46
    Spl 91dB
    obudowa zamknieta 15l dla Qtc=0,77 - wg winsd group delay niecale 5ms ale niestety spadek -6dB przy 45Hz
    zobaczymy jak w praktyce wyjdzie.

    najpierw trzeba bylo wszystko rozebrac i maly porzadek w auce zrobic - tu jeszcze maly rozpierdziul - blacha dodatkowo zostanie wytlumiona matami


    potem przyszedl czas na folie i odizolowanie reszty auta zeby nie walilo przez nastepny miesiac


    pierwsza warstwa maty i zywicy. polozylem 5 warstw. wietrzylem farelkiem by przyspieszyc prace i pozbyc sie smrodu





    litraz - najbardziej łopatologiczny sposob: woda i sloik ;D


    pozniej czas na przymiarki z plyt mdf i ciecie wyzynarka - meka z tym ustawianiem ale jakos wyszlo





    wytlumienie z gabki pocietej na male kawaleczki poprzyklejane do scianki - moj kolejny wymysl ;P


    na koniec niemalze gotowa obudowa - zabraklo mi niestety mat i zywicy dlatego nie skonczylem



    reszte zdjatek z montazu wrzuce w najblizszym czasie

    na koniec powiem ze diyaudio to moje hobby i tak jak w tym przypadku najwazniejsze bylo uczyc sie techniki c-a. moje a3 traktuje jako poligon testowy. w nastepnym autku bedzie na pewno lepiej sprzetowo i jakosciowo. tutaj hi-endu nie bedzie - klocki mam takie jakie udalo mi sie nabyc za moja skromna diete studencka mimo to dzwiek stosunek jakosc/cena bardzo zadowalajacy...

    czekam na opinie i sugestie, mile widziane slowa pochwaly i krytyki
    c-a sie robi powoli...

  2. #2
    Kam1kaze's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GDAŃSK
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    25 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    chciałbym usłyszeć efekt końcowy i porównać go z moim BOSE, które gra jak... no po prostu gra i tyle, szału nie ma

    Jakiś otwór bass reflex zrobiłeś? czy obudowa głośnika jest zamknięta?

  3. #3
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Bardzo to solidnie i profesjonalnie wygląda, litraż do Es200 idealny, powiem Ci że powinno to zagrać !!! Gratulacje, kawał dobrej roboty !!!

    Frez bym jedynie zrobił pod głośnik.

  4. #4
    uasz's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    bodzio kiedy mozemy sie spotkac na odsluch?
    Ja tez mam Ci co nieco do pokazania co nie Trociii?
    A4 1.9 TDi 170PS > A3 1.8T 150PS

  5. #5
    Cassel's Avatar
    Data dołączenia
    May 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    hmm ciekawy pomysl calkiem apetycznie to wyglada

    co ty za maty uzywales? ja zwykle robilem wloknem szklanym takim duuzym tutaj widze ladne male paczuszki mat gdzie to mozna kupic takie matki? sa rozne rozmiary?

  6. #6
    janih's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    marki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    gratuluje!
    jak dla mnie bomba
    tak z ciekawosci to jaki litraz ma clozet dla tego ES?
    jak ze szczelnoscia tej komry?
    maty to chyba zwykla tkanina szklana
    w koncu gra jak chcialem....

  7. #7
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kam1kaze Pokaż post
    chciałbym usłyszeć efekt końcowy i porównać go z moim BOSE, które gra jak... no po prostu gra i tyle, szału nie ma
    Jakiś otwór bass reflex zrobiłeś? czy obudowa głośnika jest zamknięta?
    slyszalem kiedys bose w nowej a8 i moze sie przechwale ale mysle ze moj zestaw przedni bez suba na radiu zjada tego bose
    obudowa zamknieta 15l

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Trociniarz
    Frez bym jedynie zrobił pod głośnik.
    frez bedzie z plyty mdf 10mm - foto nr8 i 11

    Cytuj Oryginalnie napisane przez uasz
    bodzio kiedy mozemy sie spotkac na odsluch?
    przeciez juz byles na odsluchu

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Cassel
    co ty za maty uzywales? ja zwykle robilem wloknem szklanym takim duuzym tutaj widze ladne male paczuszki mat gdzie to mozna kupic takie matki? sa rozne rozmiary?
    w castoramie za ok 10zl za mate 0,5m2, byly tez o wiekszej gramaturze ale stwierdzilem ze te beda sie lepiej ukladac

    Cytuj Oryginalnie napisane przez janih
    jak ze szczelnoscia tej komry?
    tego jeszcze nie wiem bo obudowa nie skonczona i jeszcze pare mat musze dokupic
    c-a sie robi powoli...

  8. #8
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańska
    Auto
    F30 328i
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    39 razy

    Domyślny

    Robota profiRespekt

  9. #9
    eject's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tez tak kiedys chcialem zrobic ale checi zabraklo pozniej ;]
    oby ci zadna zarowka nie przepalila sie z tej strony jak juz to wszystko poskladasz ;]
    ogolnie bardzo mi sie podoba
    A3

  10. #10
    panbodzio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy

    Domyślny

    temat troche ucichl. probowalem zdazyc zrobic wszystko na zlot ale sie niestety nie udalo - po drodze jak zwykle napotkalem na pare problemow, ktore trzeba bedzie jakos pokonac...

    mysle ze dobrym pomyslem bedzie pokazac jak najlatwiej pociagnac kable zasilajace do wzmacniacza...

    dla zabezpieczenia przed uszkodzeniami mechanicznymi uzylem peszli ktore mozna nabyc w kazdym sklepie elektrycznym albo w castoramie. niestety nie bylo czarnych wiec po pewnym czasie same sie zrobia od brudu :/



    do podlaczenia z akumulatorem uzylem lacznika masy sinuslive. miala byc na poczatku nowa klema ale troszke tam by bylo zabawy z ta metalowa 'listwa' ktora jest przylaczona do aku. klemy i zlacza akumulatora przy okazji porzadnie wyczyscilem papierem sciernym. koncowki kabli pokryte cyna.




    najgorzej oczywiscie przebyc sie z komory silnika do kabiny. jak widac na zdjeciu przedostalem sie przez gumowa odslonke razem z wiazka kabli. jest tam troche klopotu bo wiazka kabli siedzi tam bardzo ciasno i trudno bylo wsadzic jeszcze kabel 20mm2. nie chcialem zdejmowac tej gumowej oslonki bo pewnie trudno by bylo ja zalozyc nie mowiac juz o mozliwosci uszkodzenia wiazki. uzylem wiec ostrego nozyka i lekko ja nadcialem powiekszajac otwor. kabel przeszedl spokojnie a nieszczelnosci nie stwierdzilem. teraz bym sie jednak zastanowil powaznie nad przewierceniem oddzielnego utworu i uszczelnieniu silikonem.






    tu na zdjeciu widac jak pociagniety jest kabel w komorze silnika. kabel przyklejony solidnie klejem na goraco w pistolecie.




    teraz juz z gorki. kabel leci pod mocowaniem podstopownicy a nastepnie w progu. tutaj musialem wylamac zeberka usztywniajace by kabel lecial sobie w tym rowku. moglem puscic kable nizej ale nie chcialem by lezal bezposrednio obok kolejnej wiazki kabli.





    wzmacniacz bedzie w tylnym lewym boczku mocowany do plyty mdf odpowiednio przycietej. mam nadz ze bedzie tam dostateczna wentylacja.
    boszkiem zeszlifowalem kawalek farby by lacznik masy stykal sie bezposrednio z blacha. nie zrobilem niestety tego zdjecia z laczeniem masy oraz bezpiecznika. wrzuce pozniej

    uwagi i sugestie mile widziane...
    c-a sie robi powoli...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •