Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: mechanizm roznicowy w skrzyni biegow czy to tylko przegub

  1. #1
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny mechanizm roznicowy w skrzyni biegow czy to tylko przegub

    na maksymalnie skreconych kolach, jedno z kol co jakis czas dziwnie przeskakuje (przyciera opone) jakby cos z mechanizmem. podlewarowalem jedno kolo wrzucilem na jedynke puscilem sprzeglo i auto pracowalo na nierownych obrotach czuc bylo jakby mialo tam jakies opory. dobrze ze na lewarku nie odjechalo dodam ze to wszystko po tym jak uderzylem bokiem w kraweznik. po naprawie (drazek i koncowka) ustawili zbierznosc i powiedzieli ze jest proste. podczas jazdy nie sciaga. nie wiem jak sie do tego zabrac. czy to przegub czy skrzynia. wiecie moze jak najszybciej zdjagnozowac co tam sie urodzilo? za wszylka pomoc z gory dziekuje
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 19:17

  2. #2
    pisak112's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    sprawdź kolego przeguby i półoś
    Przewaga dzięki technice

  3. #3
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    przeguby cale i poloski tez. to chyba skrzynia. na podnosniku po wrzyceniu biegu i puszczeniu sprzegla trzesie calym silnikiem i slychac klekotanie w skrzyni. podczas jazdy na niskich biegach bez gazu szarpie autem nie jedzie plynnie jak dotychczas.

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nysa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BXE

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lopez7 Pokaż post
    przeguby cale i poloski tez. to chyba skrzynia. na podnosniku po wrzyceniu biegu i puszczeniu sprzegla trzesie calym silnikiem i slychac klekotanie w skrzyni. podczas jazdy na niskich biegach bez gazu szarpie autem nie jedzie plynnie jak dotychczas.
    Kolego mialem podobne objawy z trzesacym sie silnikiem i to byl rozwalony przegub przy skrzyni. nie wiem czy te przeguby tez sprawdzales?? jak nie to radze sprawdzic. Pozdrawiam

  5. #5
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    no co ty!!!! to by bylo super. nie sprawdzalem tamtych przy skrzyni jutro to sprawdze. jutro mialem wymieniac skrzynie a dzisiaj sie okazalo ze skrzynia ze starego auta ma inny kod nie od nowego. stara skrzynia ktora posiadam pochodzi z 2004 vin No.WAUZZZ8P75A004872 kod.GRF a ta ktora zajechalem to 2006 vin No.WUAZZZ8P87A014149 kod.JLU. oba silniki bkd a skrzynie inne. do mnie dzisiaj przywalilo nie wiem czy da sie to spasowac. chcialbym zeby kolega Jurecki mial racje.

  6. #6
    Miras10's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warmia-mazury
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Może mi doradzicie jaka naprawa mnie czeka. Objawy są takie, że przy niewielkich prędkościach prawie bez gazu na 2 - 3 biegu, gdy ujmuję i dodaje gaz wyczuwalny jest duży luz w układzie napędowym - słychać gdzieś k. skrzyni. Wyczuwalne jest takie uderzenie jakby w skrzyni między trybami czy gdzieś w przegubach wewnętrznych był duży luz. Sprawdzałem jeżdżąc na placu na 2 bieg dodając i ujmując gaz, to przy lekko skręconych kołach luz jest jeszcze większy i wtedy dodatkowo słychać jeszcze brzdęk metalu. Teraz mam trochę obawy ostrzej przycisnąć z miejsca żeby tam czegoś nie urwać, gdyż przy ruszaniu ciągle wyczuwam ten luz. Z naprawą chcę poczekać na trochę cieplejsze dni.


    Przed chwilą wracałem z pracy i zauważyłem, że trzymając lekko nogę na pedale sprzęgła (do momentu oporu) i ruszając gazem tak żeby wywołać ten luz i stuki, mocno czuć to na pedale sprzęgła. Pedał w momencie stuku nawet lekko się unosi.
    Ostatnio edytowany przez Miras10 - 03-02-12 o 17:14

  7. #7
    t0m3k's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sprawdz najpierw poduszki skrzyni i silnika
    A3 2.0TDi 16V + / 40% z 1L CLUB!

  8. #8
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lopez7 Pokaż post
    podlewarowalem jedno kolo wrzucilem na jedynke puscilem sprzeglo i auto pracowalo na nierownych obrotach czuc bylo jakby mialo tam jakies opory. dobrze ze na lewarku nie odjechalo
    Żeby swobodnie rozpędzić koła na lewarku musisz podnieść jednocześnie oba koła. W A3 jest system oparty na ABS, który wspomaga ruszanie (przyhamowuje koło, które traci przyczepność, żeby moment obrotowy przenieść na koło, które ma przyczepność). Dlatego auto chciało ci odjechać z lewarka i miało "opory".

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Giżycko
    Auto
    a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.6 BAG

    Domyślny

    Witam mam to samo, jak sobie poradziłes?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •