Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Koniec z samoistnym dodawaniem gazu przy zmianie biegu

  1. #1
    pimpa13's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Auto
    Audi A3 Sportback 2.0TDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Koniec z samoistnym dodawaniem gazu przy zmianie biegu

    Ostatnio zostawiłem auto w warsztacie bo wkurzało mnie to ze przy każdej zmianie biegu a3ka dodawała sobie gazu o jakieś 200obr więcej od momentu wciśnięcia sprzęgła. Byłem w audi powiedzieli mi, że ten model tak ma i trzeba się przyzwyczaić.Nie dałem za wygrana.W firmie AUTOMACHER w Rzeszowie naprawa trwała jakieś 15min. Okazało się że kostka od sprzęgła , która znajduje sie przy pedale sprzęgła jest źle zaprogramowana przez co przy każdym wciśnięciu pedału komputer tego nie widzi i zostawiał obroty. Chłopaki zaprogramowali mi ją od nowa i jest super.Wciskam sprzęgło i od razu spadają, nie ma wieszania się czy dodawania gazu.Wiem że wiele osób z forum ma podobny problem dlatego pisze ten post. Zacznijcie od kostki sprzęgła podpinając komputer pod vaga i jadąc wciskajcie pedał sprzęgła i hamulca. Funkcja w vagu to chyba 63 każde naciśnięcie pedału powinien komputer wyłapywać. U mnie nie łapał sprzęgła. Powodzenia

    dla szukajki: rosną obroty przy zmianie biegu,podnoszące się obroty podczas zmiany biegu
    Ostatnio edytowany przez larius - 02-12-08 o 20:42 Powód: ortografia! ;]

  2. #2
    wojt's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Śląsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    91 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    Mam dokładnie to samo w mojej S3 8L z silnikiem AMK. Ostatni post został napisany już dawno więc można zapytać. Czy taka własna modyfikacja nie wpływa w jakiś sposób negatywnie na samochód?

  3. #3
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Wojt masz silnik benzynowy - w takim przypadku podnoszące się obroty to raczej kwestia brudnej przepustnicy itd, a nie jakieś problemy ze sprzęgłem... Szukaj na forum o falujących obrotach...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM

    Domyślny

    W silniku benzynowym też jest czujnik wciśnięcia sprzęgła. Mi mechanik zmieniał pompę przy pedale sprzęgła i przy tej czynności źle zamontował czujnik wciśnięcia sprzęgła czego efektem było wzrastanie obrotów silnika przy zmianie biegów, szczególnie na zimnym silniku i niskich biegach to było widoczne.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •