Pokazane rezultaty 1 do 10 z 66

Temat: kontrolka temperatury silnika

Threaded View

  1. #7
    Mariusz65's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    CW
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny Czujnik poziomu

    Ostatnio przy odpaleniu silnika po dłuższym postoju zapala mi się kontrolka poziomu płynu chłodniczego po mimo, że poziom jest OK.
    Problem jest z czujnikiem, który znajduje się w zbiorniku wyrównawczym. Musze wysiąść popukać w zbiorniczek i kontrolka gaśnie.

    Mam pytanie!
    Czy może mi ktoś powiedzieć na jakiej zasadzie działa ten czujnik?
    Czy jest to jakiś pływak, który po uniesieniu przez płyn załącza stycznik czy też może dwie elektrody znużone w płynie, które po prostu mierzą jego opór?
    Czy jedynym ratunkiem jest wymiana zbiorniczka wyrównawczego czy można to jakoś samemu naprawić...?

    Ktoś tu pisał o czyszczeniu czujnika, ale nie wiem jak się do niego dobrać i na czym to czyszczenie polega? Wydaje mi się czujnik jest na stałe wtopiony w zbiorniczek i raczej nie ma do niego dostępu.

    Może problem rozwiąże utrzymywanie wyższego poziomu płynu chłodzącego...?
    Musze spróbować, chociaż teraz poziom jest akurat OK – pomiędzy min i max.
    Problem zaczął występować po wymianie rozrządu gdy był spuszczany płyn G12, chociaż poprzedni właściciel mówił mi, że też miał takie problemy. Mówi, że jeździł z tym po warsztatach i pomogła o dziwo dopiero wymiana całego płynu...
    Chyba jedynie dlatego, że przypadkiem wlali ciut więcej niż było przed wymianą
    Ostatnio edytowany przez Mariusz65 - 09-12-09 o 14:14
    Pozdrawiam Mariusz


    Sprzedam nową oryginalną szybę drzwi kierowcy do A3 L8 po lifcie 3 drzwiowy

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •