Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 109

Temat: Stuki w zawieszeniu

Hybrid View

  1. #1
    Monte Cristo's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Po panice, wszystko jest w jak najlepszym porządku.
    Byłem wczoraj na przeglądzie wszystkiego... i gra muzyka.
    Nie kumam jedyne czego dowiedziałem się to, że wycie/gwizdanie powodowało wspomaganie ale nikt nie jest w stanie wyjaśnić czemu
    Płyn doskonałej jakości w ilości idealnej. Chyba, że by pompa się...
    Klocki i inne części zawieszenia są w doskonałym stanie. A więc pukania są spowodowane eksploatacją niuni po zaj...ych polskich drogach.
    Jeszcze tylko pojadę na diagnostykę amorów... żeby się upewnić.
    May the Force be with you

  2. #2
    tomas's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    Subaru
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    mam dokładnie to samo, stuki na nierównej nawierzchni.

    wiem juz ze to tylne tuleje wahaczy przednich i chyba to standard w 8P tak samo jak nieszczelna uszczelka pod głowicą

    pytanko, czy 300zł za wymianę dwóch sztuk to normalna cena(150 od sztuki)??? wstapiłem dzisiaj do carmana i do serwisu i tyle mi zaspiewali.

    Czy jest potrzebna geometria po tym? w carmanie mowią ze tak, w serwisie mowią ze nie

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    odradzam zakłady zbiorowo masowe typu carman niestety jak wspomniałem jest to masówa i tam się nie jeździ szkoda ładnego auta.


    pzdr

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3 1,8T
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sluchajcie....mialem podobny problem - stukanie po prawej stronie z okolic przedniego kola.
    Dlugo dochodzilem co to jest. Pewnego dnia zauwazylem ze jak jade z pasazerem to tych pukniec nie slychac. Okazalo sie ze to fotel przedni pukal. Gdies przy mocowaniach byly luzy i to powodowalo na nierownosciach taki stukot jakby byl luzny jakis element zawieszenia.

    Chwyccie prawy przedni fotel w okolicach zaglowka i poruszajcie nim - moze to jest przyczyna tych stukotow

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez esamolocik Pokaż post
    Sluchajcie....mialem podobny problem - stukanie po prawej stronie z okolic przedniego kola.
    Dlugo dochodzilem co to jest. Pewnego dnia zauwazylem ze jak jade z pasazerem to tych pukniec nie slychac. Okazalo sie ze to fotel przedni pukal. Gdies przy mocowaniach byly luzy i to powodowalo na nierownosciach taki stukot jakby byl luzny jakis element zawieszenia.

    Chwyccie prawy przedni fotel w okolicach zaglowka i poruszajcie nim - moze to jest przyczyna tych stukotow
    masz rację bo ja mam tak samo teraz. Zawiecha też mi stukała ( sworzeń i końcówka) i ją zrobiłem ale dalej mi coś pukało lekkko i okazuję się że to fotel .

  6. #6

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerklanyk/Rybnika
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomas Pokaż post
    czy 300zł za wymianę dwóch sztuk to normalna cena(150 od sztuki)???
    Mam nadzieje, ze ta cena jest juz z tulejami wlacznie)
    Zależy jakie tuleje chca załozyć??? Ja osobiscie kupilem tuleje z Febi (ponoc robia dobre czesci) za cos kolo 80 pln i sam wymieniłem bo jest to bardzo prosta robota (potrzeba tylko kanal i klucz 16 i chyba 17 - nie jestem pewien czy 17 na bank ale byl to klucz z zestawu standardowych kluczy wiec raczej 17) i 20 minut roboty na strone.
    Taki koszt ja mialem, ale na druga strone kupywalem w zeszlym miesiacu i juz cena tulei podskoczyla do bodajze 92 pln.
    Robienie geometri nie jest konieczne, ale wiadomo nie zaszkodzi - ja nie robilem i jest ok ze zbieznoscia i prowadzeniem.
    Pozdr.
    A3 8P 2.0 Tdi

  7. #7

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf V GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba007 Pokaż post
    Robienie geometri nie jest konieczne, ale wiadomo nie zaszkodzi - ja nie robilem i jest ok ze zbieznoscia i prowadzeniem.
    Pozdr.
    zrobienie geometrii jest konieczne,
    skąd wiesz, że jest ok ze zbieżnością? na oko oceniłeś? przecież to wychodzi dopiero podczas ustawiania geometrii, to że wydaje się ok. nie znaczy, że tak jest w rzeczywistości
    zresztą wystarczy przejechać kilkanaście kkm i spokojnie można jechać ustawić geometrię bo na bank zdążyło się już wszystko poprzestawiać
    co roku na wiosnę, zaraz po założeniu letnich kół jadę ustawić geometrię i nigdy się nie zdarzyło aby wszystko było ok., a po dziurach z uwagi na jazdę na 18' (zimą 17') nie jeżdżę

  8. #8

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świerklanyk/Rybnika
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krz_p Pokaż post
    zrobienie geometrii jest konieczne,
    skąd wiesz, że jest ok ze zbieżnością?
    Taka odpowiedz dostalem od pewnego mechanika (niby fachowca od zawieszen) - powiedzial ze teoretycznie nic nie powinno sie przestawic.
    Zgadzam sie z Tobą , ze jednak lepiej profilaktycznie sprawdzic szczegolnie po wymianie tulei.
    A3 8P 2.0 Tdi

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Golf V GTI
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez seba007 Pokaż post
    Taka odpowiedz dostalem od pewnego mechanika (niby fachowca od zawieszen) - powiedzial ze teoretycznie nic nie powinno sie przestawic.
    Zgadzam sie z Tobą , ze jednak lepiej profilaktycznie sprawdzic szczegolnie po wymianie tulei.

    w taki razie z tego mechanika nie jest żaden fachowiec, rozkręcić częściowo zawieszenie i twierdzić że geometria jest ok. lol

  10. #10
    mggapcio's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kobylnica WLKP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krz_p Pokaż post
    w taki razie z tego mechanika nie jest żaden fachowiec, rozkręcić częściowo zawieszenie i twierdzić że geometria jest ok. lol
    Dokładnie tak jak mówisz-fachowiec,że hej
    Geometra ustawiana jest laserowo więc z dokładnością co do mm wieć ni jak na oko się nie da.
    "Z grodu Przemysława gdzie koziołki bodzą się, jest taka drużyna co się zwie poznański LECH"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •