Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 60

Temat: elektryczne szyby

  1. #21

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    Mach a moglbys napisac jak rozebrac drzwi? i jak sie dobrac do tych prowadnic? na co zwrocic uwage przy rozkrecaniu?
    oraz co dokladnie poprawiles spowrotem je skladajac? bo mi albo cale drzwi delikatnie opadly albo wlasnie sama ta rama nie jest dobrze zamontowana

    tu masz pogladowe zdjecie jakbys zapomnial jak wyglada w srdoku
    http://www.dtm.internetdsl.pl/drzwi_prawe.jpg
    no wiec tak:

    Jak zdjac boczek to chyba wiadomo - dwie srubki pod zaslepka pod uchwytem do zamykania drzwi + wkret przy rygielku drzwi od strony slupka i pozniej caly poczek do gory(tak zeby zszedl z rowniez z rygla zamka). Trzeba jeszcze odczepic linke od klamki i kostke od sterowania szyb



    Jak juz mamy to co na zdjeciu to strzalkami zaznaczylem 4 sruby na ktorych trzyma sie rama. Miedzy srubami a rama sa kliny ktorymi wlasnie reguluje sie spasowania ramy.
    Odpinasz cala wiazke elektryczna nie tylko z kostek ale rowniez z zaczepow w ramie tak zeby wiazka zostala w drzwiach. Zdejmujesz rygiel z cieglem od zamka.
    Warto sobie zaznaczyc na blasze (lekko drapnac lub marker) dokladne polozenie tyhc klinow zeby przy skladaniu drzwi nie zaczynac pasowania zupelnie od zera ale miec jakis punkt odniesienia.
    Odkrecasz czerety duze sruby i wyciagasz rame do gory.
    Wazne zeby nie robic tego z zamknieta ani z calkowicie otwarta szyba bo pozniej sie nie dobierzesz do tych slizgow ! Przed demontarzem tego wszystkiego uchyl szybe tak do polowy i zostaw.
    Jesli o niczym nie zapomnialem to rame z szyba i silnikiem powinienes miec juz w reku.

    Najlepiej miec miejsce zeby ja polozyc na plasko ta strona ktore jest do zewnatrz.
    Wtedy dobrzerzesz sie do slizgow.

    Przed skladaniem sprawdz czy linki ladnie chodza po rolkach na dole czy nie spadly. przesmaruj rolki i cala rame w miejscach gdzie chodza slizgi.
    Oczywiscie smarem ktorego nie wyplukije woda (zadne tam WD40)

    Po robocie wstaw szybe w drzwi i przed skrecaniem podlacz elektryke i sprawdz czy wszystko dziala.

    Przykrec sruby z klinami +/- tk jak sobie zaznaczyles i dalej to juz jest rzezba z ladnym spasowaniem ramy wzgledem nadwozia lini bocznej szyb itd

    Najpierw ustaw i docisnij lewy gorny rog. Potem prawy gorny.
    Klinem lewym dolnym regulujesz reme na wysokosc a prawym dolnym odsadzenie od auta.
    Trudno to opisac tak obrazowo ale jak zobaczysz to zatrybisz o co chodzi.
    Jak jestes perfekcjonista i chcesz idealnie spasowac drzwi to musle ze z 15min na strone na samo to ruszanie klinami

    ...ale warto bo jak rowno uszczelki dolegaja to jest tez ciszej w kabinie

    Nastepnie zakladasz boczek analogicznie do zdejmowania. Pamietaj zeby wcisnac pianke wszczelniajace przy kostce sterowania szyba... ja zapomnialem i zdejmowalem drugi raz boczek

    Powodzenia

  2. #22
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    co za szczegolowy opis - wielkie dzieki jak sie tylko ociepli na dobre to biore sie do roboty
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  3. #23

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez DTM
    jak sie tylko ociepli na dobre to biore sie do roboty
    zdecydowanie jak sie ociepli... nie wyobrazam sobie tego robic przez pol dnia w takich temp jak teraz panuja

  4. #24

    Domyślny

    Witam.
    Mam pytanko co może być przyczyną, że przestała działać (po tych mrozach) szyba od kierowcy.Sciągłem obudowe i z kostkami przy mechaniźmie wszystko dobrze a sam mechanizm tylko pstryka przy próbach opuszczania szyby.

    Druga przypadłość trochę nie na temat ale może ktoś też coś takiego miał.Zaczął szwankować ten miły dla ucha sygnał ostrzegawczy (właczone lampy,rezerwa,itp.).

    Pozdrawiam
    jaro

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Byc moze bezpieczniki powinienes sprawdzic ale z tego co wiem do bezpieczniki szyb elektrycznych sa automatyczne, znaczy sie wylaczaja sie gdy jest opor w opuszczeniu (np przymarznieta szyba) no i nie powinny sie spalic. Ale sprawdzic zawsze mozna!

    zaczal szwankowac tzn ze nie dziala czy ze dziala ale pipczy jakby chcial a nie mogl ?

    Moze masz za niskie napiecie ?

  6. #26

    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Jezeli pstryka to nie jest to raczej sprawa bezpiecznkiow. U mnie problem tez sie pojawia co jakis czas i to z wiekszoscia okien. W salonie jedynie co robia to wymianiaja cala prowadnice i jak to serwisant stwierdzil "zawiesza sie prawdopodobnie szczotka w silniku" - dla mnie bzdura. Jak dawalem do serwisu, brali 80zl cos tam wzruszali, szyba dziala ale za jakis czas problem powracal, dla nich jedyne rozwiazanie wymiana prowadnicy.
    Gdzies przeczytalem ze jest to spowodowane za duzym oporem szyby lub tym ze szyba sie za "wysoko" wysunela i silownik jej nie widzi. Generalnie problemu nie rozwiazalem i jak zrobi sie cieplej rozbiore drzwi i poszperam, zobacze czy nic nie jest polamane itd.
    Na razie gdy sie okno zamyka, staram sie zatrzymac je ok 1mm przed samozatrzymaniem i problem zniknal. Aczkolwiek jest to rozwiazanie raczej tymczasowe. Jak bys znalazl rozwiazanie prosze o info.

    Pozdrawiam
    Mudas

  7. #27

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    hm a wlasnie co do opuszczania szyb to ostatnio zauwazylem ze jak otwieram samochod... ( nie zawsze sie to zdarza ) szyba od strony kierowcy opuszzcza sie na 3cm hmmm ale dziwne bo nie dzieje sie to zawsze a moznaby powiedziec ze nafet raz na 200razy ... a po nacisnieciu zamkniecia centralnego to szyba tez sie sama domyka !! dziwne. Dodam ze nie mam alarmu ktory by domykal szyby automatycznie

    Zauwazylem to calkiem nie dawno i narazie mi sie to nie powtorzylo
    Tak ma byc ? czy to jakis blad elektryki ?

  8. #28
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wother
    hm a wlasnie co do opuszczania szyb to ostatnio zauwazylem ze jak otwieram samochod... ( nie zawsze sie to zdarza ) szyba od strony kierowcy opuszzcza sie na 3cm hmmm ale dziwne bo nie dzieje sie to zawsze a moznaby powiedziec ze nafet raz na 200razy ... a po nacisnieciu zamkniecia centralnego to szyba tez sie sama domyka !! dziwne. Dodam ze nie mam alarmu ktory by domykal szyby automatycznie

    Zauwazylem to calkiem nie dawno i narazie mi sie to nie powtorzylo
    Tak ma byc ? czy to jakis blad elektryki ?
    trzymales dluzej wcisniety przycisk otwierania? czy zamykania? jesli tak to poprostu masz aktywna opcje zamykania i otwierania z pilota a jak owtorzysz szybe i zamkniesz samochod to sie sama domyka czy nie?
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  9. #29

    Data dołączenia
    Dec 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    no wlasnie nie ) ... raz sie zdarzylo ze sie otworzyla i zamknela
    Zaraz pojde sie pobawic tym centralnym. Bylo cos takiego w wyposarzeniu az A3 ?

  10. #30

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Domykanie szyb bylo jak najbardziej
    U mnie jak zamykam auto to przed uzbrojeniem sie alarmu domykaja sie wszystkie szyby jak cos jest otwarte. Bardzo wygodne

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •