Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Uszkodzony komputer silnika ECU

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Uszkodzony komputer silnika ECU

    Witam, szperałem troszkę po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Pisałem już kiedyś na forum o problemie związanym z nieotwierającym się termostatem, a nawet kilkoma termostatami. Problem nadal istnieje, ale teraz znam prawdopodobną przyczynę tego. Otóż oddałem auto do serwisu Volkswagena, tam dowiedziałem się, że termostat jest sprawny, cała instalacja elektryczna związana z układem chłodzenia też jest sprawna. Powiedzieli mi, że komputer sterujący silnika nawala, że nie steruje termostatem i dlatego ten się nie otwiera. Koszt nowego komputera to 3500 zł + programowanie i to tylko w serwisie Audi, bo oni się tego nie podejmują. Przyprowadziłem auto do domu i zacząłem czytać. Dowiedziałem się, że istnieją serwisy zajmujące się naprawą komputerów, sterowników itd. Tylko jeszcze nie orientowałem się jakie mogą być koszta. Druga opcja jest taka, że kupuje komputer używany z takim samym numerem katalogowym i programuje. Panowie i Panie co wychodzi taniej? Znalazłem komputer z takim samym numerem za 90 zł, ale nie mam pewności, czy to jest dobry komputer. I czy w ogóle jest inne wyjście niż zakup nowego kompa. Ewentualnie prosiłbym o namiary na serwisy zajmujące się naprawą takich komputerów w okolicach Łodzi lub Kalisza. Czekam na wasze rady.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-02-18 o 08:08

  2. #2
    tomas74's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam,
    w Łodzi bodajże na ul Tuwima jest gość u którego kolega ok. 4 latek wstecz naprawiał ale ECU od Punto; innymi markami też podobno zajmuje się.
    Nr tel do niego 506906014 zadzwoń i zapytaj jak to wygląda. Kolega jeździł po różnych magikach i nikt mu nie był wstanie pomóc a on rozwiązał problem.
    Powodzenia.

  3. #3
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Jesli ma te same numery to ja bym sie nie zastanawial i kupowal tego za 9 dyszek
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2017
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ

    Domyślny Naprawa ecu spalona ścieżka od zwarcia. Pedał gazu.

    Witam otóż proszę nie przekierowywać tego tematu do problemu z pedałem gazu bo już tam wszystko wyjaśniłem jeśli chodzi o ten błąd, stworzyłem ten temat z nadzieją że ktoś miał podobny problem i go rozwiązał domowym sposobem głownie potrzeba elektronika. A głównie przejdźmy do konkretu kupiłem drugie ecu siedzi w aucie wszystko cyka a zostało mi te spalone i chcę je naprawić i użyć go jako królika doświadczalnego. Jest na płycie widoczne upalenie na soldermasce co sądzę że zwarcie poszło pod główna warstwą tzn środkową. Nie dawno ukończyłem szkolenie z IPC 7711/7722. Z tego co się dowiedziałem to trzeba było by zrobić rentgen płytki co jest nie opłacalne. Zdarłem soldermaskę gdzie było upalone ale pod spodem nie zauważyłem ścieżek. Proszę o jakieś porady.





    - - - Updated - - -

    Dokładnie immo zrobić nie problem wystarczy scalaka przelutować a 90 zł to nie wydatek

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2022
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Zwarcie do masy w ECU?

    Cześć!
    Czy miałby ktoś pod ręką sterownik silnika żeby sprawdzić czy na pinie nr 63 powinna być masa? Innymi słowy, czy jest przejście między obudową ECU a pinem 63.

    Dodaje zdjęcie który to pin

    Z góry dziękuję!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •