Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Uszkodzony komputer silnika ECU

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Feb 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sieradz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 APF
    Podziękował
    raz

    Domyślny Uszkodzony komputer silnika ECU

    Witam, szperałem troszkę po forum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Pisałem już kiedyś na forum o problemie związanym z nieotwierającym się termostatem, a nawet kilkoma termostatami. Problem nadal istnieje, ale teraz znam prawdopodobną przyczynę tego. Otóż oddałem auto do serwisu Volkswagena, tam dowiedziałem się, że termostat jest sprawny, cała instalacja elektryczna związana z układem chłodzenia też jest sprawna. Powiedzieli mi, że komputer sterujący silnika nawala, że nie steruje termostatem i dlatego ten się nie otwiera. Koszt nowego komputera to 3500 zł + programowanie i to tylko w serwisie Audi, bo oni się tego nie podejmują. Przyprowadziłem auto do domu i zacząłem czytać. Dowiedziałem się, że istnieją serwisy zajmujące się naprawą komputerów, sterowników itd. Tylko jeszcze nie orientowałem się jakie mogą być koszta. Druga opcja jest taka, że kupuje komputer używany z takim samym numerem katalogowym i programuje. Panowie i Panie co wychodzi taniej? Znalazłem komputer z takim samym numerem za 90 zł, ale nie mam pewności, czy to jest dobry komputer. I czy w ogóle jest inne wyjście niż zakup nowego kompa. Ewentualnie prosiłbym o namiary na serwisy zajmujące się naprawą takich komputerów w okolicach Łodzi lub Kalisza. Czekam na wasze rady.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-02-18 o 08:08

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •