Witam, z góry chce nadmienić ze nie wiedzialem gdzie to napisać ( i jak), także proszę o wyrozumiałość... mam kilka problemów z moja trójeczka. W czasie jazdy słychać tak świst turbiny jakby lewego powietrza dostawała, najbardziej słychać na pierwszym biegu od 2tys obr, i na drugim, słychać tylko przy dociśnięciu gazu do końca przy spokojnej jeździe cisza na biegu jałowych również cicho... Pierwsze co zacząłem szukać nie szczelności na przewodach od turbo do intercollera jeden mechanik nic nie znalazł, drugi tez nic a świst jak był tak jest, dziś pojechałem do trzeciego i na podnośniku wrzuciłem 2 bieg mechanior nasłuchiwał ja siedziałem w aucie i niestety tego nie słyszałem on niby mówi ze to przy intrcoolerze coś tam słychać, może za mały opór był i nie słyszałem(strzelam). Stasiek mówi może cooler dziurawy, ale czy nie powinien by olej lecieć z niego choć trochę jak by był dziurawy? po powrocie do domu znalazłem pęknięta odmę o numerze 06a103221c(wąż od wentylacji skrzyni korbowej) tak w google podpowiada, wątpię żeby to to było przyczyna oczywiście jutro wymiana nr 10 na rysunku.
Na dokładkę odkręciłem filtr powietrza a tam kinder niespodzianka w air boxie kawal gąbki przykręconej na wkręta która zasłaniała wlot powietrza, myślę sobie wywalę to no bo niby kto normalny wkłada tam coś żeby powietrza miej dostawał silnik, jak na złość słyszę teraz z drugiej strony silnika zasycanie powietrza i to dość głośno, co normalne nie jest... i teraz jestem już zielony. W was nadzieja może mnie ktoś naprowadzi na usuniecie tych usterek. Przepraszam z gory ze tak niestaranie to napisałem ale starałem się opisać to jak najbardziej potrafię, silnik to 1.8T AQA rok 99 bez LPG auto mam od 1,5 miesiąca. Do wymiany pasek wieloklinowy bo delikatne małe pęknięcia ma, ale to tez nie o to chodzi bo by cały czas był świst,
Jeśli ktoś chciałby się podjąć zlokalizowania moich usterek gotów jestem podjechać, jestem z okolic Warszawy
link bo nie moge dodac sygnatury http://imageshack.us/f/208/14242220.jpg/