Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 25

Temat: uszczelniacze zaworowe

  1. #1
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny uszczelniacze zaworowe

    Panowie pytanie, da radę wymienić samemu. Rozumiem że trzeba pokrywę ściągnąć, wszystkie uszczelki i właśnie dostanę się bez problemu bez jakiegoś rozkręcania niepotrzebnego do tych uszczelniaczy? Ma ktoś może fotkę jakąś, czy ktoś to robił?

  2. #2
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    raczej samemu dasz rade wymienić uszczelniacze zaworów ale pod warunkiem ze zdemontujesz głowicę i tedy masz szanse bo bez demontażu raczej ci się nie uda (duże ryzyko wpadnięcia zaworu do cylindra) chodź niektóre warsztaty tak robią

  3. #3
    SAUBER's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    O K L
    Auto
    Mk1 / Mk5
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Nooo u mnie ponoć też są powoli do wymiany.

    Jeśli byś sam robił to możesz wrzucić foty co i jak, i opisać, i czy samemu raczej da radę czy też i nie warto tego się podejmować ;]
    Zapraszam do lajkowania FanPage mojego Mk1 ! Dzięki

    https://www.facebook.com/sauberMk1/

  4. #4
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ze ściąganiem głowicy to się nie zabieram, bo to za duży koszt będzie. Słyszałem właśnie, że bez ściągania też to można zrobić. Zawór nie wpadnie jak się go przytrzyma chyba nie? Będę robił w maju jak coś (na święta w domu) albo nie będę robił, bo sprzedam. Jak się wezmę to wrzucę foty, tylko niech jeszcze się ktoś opowie czy w ogóle warto się przymierzać.

  5. #5
    ułe's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Oświęcim
    Auto
    Vw CC
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CFFB
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    44 razy

    Domyślny

    masz racje można podtrzymać zawór ale w praktyce jest to trudniejsze niż się wydaje ale możesz próbować w najgorszym wypadku jak ci zawór wpadnie do cylindra będziesz musiał zdjąć głowicę. A tak poza tym po co chcesz wymieniać uszczelniacze, aż tak dużo bierze ci oleju???

  6. #6

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mielec
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Da się wymieić bez ściągania głowicy. Dorabiasz u tokarza dlugą tulejkę taką z gwintem jak u świecy a z drugiej strony zwężenie na wąż. Wykręcasz świecę, wkręcasz tą tulejkę, podłączasz do kompresora, tłok ustawiasz w GMP, włączasz kompresor i utrzymujesz ciśnienie w cylindrze, ściskasz sprężyny ściągaczem, ściągasz zabezpieczenia na na zaworach i sprężyny a nastepnie podważasz śrubokrętem uszczelniacz i nabijasz nowy. I tak we wszystkich cylindrach. Podczas operacji ma być włączony niski bieg. Znajomy ma taką metodę i się sprawdza.
    Ostatnio edytowany przez Mid1 - 16-02-10 o 21:33

  7. #7
    pas5's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bern(Szwajcaria)
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ułe Pokaż post
    A tak poza tym po co chcesz wymieniać uszczelniacze, aż tak dużo bierze ci oleju???
    W ogóle w TDI(ja mam ASZ i 178tys km) przy jakim przebiegu powinno się wymienić uszczelniacze?
    Mi oleju to bierze może ~100ml / 1000km. Od wymiany do wymiany to jedna 1L butelka oleju się zużyje..
    A3 1.9 TDI ASZ - 170KM/385Nm

  8. #8
    kisiel's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa tarn.Tarnów
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    27 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cosmo-pl Pokaż post
    Panowie pytanie, da radę wymienić samemu. Rozumiem że trzeba pokrywę ściągnąć, wszystkie uszczelki i właśnie dostanę się bez problemu bez jakiegoś rozkręcania niepotrzebnego do tych uszczelniaczy? Ma ktoś może fotkę jakąś, czy ktoś to robił?

    Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy ile to toboty i doświadczenia trzeba miec zwlaszcza w 20 zaworowym silniku po pierwsze po zdjeciu pokrywy musisz zdemontować walki rozrządu a co za tym idzie rozrząd do rozebrania , po drugie zeby rozpiac/zpiac zawor to nie taka latwa sprawa zwlaszcza ze pestka jest na 3 rowkach do tego tez trzeba wprawy bo inaczej pogubisz bądz powpadają Ci do silnika , po trzecie o ile z wydechowymi sobie poradzisz to przy ssących wyzioniesz ducha bo tam jest cholernie mala średnica a ich jest wlasnie 12 szt, jak nie masz o tym pojecia to lepiej nie podejmuj sie tego sam bo narobisz takiego syfu ze popychacz nawet nie wejdzie ...



    pas5 ja mam wiekszy przebieg przy swojej i od wymiany do wymiany nic nie musze dolewać takie zuzycie jak u ciebie jest do przyjęcia bo dzięki turbinie zawsze coś oleju łyknie

  9. #9
    jaczek7's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź k/DOBRONIA
    Auto
    BMW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    81 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Pisz PW do strikerbest on ostatnio to robił
    ET: I OP-2008 17,17 / II OP-2009 r. 15,64 / III OP-2010 r.15,33 / IV OP-2011r. 15,27 / V OP-2012r. 14,56/ Spot 2014 Konstantynów / 2015 10 URODZINY

    A3--> A4--> A5-- > i nastała era SUV ... czarny i biały

  10. #10
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Dzięki chłopaki, sam nie będę robił, bo mam za mało doświadczenia. Raczej we 2 z kumplem co ma zakład. Będę pewnie wymieniał o ile nie sprzedam, bo mam machnięte już 220 000 km, auto ma 14 lat no i bierze mi olej właśnie. Sądzę, że przez nie też się leje trochę.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •