Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Spawany blok silnika

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Spawany blok silnika

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem wzdaje mi sie wyzszej rangi. Wiec, dnia 03.06.2013 czyli dwa tygodnie temu kupilem sobie piekna a3 8p z silnikiem 1.9 tdi BKC o ile sie nie myle sprowadzana z Francji, auto oryginalnie ze 125 tys km przebiegu, wszystko pieknie wyglada, lakier w oryginale i wszystkie szyby. Z tego co sprzedawca mowil, (żaden handlarz tylko facet prowadzacy firme budowlana, od czasu do czasu cos przyprowadzi jak sie trafi bo ma tam jakies zlecenia) auto moglo miec stluczke w prawy przedni blotnik i rzeczywiscie miernik lakieru to wykazal. Przejde do rzeczy, przy wymianie rozrzadu po stronie lapy macujacej /trzymajacej silnik czyli od strony uderzenia, mechanik zauwazyl ze niestety wylamalo kawalek bloku silnika i zostal on przyspawany, niestety nie wiem jakim tworzywem jaka elektroda itp. Zastanawia fakt, że samochód się tam troche poci od plynu chlodniczego. Tego natomiast w zbiorniczku wcale nie ubywa, obserwuje od ok tygodnia czasu. Poinformowalem sprzedawce o usterce i wadzie jaka zauwazylem, ten natomiast mowi ze o tym nie wiedzial ale moze mi wymienic nowy blok silnika z kompletem uszczelek za 1500 zł. Ja nie chce dawac mu samochodu, wkoncu zaplacilem za niego 25 tys zl i nie chce zeby robil to jakis magik najtanszym kosztem. Gdzie ja bylem u 4 fachowcow i mowili mi ze to koszt ok 2000 zł nawet moze i wiecej. Planuje wiec isc do radcy prawnego z ktorym jestem umowiony, wystosowac pismo aby zwrocil pieniadze za auto a szkoda bo jest naprawde piekne z listopada 2004 i z bogatym wyposazeniem, albo na podstawie wyceny rzeczoznawcy przelal mi pieniadze na naprawe. Z tym ze chcialem sie jeszcze dopytac i w zasadzie poprosic o opinie jakiegos fachowca albo kogos kto sie zna na forum zeby wyrazil sie na temat tego bloku, czy zwrocic auto (choc z tego co wiem sprzedawca na to sie nie godzi) czy naprawic, czy jesli wymieniony zostanie nowy blok silnika to wsio bedzie ok, nie pusci zadna uszczelka na glowicy pozniej bo przeciez glowica przy wymianie bloku tez musi byc planowana. Czy blok na nowo pospawac u jakiegos fachowca bo przeciez nie wiadomo jaka jakosc jest tych aktualnych spawow. czy moze jezdzic na tym silniku do konca i kupic pozniej używany ale z tego co wiem to koszt ok 5000 zł wiec to sie wcale nie kalkuluje. Prosze o podpowiedz. A tak poza tematem a3 8p ktore posiadam, przyspieszenie , design i wyposazenie, naprawde koncern Audi wie co robi. Fantastyczne auta
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 18:45

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •