Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 21

Temat: Spawany blok silnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny Spawany blok silnika

    Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem wzdaje mi sie wyzszej rangi. Wiec, dnia 03.06.2013 czyli dwa tygodnie temu kupilem sobie piekna a3 8p z silnikiem 1.9 tdi BKC o ile sie nie myle sprowadzana z Francji, auto oryginalnie ze 125 tys km przebiegu, wszystko pieknie wyglada, lakier w oryginale i wszystkie szyby. Z tego co sprzedawca mowil, (żaden handlarz tylko facet prowadzacy firme budowlana, od czasu do czasu cos przyprowadzi jak sie trafi bo ma tam jakies zlecenia) auto moglo miec stluczke w prawy przedni blotnik i rzeczywiscie miernik lakieru to wykazal. Przejde do rzeczy, przy wymianie rozrzadu po stronie lapy macujacej /trzymajacej silnik czyli od strony uderzenia, mechanik zauwazyl ze niestety wylamalo kawalek bloku silnika i zostal on przyspawany, niestety nie wiem jakim tworzywem jaka elektroda itp. Zastanawia fakt, że samochód się tam troche poci od plynu chlodniczego. Tego natomiast w zbiorniczku wcale nie ubywa, obserwuje od ok tygodnia czasu. Poinformowalem sprzedawce o usterce i wadzie jaka zauwazylem, ten natomiast mowi ze o tym nie wiedzial ale moze mi wymienic nowy blok silnika z kompletem uszczelek za 1500 zł. Ja nie chce dawac mu samochodu, wkoncu zaplacilem za niego 25 tys zl i nie chce zeby robil to jakis magik najtanszym kosztem. Gdzie ja bylem u 4 fachowcow i mowili mi ze to koszt ok 2000 zł nawet moze i wiecej. Planuje wiec isc do radcy prawnego z ktorym jestem umowiony, wystosowac pismo aby zwrocil pieniadze za auto a szkoda bo jest naprawde piekne z listopada 2004 i z bogatym wyposazeniem, albo na podstawie wyceny rzeczoznawcy przelal mi pieniadze na naprawe. Z tym ze chcialem sie jeszcze dopytac i w zasadzie poprosic o opinie jakiegos fachowca albo kogos kto sie zna na forum zeby wyrazil sie na temat tego bloku, czy zwrocic auto (choc z tego co wiem sprzedawca na to sie nie godzi) czy naprawic, czy jesli wymieniony zostanie nowy blok silnika to wsio bedzie ok, nie pusci zadna uszczelka na glowicy pozniej bo przeciez glowica przy wymianie bloku tez musi byc planowana. Czy blok na nowo pospawac u jakiegos fachowca bo przeciez nie wiadomo jaka jakosc jest tych aktualnych spawow. czy moze jezdzic na tym silniku do konca i kupic pozniej używany ale z tego co wiem to koszt ok 5000 zł wiec to sie wcale nie kalkuluje. Prosze o podpowiedz. A tak poza tematem a3 8p ktore posiadam, przyspieszenie , design i wyposazenie, naprawde koncern Audi wie co robi. Fantastyczne auta
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 19:45

  2. #2
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Masz umowe kupna czy fvat marza?

  3. #3
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    szukaj drugiego silnika sam słupek 1.9 tdi za 1200zł ogarniesz w ładnym stanie nie rozkręcany bez osprzętu, wstawiaj i jeździj od gościa zażądaj całą kasę jaką poniesiesz zrób to na fakturę w warsztacie, potem mu pokaż jak nie da to do sądu

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    mam fakture vat. z tym ze mam pelne portki oddawac mu samochod bo nie wiadomo co on tam wstawi wymiana slupka silnika jest szybsza niz bloku i chyba mniej kosztuje tak? ide we wtorek do radcy prawnego napiszemy pismo rzeczoznawca spisze co jest do wymiany i wtedy wysle mu kosztorys skanem. mysle ze to dobra kolejnosc.

  5. #5
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    mozesz sie dogadac ty naprawiasz on płaci
    mozesz tez zwrocic auto jak sie nie myle

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    z tym ze ja z nim gadalem i najpierw mowil ze moze oddac kase za samochod a pozniej juz ze tylko kontaktowal sie smsami. nie wiem przestraszyl sie czegos albo cos. ja chce wlasnie naprawiac to u siebie ale on mowi ze moze dac za to jedynie 1500 zl. a wiem ze to kosztuje wiecej, a nie chce cholera wymieniac silnika. kto wie co ja dostane za silnik jak dlugo pochodzi i jak byl uzytkowany. radca prawny przy wstepnej rozmowie telefonicznej powiedzial ze spokojnie moge sie ubiegac o zwrot kosztow naprawy lub zwrot pieniedzy. a nie chce oddawac tego samochodu bo jest cudowny

  7. #7
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    ja bym wolał cały słupek dorwać z małym przebiegiem w fabryce złożony niż zrobierać wyjmować wał tłoki itd aby blok wymienić, wtedy uszczelki pierścienie też kosztują żeby dobrze zrobić

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kubaniec4 Pokaż post
    moze dac za to jedynie 1500 zl
    bierz tą kasę i rób auto bo jeszcze wyjdzie tak że żadnej kasy ci nie da

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kubaniec4 Pokaż post
    a nie chce cholera wymieniac silnika

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kubaniec4 Pokaż post
    samochodu bo jest cudowny
    wymiana bloku silnika to tak jakbyś wymnienił silnik z ryzykiem że jakiś partak źle poskłada ci silnik itd, jak nie chcesz wymieniać to pospawaj jak auto jest cudowne,

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    inhoss jaki jest wiec koszt slupkai z jakim przebiegiem mozna dostac taki slupek i gdzie? to jest silnik 105 konny na pompowtryskach. z tego co slyszalem i w zasadzie czytalem to jak sie slupek silnika wymienia to wystarczy odpiac tylko kilka akcesoriow takich jak turbo i te wszystkie przewody i kable i trwa to dosc szybko tzn w zasadzie ile to trwa to juz niewazne, z tym ze podobno wymiana bloku silnika jest podobno bardziej skomplikowana bo od cholery rozbierania, jeszcze tloki itd moga nie miec kompresji i rozne inne rzeczy. kurde naczytalem sie i nasluchalem od cholery przez te dwa tygodnie. odpisz jak mozesz

  9. #9
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    kupiles auto od handlarza, niestety prawda jest taka, ze sciagaja auta z zagranicy uszkodzone mechanicznie i robia na sztuke lub kupuja czesci uzywane na allegro.

    jestes na wygranej pozycji (kupno od firmy), auto mialo wade ukryta. kazdy sad przyzna ci racje. ty nie musisz sie znac na samochodach,sprzedawca musi.
    najlepiej mu tak wlasnie to przedstaw i popros o jego propozycje, gdyz 1500zl nie pokryje kosztow naprawy a na zrobienie na sztuke nie wyrazasz zgody.

    handlarze wiedza, co sprzedaja, licza sie z koniecznościa pokrycia kosztow naprawy usterek. ale tez wiedza, ze co 20 osoba tylko sie do nich w tej sprawie odezwie, a reszta zrobi na swoj koszt.

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zabrze
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    tylko ze to jest jakas firma budowlana, zreszta tak jest na fakturze, zreszta sprobuje go postraszyc jakimis pismami przed sadowymi itd. a jak nie to pojde z nim do sadu, tez mu to mowilem ze on wie co sprzedaje i gowno mnie to obchodzi. co wiecej w umowie jest wyraznie napisane ze auto jest wolne od wad ukrytych

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •