Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Jednoczesna awaria prędkościomierza, licznika km, ws. paliwa, szarpie przy dod. gazu

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Trójmiasto
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Jednoczesna awaria prędkościomierza, licznika km, ws. paliwa, szarpie przy dod. gazu

    Dzień dobry Wszystkim, ma pewien problem dotyczący awarii prędkościomierza, wskaźnika paliwa, licznika kilometrów przy jednoczesnym szarpaniu przy gwałtownym dodaniu lub puszczeniu gazu.

    Prędkościomierz nie działa. Licznik kilometrów nie działa (cyfry się wyświetlają, ale przebieg stoi w miejscu). Wskaźnik paliwa działa po odpaleniu silnika, ale już na pierwszych zakrętach wariuje (raz jest pusto, raz rezerwa, raz 1/4). Obrotomierz działa OK, bez zarzutu. Wskaźnik temperatury także działa. Kiedy dodaję gwałtowanie gazu (bieg 2,3) auto lekko szarpie. Wszystkie usterki oczywiście wystąpiły jednocześnie.

    Byłem u mechanika, który stwierdził, że możliwe dwie podstawowe przyczyny to:
    - awaria czujnika prędkościomierza
    - brak masy


    Podpiął auto pod komputer i nie było żadnego błędu, więc awarię prędkościomierza wykluczył.
    Sprawdził masę, zostały poczyszczone wszystkie podstawowe styki i nic.

    Moje pytanie: czy brak błędu po podpięciu pod komputer oznacza, że to nie może być awaria czujnika prędkościomierza? Czy może się tak zdarzyć, że w komputerze nie ma błędu a pomimo to czujnik jest niesprawny?

    Jak myślicie jaka może być przyczyna usterki? Jaki to ma związek z szarpaniem przy dodawaniu gazu? Zaznaczam, że był jeden moment (jazda w trasie) kiedy wszystko się naprawiło na krótką chwilę (i wtedy także szarpanie ustał0, więc mniemam, że szarpanie ma bezpośredni związek z usterka. Na innym forum czytałem, że takie szarpanie może być spowodowane tym, że jeśli prędkościomierz wskazuje zero to jakiś czujnik ogranicza dopływ paliwa.

    Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
    Audi A3, 1.9 TDI, 1996r.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-10-19 o 19:53

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •