Od tygodnia jadac autem i wciskajac pedal gazu do tzw "dechy" zaswieca sie zolta sprezynka ( auto dalej przyspiesza). Check engine nigdy sie nie zapala.
Blad wystapil parokrotnie (po wylaczeniu silnika sprezynka przestaje swiecic i wszystko wraca do normy) ale dopiero po jakims czasie podpiolem VAGa i odczytalem jego numer. Potem blad wykasowalem.
Niestety blad jest odtwarzalny i wystapil juz 7dmy raz. Nie ukrywam ze Ja sam powodowalem jego wystapienie dodajac gazu ( chcac sprawdzic czy to aby raptowne dodanie gazu powoduje jego wystapienie - tak sie dzieje ).
Predkosci sa rozne ( raz jest to 60km/h a raz 100km/h ). Temperatura silnika chyba niema znaczenie bo z tego co pamietam to na cieplym i zimnym bylem w stanie ten blad wywolac.

Po sprawdzeniu VAGiem mam taki oto blad ( tylko ten i nic wiecej ) :

Kod:
1 Fault Found:
012600 - Intake Manifold Runner Control: Regulation Deviation 
P3138 - 006 - Short to Plus - Intermittent
Freeze Frame:
Fault Status: 00000001
Fault Priority: 5
Fault Frequency: 7
Reset counter: 40
Mileage: 145688 km
Time Indication: 0
Date: 2013.05.07
Time: 07:19:08

Freeze Frame:
RPM: 2592 /min
Torque: 0.0 Nm
Speed: 63.0 km/h
Mass Air / Rev.: 621.3 mg/str
Mass Air / Rev.: 626.8 mg/str
Lambda: -18.0 %
Text: Kein Messwert verfuegbar
Auto Audi A3 8P BMN Quattro 170koni

Natknolem sie na strone z wyjasnieniem ww bledu :

http://wiki.ross-tech.com/wiki/index...4/P3138/012600

Jako jeden z punktow wymienione jest aby :

Replace Intake Manifold Runner (V157) with updated part.
Czy moze mi ktos napisac czy oznacza to wymiane kolektora ssacego czy zle to czytam ?

Moze potrzebne sa inne logi aby zgiagnozowac przyczyne bledu, jezeli tak to ktore zrobic ?

Blad ma nadany Fault Priority na 5 czyli nie wplywa on na wlasciwosci jezdne auta ( ale mam co do tego mieszane uczucia bo kontrolka zapalonej zoltej sprezynki powoduje u mnie gesia skorke ).