Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 18 z 18

Temat: Wariujaca wycieraczka oraz tylna klapa

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    rzeplin /kraków
    Auto
    AUDI A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Dzieki za podpowiedzi, jutro postaram sie sprawdzic co jest grane z tym zamkiem i mikrowylacznikiem.

  2. #12
    skikam's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sheffield
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Na poczatku z gory przepraszam za brak polskich znakow, pisze ten post z pracy i nie moge zmienic ustawien klawiatury.

    Mam dokladnie ten sam problem, ktory opisal kolega w pierwszym poscie. Na poczatku wycieraczka wariowala i wlaczala sie kiedy chciala w czasie jazdy, takze spryskiwacz ledwo polewal. Po pewnym czasie komputer zaczal wskazywac, ze klapa bagaznika jest otwarta. Najgorsze bylo to, ze takze kiedy auto stalo pod domem bagaznik dostawal styk, co wlaczalo alarm mniej wiecej co 10 minut.

    Po zdjeciu wnetrza klapy okazalo sie ze wezyk puszcza plyn do wnetrza klapy i wszystko bylo bardzo mokre. Musialem suszyc wylkadke w domu przy kaloryferze cala noc. Plyn ktory splywal na dol spowodowal korozje styku klapy i wyswietlanie komunikatu klapa otwarta. Poniewaz byla zima a nie mialem opcji nigdzie zagarazowac i sie sprawa zajac na powaznie (przeczyscic rurke, ktora te cala impreze powodowala oraz przeczyscic styk) rozlaczylem styk klapy co rozwiazalo problem alarmu i komunikatu, ale zabilo zarowki przy otwartym bagazniku, bo wg komputera klapa jest wiecznie zamknieta.

    Niestety zanim dobralem sie do rurki, pewnego dnia wycieraczka zatrzymala w pol szyby i ani drgnie. Wydaje mi sie ze bedzie silniczek do wymiany.

    Wiec radze czyscic rurke od razu jak tylko pojawi sie problem

  3. #13
    SAiLO's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez skikam Pokaż post

    Wiec radze czyscic rurke od razu jak tylko pojawi sie problem
    Zgadzam sie z przedmowca. Inaczej przygotowac sie na wydatki.
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic9956_1.gif

  4. #14

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Witam, mam podobny problem. Zaczęło się od tego, że przestał funkcjonować tylni spryskiwacz. Sama wycieraczka chodziła bez problemu. Po kilku miesiącach nagle pojawił się komunikat o otwartej klapie bagażnika. Równocześnie przestała działać wycieraczka. Do tego zauważyłem jeszcze brak sygnalizacji kierunkowskazami podczas zamykania auta (przy otwieraniu było ok). Przeczyściłem dysze i przez moment płyn leciał ale potem znowu pojawił się komunikat otwartej klapy i wszystko przestało działać. Po otwarciu bagażnika część płynu wylała się spod mechanizmu wycieraczki. Rozebrałem wszystko i okazało się, że nie było uszczelki w środku (ktoś już musiał tam majstrować). Wszystkie elementy były zalane i pokryte zielonym osadem. Zdecyduję się na wymianę całego mechanizmu na nowy tylko zastanawiam się czy ten mechanizm jest również odpowiedzialny za komunikat o otwartej klapie? Jeśli zaś odpowiada za to jakiś inny mikrowłącznik to gdzie on się znajduje i jak się do niego dostać? Próbowałem też WD-40 na sam zamek ale nie pomogło. Zresztą zamek wygląda na nierozbieralny. Gdzie szukać rozwiązania?

  5. #15
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    mi tez przeciekal silniczek, z takiego miejsca w konstrukcji, ze nic sie nie dalo zrobic. ale za wczasu go wymienilem, bo dodatkowo ramie mialo luz.

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gakas Pokaż post
    Zdecyduję się na wymianę całego mechanizmu na nowy tylko zastanawiam się czy ten mechanizm jest również odpowiedzialny za komunikat o otwartej klapi
    Gdzie silniczek a gdzie zamek? Totalnie w innych miejscach.

  6. #16

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Wiem, że w innych miejscach, tylko czy nie są powiązane ze sobą elektronicznie skoro przez zalany silniczek pokazuje się komunikat o otwartej klapie?

  7. #17
    SAiLO's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polski
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Gakas Pokaż post
    Wiem, że w innych miejscach, tylko czy nie są powiązane ze sobą elektronicznie skoro przez zalany silniczek pokazuje się komunikat o otwartej klapie?
    Jak jest przeciek przy silniku wycieraczki to grawitacja sprawia że woda dostaje się do zamka klapy.

    Sent from my HTC One using Tapatalk 2
    http://a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic9956_1.gif

  8. #18

    Data dołączenia
    Oct 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Przeczyściłem sprayem kontaktowym małą kostkę, która dochodzi w okolice samego zamka i komunikat o otwartej klapie zniknął. Wycieraczka pracuje teraz normalnie.
    Ostatnio edytowany przez Gakas - 18-06-13 o 16:04

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •