Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokazane rezultaty 51 do 56 z 56

Temat: ABS nie działa

  1. #51

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NML
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    zaraz podeśle numer starego sterownika i tego który teraz zamontowałem.Po ty jak abs przestał działać był mniej wiecej taki błąd "pompa hudrauliczna abs/eds V64 -sygnał poza zakresem ".Teraz po wymianie błędów jakichkolwiek brak ale kontrolka nadal się świeci i na fisie od hamulców pojawia sie kontrolka i piszczy 3razy za każdym zapaleniem...

    Sterownik jaki był w aucie to 1J0 907 379 A ...teraz jest 1J0 907 379 H
    Jak się połączę z ABS'em to numer identyfikacyjny jest taki 1J0 907 379 H ABS/EDS 20 IE CAN 0001
    Może ta pompa jest po prostu nie dobra do mnie.Auto z 97roku.
    Ostatnio edytowany przez Mlody_hc - 15-05-11 o 21:13

  2. #52
    pkosc's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stalowa Wola
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Witam, nie chcę zakładać nowego tematu a mój problem jest trochę związany z ABSem.
    Mianowicie. Dziś rano jak zwykle wsiadam do samochodu celem udania się do pracy, odpalam samochód, ujechałem kilka metrów i się zaczęło. Na środku od razu czerwony wykrzyknik, kontrolka ABSu się świeci. Niby wszystko ok, samochód jedzie ale coś ewidentnie jest nie tak. Próbowałem wyłączyć silnik i okazało się że nie mogę nawet przekręcić kluczyka. Lekko już zestresowany bo nie wiem co się dzieje, w końcu gdzieś przy którymś razie udało się trochę na siłę wyłączyć silnik. Odpaliłem jeszcze raz no i wszystko niby ok. Zgasiłem jeszcze raz i znów odpaliłem. Działa. Ujechałem znów kilka metrów zaświeciła się jakaś żółta kontrolka na centralnym ekraniku (tam gdzie pokazuje że nie ma spryskiwacza, benzyny, itd). Nie zdążyłem się jej przyjrzeć to raz, a dwa z racji tego że większość pikseli "umarła" nie odczytałem jej zbyt dokładnie. Wiem że jest żółta znów zgasiłem, odpaliłem i już bez żadnego problemu dojechałem 8 km do pracy. Nie wiem czy mam się martwić tym, czy to jakiś problem tylko z kluczykiem, jednorazowy, czy może to się znów powtórzy.
    Bardzo proszę o informację czy tak już ktoś miał, czy to coś poważnego. A jeżeli nie to co to wogóle było??
    Z góry dziękuję za pomoc

    PS. Jeżeli jest jakiś wątek na temat wszystkich kontrolek, ikonek, znaczków na desce rozdzielczej a głównie na tym ekraniku to bardzo bym prosił o linka. Dzięki
    Ostatnio edytowany przez pkosc - 20-05-11 o 07:31

  3. #53

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    witam mam problem z pompa abs-u jak zapale auto i bede jechac z predkoscia do 20km/h to abs dziala normalnie jak tylko zwieksze predkosc to abs nie dziala... vag pokazal bląd pompy abs... pomozcie

  4. #54

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    1.8T
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Przecież masz diagnozę, nie działa pompa abs-u. W czym mamy Ci pomóc???

    Ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę

  5. #55

    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    ale czemu przy predkosci do 20km/h abs dziala dobrze a powyzej nie...???

  6. #56

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Woźniki
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Witam, odświeżę temat by swojego nie zakładać bo wydaje mi się że to kwestia ABS lub sterownika.

    Problem jest na rolkach u diagnosty do badania siły hamowania. Opiszę objawy:
    Silnik zapalony - wjeżdżam na rolki. Rolki zaczynają się kręcić. Lewe koło siła oporu 3.1kN, prawe 0.17kN. Test się potem automatycznie kończy jakobym hamował a nawet nie dotykam hamulca.
    Silnik zgaszony - 0.17 i 0.17 na rolkach oporu więc super, hamulce później też bardzo dobrze wychodzą.

    Problemem jest więc zasilanie / zapalony silnik. Podejrzenia są 2: skrzynia biegów (którą wymieniałem ostatnio z w/w powodu i jeszcze jednego) lub ABS - test wykonawczy VCDS przechodzi prawidłowo (tak mi się wydaje) oraz czujniki ABS pokazują wszystkie taką samą prędkość w blokach pomiarowych podczas jazdy. Pomysłów brak a denerwuje mnie to. Podczas jazdy wydaje mi się że nic nie hamuje, zużycia lewego hamulca większego nie widzę. Ktoś mi to wyjaśni lub da pomysł?
    Sterownik ABS/EDS?

    1.8 AGN skrzynia CZM auto 98r
    http://olx.pl/oferty/uzytkownik/wqjx/ - Moje ogłoszenia w serwisie OLX.pl

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •