Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 56

Temat: ABS nie działa

  1. #11
    toma126's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kluczbork
    Auto
    sharan tdi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    widocznie zrobiłeś coś "nie tak", rozepnik wszystko i poskładaj jeszcze raz- ja u mnie wymieniłem czujnik i ABS przestał świecic

    pzdr
    Ostatnio edytowany przez toma126 - 02-02-08 o 09:22

  2. #12
    Warhammer's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraina smoków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    156 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Pejoot kontrolka gasnie pochwili jak zapalisz silnik czyli jest ok podjedz do elektryka niech ci sprawdzi ale wczesniej sprawdz na komputerze ja miałem podobne objawy i mam strzelony sterownik abs/asr

  3. #13
    Tomek_Krosno's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    Co do pierwszego pytania to musialbys podac indeks tego czujnika ktory kupiles tak wiec firma topran to logo progucenta Hans-Preis i indeks powinien wygladac nastepująco HP XXX XXX gdzie X-ami jest odpowiedni numer zamiennika wtedy bede mogl ci sprawdzic czy jest to odpowiedni zamiennik.

    druga sprawa czujnik nie może byc zamonotowany na kablach poza kolem gdyz tylko gdy jest na swoim miejscu ma kontakt z pierscieniem abs - bez tego nie bedzie "zczytywał" impulsow z pierscienia i tym samym bedzie dawal znac o uszkodzeniu.

    co do trzeciego to jeżeli styk miedzy skreconymi kablami jest stosunkowo dobry to nie powinien on powodowac błędów jednal lepiej jest poprawić takie łączenie poprzez np zlutowanie przewodów aby miec wieksza pewność ze łączenie nie bedzie powodem sygnalizacji błędu.

    co do czwartego pytania to pomimo wystąpienia błędów które są przechowywane w sterowniku abs jest systemem samo testującym wiec gdy usterka ustąpi np samoczynnie (np wilgoć na czujnikach) kontrolka powinna sama zgasnąć. Po usunięciu usterki powinno się skasować błędy w sterowniku np po to żeby wyeliminować przy późniejszych usterkach czynniki wczesniejszych usterek.

    Pozdrawiam

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Warhammer Pokaż post
    Pejoot kontrolka gasnie pochwili jak zapalisz silnik czyli jest ok podjedz do elektryka niech ci sprawdzi ale wczesniej sprawdz na komputerze ja miałem podobne objawy i mam strzelony sterownik abs/asr
    Co rozumisz pod pojeciem strzelony? Jaki rocznik autka i sterownik abs/asr z opcja esp czy bez?

    Ja ostatnio mialem podobny problem sterowniki te mają to do siebie że lubią się w nich pojawiać zimne luty w warsztacie znajdziesz moj artykuł opisujący naprawe sterownika którą przeprowadziłem u siebie i od tego czasu wszystko działa jak należy.
    Możliwe że u ciebie wystąpiła podobna usterka. Doradzam żeby najpierw zamiast ładować sie w koszty sprobować zlokalizować problem w tym sterowniku co masz bo w sumie dużo wysiłku to nie kosztuje a zawsze może się uda naprawić samemu po kosztach tak jak to było u mnie.
    Ostatnio edytowany przez czapu - 02-02-08 o 23:23

  4. #14
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Dzięki Tomek za konkretne odpowiedzi.

    Przyjrzałem się dokładnie temu czujnikowi i nie ma tam żadnego zonaczenia typu HP XXX XXX... jedyne co mam to tak na etykiecie: "109 755 755 replacing 1J0 927807B" a pod kodem paskowym: 41G117

    Czyli part P/N toprana to 109... zastępuje on 1J0..

    Spróbuję najpierw wyciągnąć zapieczony czujnik a potem wsadzić nowy, może okaże się że jest dobry .

    pozdrawiam

  5. #15
    Tomek_Krosno's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krosno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 AXW

    Domyślny

    No wiec dokładnie pierwsze dwie "trójki" to indeks producenta wiec w tym przypadku bedzie on wyglądał HP 109 755 ja korzystam w pracy z bazy danych firmy Inter Cars i takim indeksem to u nich wystepuje. Reguła taka że 1j0 to w indeksie producenta 109 jednak tutaj nie działa gdyż rożne marki grupy VAG mają te same częsci a jedne różnią sie początkiem indeksu oryginału 8l1 xxx xxx np dla audi a3, 6k0 xxx xxx np dla fabi 1j0 xxx xxx np dla VW a sześć kolejnych cyfr jest ta sama. Zamiennik masz dobrze dobrany co też sprawdzilem w katalogu InterCarsa takze mozesz smialo montować Pozdrawiam.

  6. #16

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny Dzieki!

    Dzieki chlopaki za Wasze podpowiedzi. Nie bylo mnie przez kilka dni dlatego odpowiadam dopiero teraz. Dzisiaj zabieram sie za czujnik. Dam Wam znac co z tego wyszlo. Pozdrowienia

  7. #17
    DarekGSP's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sopot
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny

    miałem podobny problem, mechanicy wymienili mi czujnik i nic, ale jednego cos tknęło i sprawdził ten nowy oczywiście był walniety kupili droższy zamiennik (75zł) i teraz jest ok. Powód usterki już kiedyś opisywałem - zardzewiała linka ręcznego co powodowało delikatne (niewyczuwalne) dociskanie klocków do tarczy w efekcie wszystko sie grzało i czujnik się ostatecznie stopił.

  8. #18
    ponton's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dolnośląskie, DLU
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Chciałem zameldować że czujnik wymieniłem. Był tak zapieczony, że musiałem tarczę ściągać żeby go wybić od drugiej strony. Po ściągnięciu tarczy okazało się że czujnik ocierał o koronkę (która była skorodowana) i część "czujna" się po prostu rozsypała - zrobiła się z niej piękna miotełka .

    I tu uwaga - po wymianie czujnika na nowy, kontrolka ABS dalej się świeciła. Dopiero po przejechaniu kilkudziesięciu metrów z prędkością ~50km/h zgasła. Więc nie oczekujcie że kontrolka zgaśnie po wymianie czujnika tylko przez włączenie zapłonu. Trzeba się kawałek przejechać.

  9. #19
    pejoot's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Augustow
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    dzis bylem na vagu i wywalilo mi blad prawego czujnika z przodu. czy jak jeden czujnik nie dziala to nie dziala caly abs? czy jakby byla walnieta pompa abs to by pokazalo blad jakis?

  10. #20
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jakby walnęła pompa to byś dostał błąd 1276 na VAG'u
    jeśli czujnik walnie to caly ABS nie działa, bo niby jak ma widziec jaka jest predkość kół
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •