Strona 111 z 147 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,101 do 1,110 z 1464

Temat: Klimatyzacja, czyszczenie, serwis, problemy

  1. #1101
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Witam

    Kiedy i po czym poznać, że nasza klimatyzacja domaga się freonu ?

  2. #1102
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Słabo ci schładza temp.lub wogóle i przełącza się na tryb econ.

  3. #1103
    Vattras's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Hej, jestem aktualnie na wyjeździe i od jakiegoś czasu wariuje mi czujnik temperatury zewnętrznej. W sumie nie jest to nagląca sprawa ale przez to gdy wskakuje mi na minusowe temperatury nie mogę odpalić klimy.. a za dwa dni wracam do domu 350km w te przyjemne upały. Znalazłem na szrocie jakiś czujnik od A3, jest ucięty na kablu, nie wiem czy dam radę to tak ręcznie zmontować, gdyż nie mam na miejscu takich możliwości.. Macie jakiś pomysł jak mogę odpalić inaczej klimkę? Lub czy takie skręcenie tych kabli luzem i izolacji oklejenie da radę? Chociaż z tym bez kanału może być ciężko (zderzak od S3 i pod zderzakiem czujnik na krótkim kablu)

  4. #1104
    KamilK's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    A ja ma taki problem.
    Dziś nabiłem klime wsiadam, załączam i nie działa. Zacząłem sprawdzać wszystko po kolei , bezpieczniki, kable itd. Przy przełaczniku ciśnieniowym ( 4 pinowy pod maską od strony pasażera) zwierałem po kolei piny w kostce by wykluczyć jego awarie. Gdy zwarłem tak jak na rys1 załaczyły sie wentylatory natomiast sprężarka nie, a gdy zwarłem tak jak na rys 2 załączyły sie wentylatory i klima. Dodam że na pinie 1 jest napięcie 13,9V a na pinie 3 jest 13,3 V. Z tego wynika że na pinie 3 jest za małe napięcie żeby załaczyć sprężarke. Gdzie dalej szukać? Skąd przychodzi napięcie na pin 3
    ?Pomocny byłby jakiś schemat elektryczny klimy.
    Rysunki w załączniku


    Uploaded with ImageShack.us

  5. #1105
    diabolo's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    jaka powinna byc temperatura z kratek ? bo dzisiaj nabilem klime i na biegu jalowym wyszlo 15.2 stopnia (obieg zewnetrzny) jak przygazuje to schodzi do 8 stopni

    nie powinna byc nizsza temperatura ?

  6. #1106
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Panowie, już opisywałem swój problem w 8L ale nie uzyskałem odpowiedzi.
    Problem jest z klimatyzacją, mimo śnieżynki świecącej się nic nie chłodzi. Obroty przy włączaniu klimy, nie spadają a więc sprężarka bodajże się nie załącza.

    Dzisiaj sprawdziłem wentylatory , bo też miałem wątpliwości czy chodzą. Wyjąłem wtyczkę z termoczujnika na chłodnicy i we wtyczce zmostkowałem + z czerwono-bialym(1 bieg) i czerwono-zółtym (2gi bieg). Pierwszy bieg chodził wolniej, drugi włączał się dla dwu wentylatorów z szybszymi obrotami ., ale tylko przy włączonym zapłonie.

    Wykręciłem też ten sterownik wentylatorów pod akumulatorem i mam ten z końcówką H. Nie wyglądał podejrzanie. Ale widziałem że chyba nie jest rozbieralby. Wtyczki byly całe. Oczywiście bezpiecznik 30A do wentylatorów nad akumlatorem jest OK .

    Zrobiłem test Vagiem, i Output tests - wszystko przeszło, nie zanotowało żadnych błędów, natomiast w pierwszym kroku gdy było ostrzeżenie że wentyator zacznie kręcić - to żaden nie chodził...

    Klima była nabita czynnikiem w tamtym roku w czerwcu . Nie zauważyłem też jakiś zielonych plam po prawej stronie chłodnicy koło sprężarki .
    Zrobiłem jakiś pomiar z VAGu 10kanał AC CLIMA - nie wiem czy to coś mówi wam ...

  7. #1107
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    nikt nie pomoze ?

    Jak na krotko sprawdzic sprezarke klimy ? U mnie w AHF, jest na samym dole pod alternatorem. Jest tam jakies dojscie w miare mozliwe od gory zeby na krotko zlaczyc z akumulatorem ?

  8. #1108
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Koledzy może wy podpowiecie czemu tak mi się dzieję w aucie tylko w czasie jazdy i tylko na otwartym obiegu, dmuchawa czasami wieje równo i na 2s mocnej, znowu wieje równo i znowu 2s mocniej, słychać pod schowkiem jak silniczek cały czas delikatnie zmienia swoje położenie. Na zamkniętym obiegu wieje cały czas równo nic sie nie dzieje, również na postoju wieje równo bez problemu. Nie wiem może czujnik szajbuje ten pod filtrem kabinowym?

  9. #1109
    Rytel's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 BFQ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    wi?c tak, od??czy?em dzi? ten czujnik co znajduje si? za filtrem przeciwpy?kowym o taki: http://allegro.pl/czujnik-temperatur...308126022.html
    i problem usta? z dmuchaw?, za co ten czujnik odpowiada czy mog? tak je?dzi?? czy zauwa?? jako? zmian? w nadmuchu?

  10. #1110
    wyrwiznak's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    okolice Biskupca
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    " Kadlubek " Podjedz gdzieś i niech ci sprawdzą ciśnienie freonu jak będziesz miał za mało to ci sie nie załączy sprężarka. Na wyświetlaczu będzie śnieżynka ale sprężarka nie ruszy. Miałem tak u siebie, i dopiero jak mi dobili czynnika to sprężarka ruszyła
    festina lente

Strona 111 z 147 PierwszyPierwszy ... 1161101109110111112113121 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •