Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 24

Temat: Dziwne buczenie w okolicach lewego przedniego koła jadąc na wprost

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Świętokrzyskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny Dziwne buczenie w okolicach lewego przedniego koła jadąc na wprost

    Witam
    może ktoś z was będzie miał pomysł co to może być może ktoś miał coś podobnego
    Moja A3 jadą na wprost jak lekko dodam gazu coś zaczyna buczeć jakby biło -
    jak wcisnę sprzęgło przestaje buczeć jak mocno wcisnę gaz też nie ma objawów buczenia -
    są tylko przy lekkim dodawaniu gazu na 3 4 i 5 biegu występuje to raczej przy stałej prędkości tak powyżej 50 km\h
    przegub zewnętrzny raczej odpada bo przy skręcie jest cisza
    wewnętrzny tez raczej nie bo by były wibracje autem - a tego nie ma
    koła dokręcone sprawdzane
    łożysko by szumiało
    i co wy na to ? HELP

    I JUŻ WSZYSTKO JASNE
    trochę to trwało - półoś miała luz - odzywała się tylko czasem w momencie lekkiego dodania gazu
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 18:08

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    To ja dodam swoją część. PO wymianie amortyzatorów z przodu, podczas jazdy buczało w okolicach prawego koła. Buczenie nie było jednostajne, jak to jest z reguły w przypadku uszkodzonego łożyska. Zaczynało buczeć od ok 60 km/h podczas jazdy na wprost. Dziwne i zarazem mylące było to, iż buczało tylko w przypadku gdy jechało się na wciśniętym pedale gazu. Jak odpuszczałem gaz to buczenie ustępowało. Na wciśniętym sprzęgle również była cisza. Wiele osób sugerowało przeguby wewnętrzne, łożyska koła a nawet łożyska skrzyni biegów. Ale przecież zostały wymienione tylko amortyzatory więc dlaczego miałyby hałasować przeguby lub łożyska? Zamieniłem nawet koła tył na przód i odwrotnie. Jednakże bez rezultatu. Ostatnia rzecz, a zarazem jedyna która mogła mieć jakiś udział w tym hałasie to była zbieżność. Wyczytałem jednak (i to mnie zmyliło), że nie trzeba ustawiać zbieżności po wymianie amortyzatorów w 8P. Położenie kierownicy po wymianie amortyzatorów nie zmieniło się, dlatego też nie brałem tego pod uwagę. Dzisiaj nie wytrzymałem i pojechałem na zbieżność. Jakież moje zaskoczenie było gdy mechanik powiedział mi, że zbieżność była źle ustawiona. Jazda próbna i .... udało się. Cisza jak makiem zasiał. Pozdro.

  3. #3

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Mam to samo jako kolega wyżej, nawet dokładnie te same objawy, że po odpuszczeniu gazu przestaje buczeć - tylko, że zbieżność u mnie nic nie dała ;(
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Defi Pokaż post
    Mam to samo jako kolega wyżej, nawet dokładnie te same objawy, że po odpuszczeniu gazu przestaje buczeć - tylko, że zbieżność u mnie nic nie dała ;(
    A dźwięk ten nie nasila Ci się jak jedziesz po pofalowanej jezdni i auto buja góra-dół?

  5. #5

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Dokładnie się nasila w tym momencie jak auto podbija do góry. Wiesz co to może być?
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  6. #6
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    to jest buczenie czy bardziej cos na ksztalt tluczenia sie?U mnie wystepowalo to od dnia zakupu i nie wiedzialem co to jest, jezdzilem z tym prawie 2 lata i teraz wiem ze musze przegub wymienic
    Who I am? I am a the Champion.

  7. #7

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Skoda Superb
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ciężko określić co to jest. Może to brzmieć jak tłuczenie jakby coś miało luz i obiał/obcierał się jeden element o drugi.
    Skoda Superb - 2.0TDI - CFFB -2011r.

  8. #8

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    to jest buczenie czy bardziej cos na ksztalt tluczenia sie?U mnie wystepowalo to od dnia zakupu i nie wiedzialem co to jest, jezdzilem z tym prawie 2 lata i teraz wiem ze musze przegub wymienic
    Nie jest to typowy dźwięk buczenia (tak jak w przypadku uszkodzonego łożyska). Jest to nieregularne buczenie połączone z cichym chrobotaniem. Taki dziwny dźwięk. Głośność nie wzrasta wraz z prędkością auta, wzrasta za to częstotliwość tego dźwięku.
    P.S.
    Do wymiany wewnętrzny czy zewnętrzny przegub?

  9. #9
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    kryniu81 u mnie akurat zewnetrzny , jakis czas temu zakladalem opaski , ale uszodzeniu musial uledz duzo wczesniej i brak opaski wywalal tylko smar.

    Podobnie do Twojego opisu mialem z paista kola przedniego, nie dosc ze ciezko bylo zdiagnozowac ktore to kolo to jeszcze wystepowalo nieregularnie i to bylo polaczenie szurania z buczeniem.

    Defi po przeczytaniu Twoich wczesniejszych postow stawialbym na przegub ,ale nie powiem Ci ze to na 100 %.
    Who I am? I am a the Champion.

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Goldcity
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BLS

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez PROSTO Pokaż post
    Podobnie do Twojego opisu mialem z paista kola przedniego, nie dosc ze ciezko bylo zdiagnozowac ktore to kolo to jeszcze wystepowalo nieregularnie i to bylo polaczenie szurania z buczeniem.
    Co masz na myśli mówiąc problem z piastą? Jak go rozwiązałeś?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •