Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 74

Temat: Ubytki płynu od wspomagania

  1. #1
    Danielek A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny Ubytki płynu od wspomagania

    Witam. Mam problem w mojej Audi a3... jakis czas temu dolałem płyn do wspomagania bo było poniżej minimum. Dziś zaglądam pod maskę z ciekawości a tam.. znów podobna sytuacja. W zbiorniczku stan jest poniżej minimum... zauwarzyłem tez ze korek wlewu jest mokry i zbiorniczek a przewody wychodzące sa suche. Jaka jest tego przyczyna że wyrzuca ten płyn? Czy dolać i poczekać na efekty? Co mam zrobić... może ktoś miał podobny przypadek? Proszę o pomoc. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 14:40

  2. #2
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    A nie zostawia Ci plam pod autem ? Podejrzewam, że magiel cieknie. Mam u siebie podobnie. Jakiś czas temu dolałem do układu specyfik Prestone STOP LEAK i muszę przyznać, że ubytki są dużo mniejsze niż wcześniej, koszt to ok. 15zł, a magiel to +- 300-400zł.

  3. #3
    Danielek A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Własnie nie ma żadnych plam... nic suchutko. Byłem u mechanika i on mi dolewał ten płyn. Tak mysle ze moze nie dokrecil dobrze korka wlewu... moze za duzo byla dolewka... no juz sam nie wiem..

    - - - Aktualizacja postu - - -

    A jeszcze takie pytanko... Czy w tym zbiorniczku a raczej w korku wlewu jest moze jakis odpowietrznik?

  4. #4
    Darepb's Avatar
    Data dołączenia
    May 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WLKP-Wolsztyn
    Auto
    BRAK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    21 razy
    Podziękował
    17 razy

    Domyślny

    A spróbuj schylić się pod auto lub wejść na kanał i dobrze obejrzeć po obu stronach harmonijki drążków kierowniczych, u mnie puszcza z prawej strony i cały wahacz i gumowa harmonijka jest zaolejona.
    Co do odpowietrznika to raczej nie. Ja zawsze dokręcam ten korek do takich znaczków, na korku jest taka jakby strzałka, a na zbiorniczku jakaś kreseczka czy coś i jest git.

  5. #5
    Danielek A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Samochod garazuje i jak wyjezdzam to nie zauwarzylem jeszcze zadnej plamki zadnego plynu... sprobuje moze z tym kanalem ale jak nic to nie da to nie wiem.. jestem w kropce albo poszukam porady u swojego mechanika.

  6. #6
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Danielek A3 Pokaż post
    Samochod garazuje i jak wyjezdzam to nie zauwarzylem jeszcze zadnej plamki zadnego plynu... sprobuje moze z tym kanalem ale jak nic to nie da to nie wiem.. jestem w kropce albo poszukam porady u swojego mechanika.
    Magiel odpowietrzasz w ten sposób że na postoju po prostu na włączonej pompie wspomagania kręcisz kołami na maksa w lewo i później w prawo,
    przez zbiorniczek patrzysz czy nie ucieka , w trakcie kręcenia będzie się robić piana i w miarę później zmniejszać piana aż będzie jednolita ciecz.
    Później zakręcasz.
    Kiedyś jechałem z parę km z wyciekiem płynu wspomagania i nic nie poszło w maglownicy, zrobiłem tylko tak jak wyzej napisałem.

  7. #7
    Danielek A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Własnie ogladalem ten korek wlewu... tam jest odpowietrznik. I najprawdopodobniej ucieka przez niego... ale czemu tak sie dzieje?...

  8. #8
    jimy57's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowa ruda
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Płynu nie może być za dużo,bo zawsze będzie wyrzucać i to właśnie przez korek a sprawdzać trzeba na zimno.Chyba że wlałeś nie odpowiedni płyn to też może być przyczyną.

  9. #9
    Danielek A3's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łomża
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Za duzo nie bylo... sprawdzalem na zimno. A czy wlany byl taki sam jak jest to nie wiem... To niech bedzie tak jak mowisz.. ale zeby wywalilo go tyle ze jest ponizej minimum..?

  10. #10
    jimy57's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nowa ruda
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Ale ile jest poniżej minimum...i czy jeszcze ubywa jak nie i wspomaganie lekko działa to według mnie nie ma problemu.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •