Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post wiec wszystkich pozdrawiam.

Prosze o pomoc w diagnozie problemu - Ostatnio słychac jakby lekkie szuranie podczas jazdy na wprost i znacznie mocniejsze/głośniejsze podczas skręcania w lewo. Gdy dodam gazu podczas skręcania jest jeszcze gorzej - aż boli słuchac. Jak skręcam w prawo to nic, nawet z gazem. Dodam, że na ciepłym silniku jest znacznie lepiej na zimnym odgłosy mocniejsze.

Jeszcze jedna wskazówka, nie wiem czy to ma związek - moje A3 ma automatyczna skrzynie - ostatnio podczas stania w korku po zaczęło chrobotac lekko na postoju na D. Gdy zmieniłem na N to wszystko ucichło. Gdy potem ruszyłem, na wprost - usłyszałem chrobotanie, potem znowu zmienilem na N i na D i było ok. Stało się tak może dwa razy w przeciągu 2 tygodni. Skrzynia pięknie zmienia biegi, nie ma problemu. Na VAGu nic nie wychodzi.

Co to może byc, byłem u mechanika ale on nie jest pewny co to jest wiec kazał czekac aż coś się urwie i wtedy naprawiac. Jutro jade dolac do skrzyni z 0.5l oleju - może pomoże..

Co to może byc: Przeguby zewn/wew, może skrzynia - ale co skoro zmienia biegi a może łożysko od koła??? Dzwięk ciężko zlokalizowac.

Dzieki za pomoc