Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: [8L] Kolektor ssący z '99 do '97

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gliwice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [8L] Kolektor ssący z '99 do '97

    Witam,

    jakieś 3 miesiące temu byłem zmuszony na zmianę kolektora ssącego. Nie miałem pod ręką kolektora do '97, więc wsadziłem z '99 (taki posiadałem na stanie). Wszystkie przyłącza pasowały. Jedynie w modelu '99 brakuje zaworu przełącz. kolektora ssącego -n156 (komputer wywala błąd 01243 - wtyczki nie ma gdzie podpiąć).

    Do dnia dzisiejszego przejechałem ~15 tys. km. Auto czasami się dławi na wolnych obrotach lub gdy dodam gaz i puszcze, to obroty lubią spać do ok 400 (sporadycznie).

    W modelu '97 jest taka pompka/cewka, która steruje klapą w kolektorze ssącym. Natomiast w '99 w kolektorze takiej klapki nie ma. Czy ktoś się orientuje jak to jest rozwiązane? I czy można to jakoś obejść?

    W modelu '99 pod kolektorem jest otwór (na samym środku) do podłączenia jakiegoś wężyka. Czy ktoś byłby wstanie sprawdzić gdzie jest podpięty drugi koniec tego wężyka?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Matin82's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gorzów Wlkp
    Auto
    Leon I i Golf IV
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    mam kolego identyczny silnik ja ty i identyczny problem, czasami jak przy gazuję auto na luzie do np. 2 tyś i puszczę gaz to obroty potrafią spaść do 200-300 nawet zapali się kontrolka od ładowania na sek i obroty ponownie wracają na swoje prawidłowe 800. Czasami nawet po przy gazowaniu auto potrafi zgasnąć, ale bardzo rzadko, ale jednak.

    Co to może być???

    vag nic mi nie wywala

    a kolektor ssący miałem wymieniany i kupowany w ASO z wymianą zapłaciłem 139,92 PLN podczas wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów.
    Ostatnio edytowany przez Matin82 - 15-01-08 o 22:19

  3. #3
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez peterx2 Pokaż post
    Witam,

    jakieś 3 miesiące temu byłem zmuszony na zmianę kolektora ssącego. Nie miałem pod ręką kolektora do '97, więc wsadziłem z '99 (taki posiadałem na stanie). Wszystkie przyłącza pasowały. Jedynie w modelu '99 brakuje zaworu przełącz. kolektora ssącego -n156 (komputer wywala błąd 01243 - wtyczki nie ma gdzie podpiąć).

    Do dnia dzisiejszego przejechałem ~15 tys. km. Auto czasami się dławi na wolnych obrotach lub gdy dodam gaz i puszcze, to obroty lubią spać do ok 400 (sporadycznie).

    W modelu '97 jest taka pompka/cewka, która steruje klapą w kolektorze ssącym. Natomiast w '99 w kolektorze takiej klapki nie ma. Czy ktoś się orientuje jak to jest rozwiązane? I czy można to jakoś obejść?

    W modelu '99 pod kolektorem jest otwór (na samym środku) do podłączenia jakiegoś wężyka. Czy ktoś byłby wstanie sprawdzić gdzie jest podpięty drugi koniec tego wężyka?

    Pozdrawiam
    Ale w '99 były dwa modele ten przed połowa roku ( nie pamiętam oznaczenia ) i ten po drugiej połowie roku APF, ciekawe od którego włożyłeś kolektor

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    postaraj sie zczytac numer czesci z tego kolektora. Wejdzie sie do ETKI i dostaniesz screen'a gdzie co i jak jest polaczone.

    pzdr

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •