Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Głośna praca jednostki benzynowej 1.8 20V 125KM/ układu wydechowego

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Angry Głośna praca jednostki benzynowej 1.8 20V 125KM/ układu wydechowego

    Witam wszystkich,
    Chciałbym się podzielić moimi spostrzeżeniami odnośnie komfortu jazdy A3.Wiadomo, autko ma inspiracje sportowe więc zawieszenie będzie sztywno zestrojone i co za tym idzie samochód będzie wesoło podskakiwał na nierównościach.Trzeba się z tym pogodzić i przyzwyczaić. Niemniej jednak jestem zawiedziony (nawet bardzo) poziomem wyciszenia kabiny i chodzi mi tutaj o dźwięki dochodzące z komory silnika. Po prostu jest głośno - przy niespełna 100 km/h i ok. 2800-3000 obr/min słychać mało przyjemny dźwięk silnika oraz na drugim planie pomruk układu wydechowego. Wcześniej miałem VW Golfa IV 1.6 8V i było znacznie ciszej pomimo,że to ubogi krewny Audi.
    Mój pojazd posiada fabryczne wyciszenie maski; brakuje mu jednak osłony od spodu oraz dodatkowo nie zauważyłem,żeby układ wydechowy był niesprawny.Czy któryś z szanownych forumowiczów ma podobne obiekcje; mam nadzieję że nie bezpodstawne bo trudno mi uwierzyć ,że tak renomowana marka jest tak niedopracowana pod względem wygłuszenia kabiny.
    Może pusty katalizator ? Proszę o Wasze opinie i z góry dziękukję
    Ostatnio edytowany przez ashvip - 01-12-12 o 20:27

  2. #2
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Ja miałem wcześniej Mk4 Varianta 1.9TDI ASV pomodzonego na 148ps z 2001r i po przesiadce na a3 ASZ z 2002 zauważyłem większy komfort panujący wewnątrz.Więc nie wiem jak to jest w Twoim przypadku.

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zambrów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    kolego, również mam podobne spostrzeżenia w swojej A3. co więcej, z ciekawości przejechałem się nawet inną taką samą i... to samo. czyli widocznie tak ma być

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Wyciszenie kabiny na pewno nie jest gorsze niż u konkurencji w tym segmencie oczywiście,po prostu silnik jest hałaśliwy i trzeba się z tym pogodzić. W przypadku silnika 1.6 powinno być ciszej a najgorzej będzie u właścicieli samochodu z silnikiem diesla.Na wiosnę spróbuję wyciszyć trochę grodź silnika oraz tunel matami dynamat...ciekawe czy to coś pomoże ?

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Jak miałem jeszcze corse to dopadłem ciekawy poradnik o wygłuszaniu, zawsze możesz pod maske wstawić, za silnikiem wykleić i w podszybiu i na pewno będziesz miał ciszej, dodatkowo drzwi oklej bo to też dużo daje.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •