Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 49

Temat: [8L] Kontrolka ABS

  1. #21
    wyder's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1,8 Seria >>> A4 2,5TDI Q Mod>>> Będzie A5 mod :) niedługo >>> Sercem i duszą z wami
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez pejoot
    kostka jest wlasnie pod bezpiecznikami odchodzi w dol od 3 bezpieczników. Sprawdz czy podpieta. Od bezpiecznikow trzech odchodzi w dol, nietrudno ja znalesc.

    na czerwono na zdjeciu! Obrazek
    Ale jaja - byłem sprawdziłem tą wtyczkę mam od dołu wpinaną (jak patrzę sie od góry na bezpieczniki) natomiast nie mam kabla FL5 :/

    Bezpieczniki sprawdziłem natomiast kostki nie udało mi sie odłączyć... (zapiekła sie czy coś)
    Nie miałem jak sprawdzić czy już jest OK (jak wyjechał z parkingu pod robotą to już by mi ktoś miejscówkę zabrał)

  2. #22

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez wyder
    Ale jaja - byłem sprawdziłem tą wtyczkę mam od dołu wpinaną (jak patrzę sie od góry na bezpieczniki) natomiast nie mam kabla FL5 :/
    Ja tez nie mam, w tym miejscu zrobilem sobie bezpiecznik od wentylatorow bo sie grzal strasznie.

  3. #23
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Bo FL5 to bezpiecznik świec żarowych ,czyli tylko TDI

  4. #24

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mzb
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Arturro
    Jeśli tak, to moze być czujnik przeciązeniowy abs'u, lub ktorys poboczny, jest ich chyba 3 w sumie, nowy w aso 4 stowki.
    O o o, mozesz rozwinac?
    Ja mam przypadlosc, ze w czasie butowania lapie mi abs+esp, glownie przy wciskaniu w fotel Bylem na Vagu, z tego co pamietam zlapal 'czujnik przyspieszenia' (ten ogolny, bez wskazania na kolo), ale robilem cos innego niz ta kontrolke (ciezko ja zlapac regularnie;D)

    --m.
    No czujnik przyspieszenia to wlasnie tzw. przeciazeniowy, uszkodzony moze powodowac takie wlasnie dolegliwosci jak pisze wyder, dodatkowo oprocz samej kontrolki abs moze palic sie takze esp. Wiem, ze ten przeciazeniowy jest jeden, glowny, ale sa 2 pozostale, jakies pomocnicze, szczegolow nie znam, w tym samochodzie jest nadzbyt elektroniki...
    S3 sprzedana!

  5. #25

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Miro jeżeli tak dobrze się znasz i twierdzisz, że ABS się nie testuje przy każdym przekręceniu kluczyka, to bardzo bym prosił o pomoc, w wytłumaczeniu mojej przypadłości w autku (wiąże się również z ABS-m).
    Sprawa ma się następująco, wyskakuje nie raz błąd systemu ABS-m. Nie raz po przejechaniu kilku metrów, nie raz można jeździć godzinę i nagle wyskoczy błąd i jest ciągły, aż do następnego rozruchu, a nie raz nawet trzeba czekać kilka dni (pomarańczowa lampka od ABS-u). Sprawdzałem gdy świeci się lampka ABS-u system nie działa (łapie poślizg).
    Gdy pali się błąd, na Vag-u występuje błąd:
    00283 – Czujnik koła Przedniego Lewego – G47
    35-10 – Sygnał poza tolerancją – Intermittent
    16-10 - --- Intermittent

    Sprawdzany był również w stacji diagnostycznej (podpinany komputer serwisowy) i fachman stwierdził, że nie widać czujnika ABS-u tak jak by był wypięty.
    Czujniki zostały wymienione na nowe oryginalne – Simensa i nic się nie zmieniło.
    Przypuszczenia padły na kabel od ABS-u przy samym kole (może jest gdzieś lekko pęknięta obudowa i dostaje się wilgoć i jest spięcie).
    A teraz wytłumacz mi bo twierdzisz, że system ABS się nie testuje to jak kasowany jest błąd (bez pomocy użytkownika samochodu) jeżeli zostanie zapisany w komputerze to powinien już zostać do czasu skasowania Vagiem. Tak jak dzieje się z Airbagiem.
    Będę bardzo wdzięczny za fachową odpowiedź, oczywiście z góry bardzo koledze dziękuje.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  6. #26

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa/Legionowo
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T AMK

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Tomasz_W-wa
    A teraz wytłumacz mi bo twierdzisz, że system ABS się nie testuje to jak kasowany jest błąd (bez pomocy użytkownika samochodu) jeżeli zostanie zapisany w komputerze to powinien już zostać do czasu skasowania Vagiem. Tak jak dzieje się z Airbagiem.
    Będę bardzo wdzięczny za fachową odpowiedź, oczywiście z góry bardzo koledze dziękuje.
    Bledy, przynajmniej te ABSu kasuja sie same przy self-tescie na starcie. W historii ich raczej nie znajdziesz

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Arturro
    No czujnik przyspieszenia to wlasnie tzw. przeciazeniowy, uszkodzony moze powodowac takie wlasnie dolegliwosci jak pisze wyder, dodatkowo oprocz samej kontrolki abs moze palic sie takze esp. Wiem, ze ten przeciazeniowy jest jeden, glowny, ale sa 2 pozostale, jakies pomocnicze, szczegolow nie znam, w tym samochodzie jest nadzbyt elektroniki...
    No oki, to sie wszystko zgadza. A skad wiesz, ze 400 zl? Robiles juz ten czujnik? Robie rekonesans tego, nim wybiore sie do Audi Aha, raczej nie ma opcji, zeby palil sie tylko ABS. ABS jest czescia ESP, i jego brak, powoduje wylaczenie ESP.

    pozdroo

  7. #27
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Tomasz_W-wa,

    oto moja wypowiedz z 2 strony tego tematu :

    "Mala dygresja, ABS sie testuje ale nie zawsze odrazu gasnie, np. po wymianie czujnika w ktoryms kole trzeba przejachac autem kawalek i dopiero zgasnie.
    To samo jest z sytemem ESP w ktorego sklad wchodzi ABS a ktory zaswieca sie i nie gasnie po odpieciu akumulatora, trzeba przejechac kawalek i dopiero gasnie"

    w ktorym miejscu napisalem ze ABS sie nie testuje ??? przy kazdym przekreceniu kluczyka?? (self-test)
    napisalem tylko informacyjnie o przypadlosciach ze po zmianie np czujnika nie zgasnie tylko trzeba przejechac kawalek, hamulec i dopiero gasnie, wiem to z praktyki,spytaj kazdego dobrego mechanika, to samo powie. (2x czujnik w 8L mi padl i zawsze bylo tak samo) .
    potem opisalem o przypadlosciach ESP, a jak wiadomo ABS jest jednym z jego elementow jesli jeden nie dziala to i drugi i odpieciu akumulatora, to nawet w instrukcji uzytkownika Audi pisze, baj de łej byl temat na forum o tym...

    [ Dodano: Czw 03 Sty, 2008 18:31 ]
    Co do zaswiecania ESP i czujnikow przechylow bocznyych, moze warto zrobic adaptacje calego systemu ESP, czujnikow kola skretu, przechylow bocznych wlasnie itd.
    U mnie w 8P po podpieciu VAS-a mechanik z ASO uparcie twierdzil ze jest walniety czujnik przechylow bocznych , on w 8P i 8L pewnie tez jest gdzies w tunelu srodkowym.
    Wystarczylo podpiac VAG, usterka/uszkodzenie czujnika to bodajze numer 003 a adaptacja wyskakuje numer 005.
    Adaptacja calego ukladu i wszystko pogaslo, dziala idelanie.
    Moze pomoc nie musi

    to jest ten temat o ESP:

    http://www.a3-club.net/forum/viewtop...esp+akumulator

    http://wiki.ross-tech.com/index.php/...ial_Procedures tu sa procedury kodowania do 8P i golfa V itp.
    ale mysle ze w 8L z ESP powinno byc cos podobnego? moze warto sprobowac ?!
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #28

    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Seat Ibiza SPORT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    28 razy

    Domyślny

    Miro przyznaje się coś źle przeczytałem. Spostrzeżenia mamy te same, a więc nie ma chyba co dalej drążyć tego tematu.
    Jeszcze raz dzięki za odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Tomasz_W-wa
    Tomasz_W-wa

  9. #29
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Tomasz_W-wa, nie ma problemu zadnego, przynajmniej jak podrazymy to moze kiedys inni skorzystaja

    END OT
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  10. #30
    wyder's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 1,8 Seria >>> A4 2,5TDI Q Mod>>> Będzie A5 mod :) niedługo >>> Sercem i duszą z wami
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Hehe przed spotkaniem z Markiem wziąłem młotek i lekko wbiłem bezpieczniki w obudowę (obudowa pękła :/ ) Ale już ABS sie nie pali Diagnostyka kompem wykazała tylko nieszczelność w układzie centralnego zamka (ps. gdzie są łączenia??? ) ale wsio oki gdzie można dostać obudowę pod bezpieczniki te na akumulatorze i jaka cena jest??? pzdr

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •