Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Chrobotanie podczas jazdy

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny Chrobotanie podczas jazdy

    Witam forumowiczów.

    Od pewnego czasu mam problem z autkiem. Miałem zmienianą skrzynie z automatu na manual 6b i teraz mam same problemy.
    Może opiszę co się dzieje. Jadąc autem słychać takie chrobotanie/buczenie. Czy jade na luzie czy na biegu. Do prędkości ok 70km słychać to a później już zagłusza pęd powietrza. Odgłos podobny do tego jakie wydaje zużyte łożysko koła (zostały sprawdzone i są ok). Dodatkowo na postoju na luzie cos świergoli, a po wciśnięciu sprzęgła jest cisza. Odgłos ten się zmienia i nie zawsze jest taki sam. Jedno wciśnięcie sprzegła i po puszczeniu chrobocze - drugie wciśnięcie sprzegła i puszczenie i odgłos już jest inny. Biegi wchodzą normalnie, sprzęgło się nie ślizga. Czy ktoś z Was miał z czymś takim do czynienia ? oczywiście zanim założyłem temat to szukałem w necie odpowiedzi na moje pytanie - wynik = skrzynia ?
    Liczę, że to może coś innego... bo cała zmiana skrzyni trochę mnie kosztowała...

    Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Wg mnie to łożysko wyciskowe/dociskowe (różnie na to mówią) sprzęgła ew samo sprzęgło

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    łódź
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    No to może być - jeśli chodzi o odgłosy przy postoju. Pozostaje problem chrobotania podczas jazdy :/

    Ahhh zapomniałem dodać... podczas jazdy wolniejszej - 20-30km/h przy wjeżdżaniu w zakręt (np zjad na stację benzynową) chroboranie staje się mocniejsze i przechodzi w taki odgłos podobny do wycia pompy wspomagania (pompa ok bo na postoju nic nie wyje przy skręcaniu)

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Na postoju to chałasuje sprzęgło , dwumas w skrzyni. Założyli więc nie pierwszej młodości dwumasa i tyle. Natomiast sama skrzynia jest pancerna , choc wiadomo wszystko można zajechać jak się postara ktos. Te ogłosy w czasie jazdy jak najbardziej moga byc z powodu dwumasa.

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    wedlug mnie poczytaj tematy na forum
    Who I am? I am a the Champion.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •