Strona 134 z 161 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136144 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1,331 do 1,340 z 1603

Temat: Zegary bez FIS na FIS

  1. #1331
    damian3449's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ełk
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Okej, dzięki sprawdze zaraz. Kanał 19 zablokowany, więc edytowałem wsad no i jest standard
    Ostatnio edytowany przez damian3449 - 25-09-16 o 15:04

  2. #1332

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi a3, passat b5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez henio3000 Pokaż post
    Audi A3 rocznik 99. Liczniki z wskaźnikiem temp. zewnętrznej i elektronicznym zegarkiem. W stanie spoczynku nie są na zerze, tylko troche ponizej. Predkosciomierz pokazuje predkosc zanizona o okolo 30kmh, a obrotomierz o okolo 1000 obrotow (po odpaleniu obroty sa w okolicach 0 rpm). Ostatnio coś czujnik temperatury potrafi zwariować i po wyłączeniu zapołonu wskazówka nie opada na 0 tylko utrzymuje sie w okolicach 70 stopni. Zegary do wymiany czy da sie to jakos naprawic?
    Cześc , mam problem dokładnie taki sam. Mój pojazd jest również z 99( modelowo 2000) i du...pa. sokładnie to samo się dzieje - licznik jaeger
    rozwiązałeś swój problem ??

    Tak przy okazji - mój licznik ( pół fis ) wyświetla tylko temp. otoczenia , otwarcie drzwi no i małą diagnostykę na początku czy można do niego założyć manetkę z full fis i przełączać np na spalanie itp. , lub czy można zrobić widok spalania bez wgrywania eepromu ???? Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez marokow - 17-10-16 o 17:15

  3. #1333
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Temat był omawiany nie raz tylko trzeba troche poczytać i używać szukajki. Dla jasności wszystko się da tak jak chcesz w Twoim modelu. Potrzebujesz licznik VDO 920... , wiązkę z kostką do szarej wtyczki i manetkę. Jak poszukasz dobrze to wszystko znajdziesz. I nie potrzeba wgrywać eepromu. Montujesz licznik, wiązkę i manetkę i cieszysz się spalaniem na wyświetlaczu. W modelach z CAN sygnałowym (99-03r) nie trzeba ciągnąć sygnału tzw. consuption bo on już tam jest.
    Widziałem nawet gotowe zestawy do montażu pełnego FIS z wersji pół FIS żeby zastąpić wadliwy licznik Jaegera.
    Ostatnio edytowany przez renegat207 - 17-10-16 o 18:43

  4. #1334

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Temat był omawiany nie raz tylko trzeba troche poczytać i używać szukajki. Dla jasności wszystko się da tak jak chcesz w Twoim modelu. Potrzebujesz licznik VDO 920... , wiązkę z kostką do szarej wtyczki i manetkę. Jak poszukasz dobrze to wszystko znajdziesz. I nie potrzeba wgrywać eepromu. Montujesz licznik, wiązkę i manetkę i cieszysz się spalaniem na wyświetlaczu. W modelach z CAN sygnałowym (99-03r) nie trzeba ciągnąć sygnału tzw. consuption bo on już tam jest.
    Widziałem nawet gotowe zestawy do montażu pełnego FIS z wersji pół FIS żeby zastąpić wadliwy licznik Jaegera.
    Skorzystam z tematu. Gdzie takie zestawy widziałeś? Licznik z A4 też by pasował pod A3? Może z jakiegoś innego modelu?

  5. #1335
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Na olx chyba. Jeżeli chodzi o elektryke licznika A4 to pewnie by dopasował bo pin out jest prawie taki sam ale wymiary licznika są całkiem inne.
    Najlepiej jest zamontować oryginał VDO do A3. Jeżeli chcesz mieć lepszy wizualny efekt to pasuje licznik od S3 albo S-line.

  6. #1336

    Data dołączenia
    Dec 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Węgrów/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8 APG
    Pomógł
    38 razy
    Podziękował
    175 razy

    Domyślny

    To poszukam Osobiście wole standardowy z A3 bez żadnych anglików, tylko widzę że ciężko znaleźć. Alledrogo już całe przepatrzone.

  7. #1337

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi a3, passat b5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki , za odpowiedź , masz rację temat był poruszany ale jak czytałem to tak na prawdę nie był to układ 0-1 coś tam ktoś pisał że sie w teorii da ale nic poza tym , dlatego pytam czy ktoś ma dane z naprawy praktycznej ot co ..... ale dzięki, znalazłem coś takiego
    http://allegro.pl/kostka-fis-audi-a3...&aid=20493318& -----czy o tę wiązkę Ci chodziło ??

    - - - Aktualizacja postu - - -

    Cytuj Oryginalnie napisane przez renegat207 Pokaż post
    Temat był omawiany nie raz tylko trzeba troche poczytać i używać szukajki. Dla jasności wszystko się da tak jak chcesz w Twoim modelu. Potrzebujesz licznik VDO 920... , wiązkę z kostką do szarej wtyczki i manetkę. Jak poszukasz dobrze to wszystko znajdziesz. I nie potrzeba wgrywać eepromu. Montujesz licznik, wiązkę i manetkę i cieszysz się spalaniem na wyświetlaczu. W modelach z CAN sygnałowym (99-03r) nie trzeba ciągnąć sygnału tzw. consuption bo on już tam jest.
    Widziałem nawet gotowe zestawy do montażu pełnego FIS z wersji pół FIS żeby zastąpić wadliwy licznik Jaegera.

    ok , ale pytanie było czy do pół fis-a jak dołożę manetkę to będę mógł zmieniać na wyświetlaczu funkcję. To zasadnicze pytanie . Sorry Twoją odpowiedz dopiero za 2 razem przeczytałem ze zrozumieniem arazcej z tym ,że nie zrozumieliśmy się

  8. #1338
    renegat207's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lipiny LBN
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    66 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    To odpowiem. Pół FIS nie obsłuży Ci manetki. Tylko jedynie wymiana licznika na pełen FIS jeśli chcesz mieć tą funkcję.
    Ten link co podałeś dotyczy samej kostki. Tu masz np. to o co mi chodziło https://www.olx.pl/oferta/wiazka-kos...tml#c0b56e2980

  9. Podziękowania dla renegat207 za pomoc w problemie

    marokow (19-10-16)

  10. #1339

    Data dołączenia
    Oct 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi a3, passat b5
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ok dzięki za odpowiedź , będę polował na nowe zegary z full fis - czy mogę szukać tych liftowych i po ---- czy były jakieś różnice? . Z tego co wiem moje zegary (920_) są juz z immo3 -

  11. #1340

    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice / Chrzanów
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Jeżeli mam licznik bez fisa i prędkość 100 km/h znajduje się na godzinie 12 to jak wymienię licznik na pełny fis na którym 100 km/h znajduje się bardziej w stronę godziny 11 to trzeba coś będzie przeprogramować? Czy przełożyć tarcze?

    Licznik ma oznaczenie 8L919880 E
    Ostatnio edytowany przez DR46ON - 29-11-16 o 18:24 Powód: dodano oznaczenie licznika

Strona 134 z 161 PierwszyPierwszy ... 3484124132133134135136144 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •