Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 127

Temat: Falujące obroty 3.2 V6 Quattro

  1. #1

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Falujące obroty 3.2 V6 Quattro

    Tak jak w temacie. Szukam kogoś ogarniętego do silnika 3.2 v6. kolega ma problem z swoją a3. na wolnych obrotach falują obroty i rzuca silnikiem. Czy ktoś miał do czynienia z takimi objawami? Wiem, że ten silnik jest dość egzotyczny i może byc z tym problem. Ewentualnie proszę o namiary do magików zajmujących się takimi silnikami.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 17:50

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrow Maz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam. Zapytaj kolegi czy rzuca mu tez buda i czy czasami nie slychac specyficznego "pukania" i czy nie czuje wibracji na pedale sprzegla i hamulca.

    Ja tak mam + do tego falujace obroty i smialo mozna powiedziec o nierownej pracy silnika (rzuca nim). Bylem u 7 mechanikow i tak:

    Wibracje na pedalach + wibracje w budzie to kolo 2masowe - wymieniono ze sprzeglem i dociskiem jednak nic to nie zmienilo (koszt ok 4tys zl.)
    Wymienione zostaly swiece na nowe - nic to nie zmienilo (45zl 1 sztuka x6)
    Wymienione zostaly cewki zaplonowe (150zl +/- sztuka x6)
    Wymieniona zostala pompa wody bo rolka miala luzy + 2 inne od paska wieloklinowego (ok 200zl sama pompka)
    W serwisie (Bialystok) stwierdzono ze to nieszczelnosc - wymienione zostaly oringi na wtryskach (6x 11zl + 6x 15zl), oring przepustnicy powietrza (40zl), uszczelka od kolektora (60zl)

    Te wszytkie wymiany byly zbedne bo to nie rozwiazalo mojego problemu zupelnie (a jest identyczny jak Twojego kolegi - mamy takie same silniki)
    2 dni temu kolejny mechanik stwierdzil ze sa 3 albo 4 opcje:
    1 przepustnica powietrza (800zl nowy zamiennik) - tak jakby trudno schodzi z obrotow (czasami po puszczeniu nogi z gazu obroty spadaja po 1-2 sek)
    2 ktorys wtrysk (150-170 nowy) - jest 6 i nie bedzie latwo sprawdzic (trzeba by pomieniac 1 po 2 a to duzo rozkladania i skladania)
    3 wiazka kabli od cewek (kosztu nie znam)
    4 wypalone gniazdo (nie mam pojecia co to jest)

    Tak wiec wpakowalem duzo kasy w samochod zupelnie bez sensu i nic to nie zmienilo a mam tak rok.

    Twoj kolega byl u jakich mechanikow juz z tym? Podaj wiecej objawow...

  3. #3

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Kolega nie był jeszcze u żadnych mechaników, ale podejżewa wiązkę kabli do jakiegos tam sensora albo sam komputer. Przy samym komputerze pokazuje mu napięcie, ale na kablu już nie bardzo. Wszystko jakies pogmatwane. Jeśli miał byś chwilkę, to mogł byś mi zmierzyć to u siebie na jednej wtyczce jakie masz napięcie i mniej wiecej będziemy coś wiedzieć. W ASO za komputer wołają 5 tys zł lub ok 2500 jesli oddajesz swój.

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrow Maz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Chetnie ale dopiero kolo czwartku bede mogl... (bede u elektryka samochodowego).

  5. #5

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Poniżej masz zdjęcie wtyczki w której trzeba zmierzyć napięcie i masz napisane w jakisposób to zrobić. Dzisiaj rozmawialem z elektronikiem i stwierdził to samo co ja, czyli komputer. Jeśli u ciebie nie ma napięcia na tym kablu a wymieniłeś tyle rzeczy to może być dobra wskazówka dla Ciebie. Do sprawdzenia napiecia wystarczy najzwyklejszy multimetr za 20 zł. W każdym warsztacie maja. Pozdro

  6. #6

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    I jak kolego? Wiesz już coś?

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrow Maz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    3.2 BDB
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Gdy sprawdzalem multimetrem to pokazywalo jakies glupoty - byc moze walniety multimetr... Bylem u magika, podpial kompa, stwierdzil ze cos nie tak z przepustnica powietrza, okazalo sie ze jest brudna w srodku - wyczyscilem srodkiem do czyszczenia gaznikow i jest delikatna poprawa chociaz nadal faluja. Magik ustawial ja na pozycje 0 (ja sie nie znam za bardzo) i miala odchylu 11,8%, po mantykacjach okzalo sie ze ma teraz 11,6% (nie duza zmiana) i nadal faluja. Jutro bede przekladal przepustnice prawdopodobnie wiec bede wiedzial cos jeszcze. Wtedy tez sprawdze napiecie na tym kablu czyms lepszym niz dzwiny multimetr.

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Rozumiem...W ASO Lellek w Opolu to znany temat. Kazali przyjechac.Kolega powiedział że płaci TYLKO wtedy jak auto bedzie sprawne i nie płaci za żadne zbędne części. Metoda prób i błędów nie wchodzi w gre...Pan z ASO powiedział, że nie ma problemu. Kolega jest umówiony na Środę także dam znać co i jak. Pozdro

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Kolega jest po wizycie w ASO. Diagnoza postawiona.Rozrząd do wymiany. Diagnoza została potwierdzona przez jeszcze jeden serwis. ASO wyceniło wszystko na 10 tys zł...

  10. #10
    sebol78's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań/Kaszczor
    Auto
    Audi S5
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    80 razy
    Podziękował
    59 razy

    Domyślny

    za rozrząd itd? ale masakryczne koszty.......
    A będzie chociaż dobrze i idzie na to ? .... podziwiam

Strona 1 z 13 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •