Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: [8L] Jak rozebrać turbinę

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3 120KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny [8L] Jak rozebrać turbinę

    Witam. Zabrałem sie w końcu za czyszczenie mojej turbawki 1.9 ALH i mam pewien problem bo rozebrałem już część zimną ale teraz nie mogę poradzić sobie z częścią gorącą. Zalałem ją na noc WD40 na zmiane z płynem hamulcowym (podobno dobrze penetruje) a dziś pół dnia była cała zamoczona we wiadrze pełnym antykoru (taki środek penetrujący) i nie mogę tego rozdzielić a nie chcę jej uszkodzić. Pobijałem juz przez drewno w tą muszlę i nie mogę jej ruszyć a udało mi sie juz ładnie rozruszać tą dźwignię od kierownic ale boję się że ona mi się znów szybko zapiecze bo nie bedzie dokładnie wyczyszczona. Pomocy może ktoś zna dobry sposób na rozbiórkę tej cżęsci gorącej bo mnie szlak trafia

    [ Dodano: Pon 16 Kwi, 2007 22:46 ]
    No hej nikt nie rozbierał turbiny na forum? Aż nie wierzę no chyba, że nie mieliście problemu z jej rozbiórką. A może znacie jakiś dobry silnie penetrujący środek. Pomóżcie bo w czwartek czeka mnie trasa 400km

  2. #2

    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Konin / Turek
    Auto
    a4 2.8 quattro / bylo a3 TDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie wiem.. nigdy nie rozbieralem turbinki ale moze spróbuj... PEPSI ? Podobno dosc dobra jest na takie sprawy Ciezko bylo ruszyc dzwigienka od kierownic ,ze rozbierasz turbo ??

    pozdrawiam
    Lukasz
    A3 TDI sprzedane

  3. #3
    DTM's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Gwidster, tez nie moglem swojej rozebrac i dalem sobie spokoj - rozruszalem sztange i zalozylem spowrotem ale teraz chyba znowu sie zapiekly lopatki
    A3 1.9 TDi ____________________________________________

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

  5. #5

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    A3 120KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Dzięki wielkie za uwagi cenne. Nie udało mi sie jej rozebrać, ale pomyślałem że skoro teraz tak ładnie chodzi już elegancko to założe ją i okazało się dupa bo nawet podczas pierwszej jazdy wpadł w notlauf. Jak zajechałem do garażu próbowałem ręćznie ruszać dźwignią ale już szło to bardzo ciężko. Czyżby tak szybko zapiekły sie ponownie i nie pomogło ich rozruszanie? Przypomnę że moczyłem całą noc turbine w płynie hamulcowym i antykorze i ją rozruszałem i chodziła naprawde bardzo lekko. Kto zna fachmanów ze Szczecina co remontują turbawki bo chyba musze ją oddać do rozbiórki-czyszczenia? Pomocy bo chciałbym w końcu przekroczyć 120-130km/h

    [ Dodano: Sro 18 Kwi, 2007 21:07 ]
    Aha ghost1717: ano ciężko chodziła dźwignia dlatego się zabrałem za jej rozbiórke i teraz mam to samo do chole...y

  6. #6
    homar99's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Mam pytanie czy w turbinie z AHF trzeba odkręcać łopatki wirników żeby rozdzielić część gorącą ??

  7. #7
    Rolek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złocieniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    homar99 nic nie ruszasz wirnika jak chcesz rozebrac czesc gorącą i poczyścic.
    Część gorąca mega cięzko schodzi i do tego trzeba uzyć młotka. Ja napierdzielałem godzine zanim się ruszyło. Jest kilka pomocnych rad:
    - śróby co trzymaja czesc gorącą odkręcić i potem wkręcić ale nie do końca. Zostawić około 0,5-1mm niedokręcone - po to że jak puści i zacznie wychodzić krzywo to skrzywi wirnik. A w taki sposób przytrzyma śróba która będzie wkręcona częsciowo.
    - Przy odkecaniu co chwile sprawdzamy czy wirnik sie niezablokował - jeśli się tak stało to dokręcamy śróby tak by go odblokowąc.
    - Jak już zejdzie to można odkecić bierznie pod łopatkami i ona jest na 3 śróby
    montowana gwiazdki bodajże. Ja urwałem jedną i był problem. Trzeba było kupić z kwasówki i zrobić nowy otwór.
    Wszystko czyścimy elegancko na blysk. Skręcamy na nowe śróby nalepiej z kwasówki.
    - zakładamy turbo
    - podlączamy wąż odpływu oleju a do górnego 2strykawy czystego świeżego oleju wciskamy (ciężko wchodzi)
    -Skręcamy całą reszte.
    - Zanim odpalimy to kręcimy silnikiem tak aby niezapalił. Jak zapali to szybko gasimy i tak kilka razy.
    - odpalamy silnik ale nie przygazowujemy ani nie jedziemy. Czekamy jakies 5min żeby nalecialo oleju do turbiny i jedziemy na testy.

    Mi wyjędzie turbiny z czyszczeniem i skręceniem zajeło jakies 8godz. a robilem to pierwszy raz w życiu i nie jestem mechanikiem.
    http://images23.fotosik.pl/101/2759d8f092dd6c63.jpg

  8. Podziękowania dla Rolek za pomoc w problemie

    homar99 (17-03-11)

  9. #8
    homar99's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Rolek dzięki za porady walczę z rozłączeniem gorącej części od wczoraj a nie chciałem walić młotem mocno bo się bałem że coś uszkodzę. Pozdrawiam

  10. #9
    Rolek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złocieniec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny


    młotkiem obstukujemy ale tak z czuciem bo turbo może też pęknąć.
    Dużo WD i te śróbki wkręć i pójdzie.
    Ja też myślałem ze nie pójdzie ale ojciec mowi ze to trzeba pukać jak dzięcioł i puści samo.
    Tak też się stało.
    Powodzenia.
    http://images23.fotosik.pl/101/2759d8f092dd6c63.jpg

  11. #10
    homar99's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    slask
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No i poszło było ciężko ale dało rade Tylko przysłali mi inną gruszkę której mocowanie jest ciut większe i nie pasuje jeden otwór na śruby może da się wymienić ze starej gruszki ale nie wiem czy tak może być

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •