Pokazane rezultaty 1 do 10 z 10

Temat: poszła woda przez filtr powietrza na tłoki

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    bydgoszcz
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 APG

    Domyślny poszła woda przez filtr powietrza na tłoki

    witam wszystkich mam audi a3 z silnikiem 1.8 125 konnym 98 rok ostatnio podczas ogromnej ulewy jadąc przez miasto auto zaciągło wodę przez filter powietrza i podało ją na tłoki przy czym auto zgasło i stałem w ogromniej kałuży wody woda była do połowy kół dzięki naszym polskim studzienką do deszczówki na ulicach i teraz nie można ruszyć tłokami silnik nie był rozgrzany bo przejechałem nim zaledwie 100 metrów i auto staneło, rozebrałem kolektor ssący z którego wyleciała woda w dziurach od kolektora ssącego w głowicy jest pełno wody i wykręciłem świece i w trzech tłokach wody nie ma a na pierwszym jest proszę o pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 21:30

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    trzeba ściągnąc głowicę, sprawdzić pierścienie, panewki, zatarł się pewnie, do tego spuścić olej, ogólnie, remont silnika Cię czeka
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    możne sie okazać ze tylko pierścienie będą do wymiany skoro przejechałeś 100m,

  4. #4
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    jeśli nie był ciepły może okazać że Ci się udało w każdym razie zostaje go wyczyścić, sprawdzić czy wał się normalnie kręcić, zobaczyć jaka ma kompresje.

  5. #5
    morgan's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Skoro zaciągnął wodę i zgasł to ja bym tutaj na cuda w stylu, że zimny był to wszystko ok, nie liczył... Tak czy siak rozbiórka Cię czeka a jak już będziesz miał wszystko rozebrane i będziesz wymieniał pierścienie itp. to ja bym od razu remont robił. Nawet jeśli teoretycznie nie będzie potrzebny.

    P.S. Interpunkcja się kłania - ciężko się czyta Twoje posty składające się z jednego zdania...

  6. #6
    Sensej's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tarnobrzeg/Kraków
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    67 razy

    Domyślny

    mógł zgasnąć bo woda zdmuchneła iskre jednak wiadomo, różnie bywa, dopóki wszystkiego nie sprawdzi nie będzie wiadomo nic..

  7. #7
    cosmo-pl's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    StalowaWola/Warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    98 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Ja bym przede wszystkim nie siał paniki kolego. Podkręcaj wszystko, wymyj z góry benzyną ekstrakcyjną, wydmuchaj wodę pod ciśnieniem, wysusz porządnie, odkręć miskę, zmień olej z filtrem. Wymień filtr powietrza i spróbuj odpalić. Jak silnik równo załapie i nie będzie się jakoś dławił albo nie będzie jakiegoś niepokojących objawów, to spróbuj go przy delikatnej jeździe rozgrzać. Jak będzie ok, to prawdopodobnie nic się nie stało. Dla pewności możesz pojechać do jakiegoś mechanika i zbadać sprężania.

    Problem z wodą jest taki, że nie można jej sprężyć i przy suwie, zazwyczaj gną się korbowody, pierścienie puszczają itd. Pytanie ile tej wody miałeś. Ewentualnie jak koledzy piszą - remont silnika.

  8. #8

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    korbe moglo zgiac i tyle

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam!

    Wczoraj jechałem swoja audi a3 1.9tdi 8L AHF 110 dosyć długo w czasie ogromniej nawałnicy (około 2h), były duże kałuże itp. Prawdopodobnie przez długotrwały deszcz przez wlot powietrza, dostała się woda do filtra powietrza, dodatkowo w komorze po stronie akumulatora, filtra powietrza było dużo wody.
    Auto dostawało czkawki, najpierw sporadycznie później częściej aż zgasło. Wymieniłem filtr powietrza, bo był częściowo mokry, wody w przepływomierzu ani a rurze zanim nie znalazłem.
    Po wymianie próbowałem odpalić, auto weszło na obroty okolo 2000tys i zgasło dymił na biało.
    Auto scholowałem do mechanika, czekam na diagnozę. Martwie sie ze mogło załatwić silnik, pogiąć korbowody itp. Woda to przecież najgorsze co może sie dostać do głowicy.
    Po uruchomieniu silnika migała kontrolka od świec żarowych dodatkowo wskaźnik paliwa pokazywał max a była rezerwa, czy jest możliwe ze sterownik silnika equ może byc tez zalany i wariuje?
    Pomóżcie, mam sentyment do tego silnika.


    Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

  10. #10

    Data dołączenia
    Mar 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NS
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Okazało się że silnik nie wziął tyle wody żeby był do remontu. Wystarczyło cały układ dolotowy wraz z komora spalana dobrze oczyścić i osuszyc. Dobra lekcja jeśli zdarzy wam się jechać długo w nawalnicy, polecam zjechać jeśli to możliwe i przeczekać ulewne.

    Wysyłane z mojego X10i za pomocą Tapatalk 2

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •