Z powodu tego ze wystapily u mnie nowe dolegliwosci a mianowicie zarcie litra oleju na 2tygodnie, stwierdzona utrata kompresji na cylindrze nr 2, przerwa w zaplonie na tym cylindrze, check engine a wczesniej juz opisywane falowania obrotow, tryb awaryjny, zaczelem remont silnika "pod siebie" [1.6 BFQ 102KM].
Z racji tego iz na forum jest duzo osob ktore maja podobne i wrecz identyczne problemy zakladam nowy temat gdzie bede sporadycznie zamieszczał moje dokonania wraz ze zdjeciami jak i uzyskanymi efektami. Jesli administracja uzna iz temat jest zbedny prosze o zamkniecie go na wstepie abym sie nie produkowal na marne

Zaczne od kilku pytan do Was na temat mojego silnika i zamieszcze kilka zdjec. Z powodu małej ilosc czasu [mam mechanika w garazu, jutro(sroda) jade z glowica na regeneracje, czwartek piatek montaz wszystkiego] narazie potrzebuje kilku wskazowek. W ciagu kilku dni z edytuje pierwszy post dodajac pelna historie wariacji mojego silnika jak i tego co juz bylo zrobione i bedzie cacy.

Zacznyamy:

na poczatek potrzebuje informacji czy w mojej "wersji" silnika ten czujnik, chyba czujnik polozenia walka rozrzadu musi byc podlaczony? Czy jest poprostu jako zaslepka? dodam ze nie mam nawet zadnej luznej wtyczki nigdzie jak i ze komputer nie wywalal zadnych bledow w tym temacie. Zdjecie:



kolejne pytanie. Jako ze robie silnik aby tym samochodem troche pojezdzic potrzebuje informacji co najlepiej wymienic odrazu jak "wybebeszony" silnik. Moja lista jest jak narazie taka:
1. Uszczelka pod glowice, pokrywe zaworow.
2. Komplet pierscieni na 4 tłoki
3 Głowica do regeneracji: wymiana uszczelniaczy zaworow, spr. prowadnicy zaworow, dotarcie zaworow, co jeszcze warto???
4. Nowy olej tylko jaki teraz? przy przebiegu ok 250tys na oko[mam na liczniku 158tys] 10W40? jakiej marki najlepiej?
5. Płyn chlodniczy G12
6. Uszczelki kolektora ssacego gorne i dolne[8szt]

Jak narazie tyle z tego co pamietam. Panowie piszcie tu co jeszcze warto zrobic/wymienic aby bylo wszystko cacy.

teraz jestem na takim etapie:



zostalo odkrecic kolektor wydechowy i glowica out i potem micha i tloki na gore. Z biegiem czasu beda wszystkie fotki. pozdrawiam