Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 91 do 100 z 115

Temat: [8L] Podgrzewanie płynu chłodzącego

  1. #91

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    M-k
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A czy ktoś ma może taki podgrzewacz w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów?
    Pytam, ponieważ posiadam ASB i zastanawiam się nad zamontowaniem takiego podgrzewacza. Obawiam się tylko czy będzie on obsługiwany przez mój sterownik. Po podłączeniu pod VAG w kanale 16 w polu 2 i 3 występują u mnie same zera niezależnie od parametrów (temperatura na zewnątrz, temperatura płynu itp.) Dodatkowo w polu 1 powinno pokazywać obciążenie alternatora - u mnie cały czas pokazuje 0%.

  2. #92

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    witam mam nadziej ze dobrze sie podpielem do tematu.mam taki problem zauwazylem dzis ze stopily mi sie pzrewody od podgrzewania plynu.3 takie jakby swiece po lewej stronie silnika.2 sie opalily i stopily doszczetnie zostal tylko jeden.czy mogl by mi ktos podrzucci przez co to sie moglo stac???bo niemoge tego pojac co moze byc tego przyczyna????z gory dzieki za podpowiedz)

  3. #93

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KUBULUS Pokaż post
    przez co to sie moglo stac
    Powody mogą być dwa
    - słaby styk pomiędzy świecą a pinem (konektorem, końcówką) doprowadzającym prąd do świecy
    - awaria (sklejenie się styków) przekaźnika doprowadzającego prąd do świec spowodowała przegrzanie się złącza a co za tym idzie przetopienie izolacji
    Jedna taka świeca pobiera około 10A prądu więc styk pomiędzy tymi częściami musi być zachowany na odpowiednim poziomie bo inaczej będzie się grzał do przetopienia izolacji włącznie.

  4. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    KUBULUS (14-02-11)

  5. #94

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Kolego mma jeszcze jedno pytanko)dzis opatrzylem wszystko dokladnie i stopily sie dwie fajki cakowicie na dwoch swiecach tych moza powiedziec od tylu.jedna co jest na samym przodzie jest nietknieta.i dlatego sie zastanawiam czemu te dwie sie stopily a jedna nie??czy jest mozliwosc dokupienia tych gumowych fajek??i czy jelsi jedna niebedzie podpieta wclae nic sie niebedzie dzilao???z gory dzieki za poswiecony czas.pozdrawiam
    ps.jak one sie fachowo nazywaja??swiece do podgrzewania plynu chlodzacego????
    i czy sa jakies rodzaje czy wystarczy rocznik i pojemosc silnika???
    Ostatnio edytowany przez KUBULUS - 15-02-11 o 10:54

  6. #95
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    to sa swiece zarowe ukladu chlodzenia
    dla silnika ALH producent przewidzial N10302102
    liste zamiennikow masz tu
    http://forum.vw-passat.pl/showthread...=15320&page=10

  7. Podziękowania dla domel79 za pomoc w problemie

    KUBULUS (15-02-11)

  8. #96

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KUBULUS Pokaż post
    czemu te dwie sie stopily a jedna nie
    Ponieważ sterowanie tych świec jest podzielone dwoma przekaźnikami, na jednym przekaźniku jest jedna świeca a na drugim dwie, włączane jest to przez ECU w zależności od temperatury, obciążenia alternatora itd.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez KUBULUS Pokaż post
    czy jest mozliwosc dokupienia tych gumowych fajek??
    Z tego co się orientuję to samych nowych fajek nie kupisz jedynie z fragmentem wiązki, ale jest opcja dostania czegoś takiego w dobrym stanie gdzieś na szrocie.
    Cytuj Oryginalnie napisane przez KUBULUS Pokaż post
    jak one sie fachowo nazywaja??swiece do podgrzewania plynu chlodzacego????
    i czy sa jakies rodzaje czy wystarczy rocznik i pojemosc silnika???
    Dokładnie tak jak napisałeś świeca żarowa podgrzewacza płynu, jest kilka firm, które produkują takie świece mogę Ci polecić firmę Beru świeca o numerze 0 100 226 199 - jest to świeca przystosowana do kapturków (takich jakie Ci się przytopiły) lub z numerem 0 100 226 173 - ta świeca na końcu ma gwint i zamiast kapturka do podłączenia trzeba zastosować konektor oczko 5 mm przykręcany do świecy nakrętką (m5). Także gdybyś nie zdobył ori kapturków, jest to wyjście z sytuacji i na bank nic się nie przytopi. Wybór należy do Ciebie.

  9. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    KUBULUS (15-02-11)

  10. #97

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Dzieki bardzo ze ktos sie zainteresowal moim problemem jestem starsznie wdzieczny)i jescze mam takie pytanko wzgledem tych swiec czytalem ze za te swiece odpowiadaj przekaznik na akumlatorze.a do zcego sluza te przekazniki co sa podszybiu ja tam mam dwa 52 i czy moglo byc spowodowane to ze mi sie te fajki stopily tym ze na zimnym silniku odrazu dalem hi na klimie???zabezpieczylem te pzrewody co sie przytopily izolacja i srebrna tasma i niebedzie sie juz z nimi nic dzialo???sorki ze takie pytania zadaje ale chce na przyszlosc wiedziec dla potomnych)pozdrawiam

  11. #98

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KUBULUS Pokaż post
    moglo byc spowodowane to ze mi sie te fajki stopily tym ze na zimnym silniku odrazu dalem hi na klimie?
    Mogło, dlatego że spełnione zostały warunki w których układ ten się powinien załączyć, ale nie przejmuj się bo po to jest żeby auto szybciej się nagrzało.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KUBULUS Pokaż post
    niebedzie sie juz z nimi nic dzialo?
    Cały problem w tym aby był zachowany bardzo dobry styk pomiędzy świecą a jej zasilaniem wtedy nie będzie problemu z grzaniem przewodu i topieniem się izolacji. Czas pokaże jak przyłożyłeś się do naprawy.

  12. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    KUBULUS (16-02-11)

  13. #99

    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    Własnie zamontowałem taki podgrzewacz i podłączyłem 2 przekazniki do kompa auta,
    ale nie wiem jakie kody aktywują jego działanie w VAG-u?

  14. #100

    Data dołączenia
    Jun 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Brzeg, Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Panowie krótko i na temat... Od podgrzewaczy jest jakiś bezpiecznik? Mam pod maską 2 przekaźniki, 53 i 100, reszta miejsc pusta. Świece wymienione a nie grzeją, przekaźniki sprawdzone dobre. Gdzie jeszcze szukać problemu? Styki wyczyszczone, warunki spełnione, instalacja oryginalna, błędów 0.

Strona 10 z 12 PierwszyPierwszy ... 89101112 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •