Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Poszarpywanie? Stała prędkość? Wał?

  1. #1
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny Poszarpywanie? Stała prędkość? Wał?

    Witam,
    Że nie mogłem znaleźć podobnego objawu w innych tematach to zakładam ten (możliwe że coś mi umknęło albo idzie to wrzucić w inny temat to bardzo przepraszam).
    O co chodzi? Może krótko i na temat.
    Od jakiegoś czasu spotykam się z takim bardzo delikatnym ale jednak wyczuwalnym poszarpywaniem (tak jak auto był jechało przód-tył większość chyba wie o co chodzi) przy stałej prędkości w dość niskich jak dla benzyny 1.8T obrotach tzn. ok. 1.7-2.2k, stała prędkość (nie ma tutaj zależności że tylko taka a nie inna i nie jest to zawsze). Nie jest to wina gazu, albo paliwa bo tutaj też na różnych jeżdżę etc. To tak jakby co mechanicznego a możliwe że tak ma być po prostu, coś jakby wał nie dostosował przez moment prędkości obrotowej (jak tak można to ująć). Jakoś mega to nie przeszkadza ale chciałbym w jakiś sposób to rozwiązać ew. wyeliminować.
    Sprzęgło + dwumasa wymienione.
    Jak ktoś coś podobnego miał lub się z czymś takim spotkał to proszę o sugestię/porady.

    PS. Czy normalne to że przy redukcji jak obroty spadają do ok. 1,4k to auto delikatnie przyśpieszy (ew. takie wrażenie jakiejś chwilowej bezwładności auta + też delikatne "szarpnięcie" lub coś podobnego)?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:35

  2. #2
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Nikt nic nie wie?
    Czy może to być wina poduszki pod silnikiem (tej kości)?

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ

    Domyślny

    Miałem podobne objawy z szarpaniem przy dodawaniu gazu i braku płynności w przyspieszaniu.
    Mechanik podłączył samochód pod komputer i po diagnostyce okazało się że czujnik położenia wału był uszkodzony . Kupiłem czujnik Bosch, założył sprawdził jeszcze raz błędy (brak) i samochodzik jeździ idealnie nie przerywa ciągnie w pełnym zakresie obrotów.

  4. #4
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Tylko to właśnie nie jest taki typowy objaw z czujnikiem położenia wału. Kiedyś też to przerabiałem, na kompie oczywiście błędów od kilku miesięcy brak. To "szarpanie" jest naprawdę dość delikatne i tylko przy jak auto jedzie na obrotach ok. 1,7-2,2 *tutaj różnie i tylko przy stałej prędkości. Nie ma żadnych problemów z przyśpieszaniem czy dynamiką etc.

  5. #5

    Data dołączenia
    May 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    WWY
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie wiem czy to Ci jakoś pomoże ale miałem podobny objaw przy stałej prędkości czuć było na fotelu poszarpywanie.
    W piątek wyrzuciłem N249, SAI i przy okazji wyczyściłem całą odmę od skrzyni korbowej, puściłem ją luzem, a miejsce w TIPie zaślepiłem. Do tej pory zrobiłem 120km i jest ok, nie szarpie.

  6. #6
    Patryk14's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi A4 1.8T AVJ Quattro
    Model
    A4 B6
    Silnik
    inny
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Odma wyczyszczona, SAI nie mam w ogóle, N249 wywalone od dawna i sterowanie spod kolektora.
    Zastanawia mnie właśnie czy takie objawy mogą być spowodowane jakimś luzem w zawieszeniu albo właśnie poduchą-kością pod silnikiem

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •