Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: ASZ Vacum pompa kolejna a nadal brak podcisnienia

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny ASZ Vacum pompa kolejna a nadal brak podcisnienia

    Witam.
    Auto to Audi a3 1.9 tdi ASZ.
    Po wymianie oleju i rozrządu zaczęły się problemy z autem.
    Prawdopodobnie był jakiś problem z olejem ze sklepu ;/
    Auto było cały czas zdrowe korekcje na cylindrach około 0,02-0,20 mg , bipy po 10-15, wałek idealny stan itp.
    Auto zaczęło stukać metalicznie na nowym oleju. Od razu gdy zmienił się dźwięk około 50 km na "nowym " oleju zapadła decyzja zeby go wylać.
    Zrobiłem płukankę Liqui Moly i tej samej firmy olej zalałem. Auto znów zaczęło ładnie chodzić ale został metaliczny dźwięk.
    Okazało się ze zatarło Vacum pompe.
    Wymieniłem na inna i po wymianie brak podciśnienia bezpośrednio w króćcu wychodzącym z pompy.
    Więc długo się nie zastanawiałem kupiłem kolejna w nadziei ze tamta jest trafiona. Tym razem nowa vacum i dalej to samo ;/
    Podciśnienia na postoju jakie wytarzana mierzone wakuometrem to praktycznie 0.
    Po dodaniu gazu pokazuje idealnie czyli około -1bar.
    Co może być przyczyną braku podciśnienia na postoju ? Dodam ze wszystko uszczelki pod vacum itp są nowe. Jest pod nią szczelnie.
    Smarowanie też raczej ma po zdjęciu każdej było widać oleju w środku.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  2. #2
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Sprecyzuj pytanie na postoju. Sinik wyłączony czy chodzący na wolnych obrotach ?
    Na wężu podciśnienia jest zawór zwrotny , który zapobiega temu żeby podciśnienie nie schodziło z układu , kierunek przepływu powietrza jest w kierunku pompy.
    I raczej dobrze moim zdaniem Ci działa podciśnienie pojawia się w momencie dodawania gazu. kiedy pompa nie kręci albo bardzo wolno działa zawór zabezpiecza przed spadkiem podciśnienia z układu.
    Na moje oko wszystko masz ok. Stabilność podciśnienia nie mierzy się na pompie ze względu na zawór zwrotny na wężu. Dokonaj pomiaru podciśnienia powyżej zaworu . Ogólnie podciśnienie mierzy się na wejściu do serwa. Wyjdzie Ci na bank że podciśnienie jest ok w układzie na postoju jak i podczas dodania gazu . O ile się nie mylę podciśnienie w układzie powinno być od 0,6-1.

  3. #3
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #4
    Konio_68's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Volvo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    No tak , trzpień może klepać.... ale podciśnienie w układzie moim zdaniem zachowuje się ok u kolegi.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Proponuje zacząć czytać ze zrozumieniem. DANIOUK twoje przykłady temat nie mają nic wspólnego z moim. Właśnie w tym problem że podciśnienia nie było w zaworkach. Myślałem że któryś zaworek zwrotny lub coś nie trzyma ale okazało się ze jest szczelne.
    Zmierzyłem bezpośrednio wyjście z VACUM i tam nawet nie ma podciśnienia ! Mimo ze to już 3 vacum i jest na 100 procent sprawna to nie ma w niej na odpalonym silniku na wolnych obrotach podciśnienia gdzie w każdy sprawny Tdi powinno być minimum -0,7 bara. Tutaj wakuometr pokazuje blisko 0. Dopiero po dodaniu gazu jest w normie.

    Dla sprostowania ! Vacum ma czpień skręcany jest to Vacum poprawiona w której wyjście podciśnienia nie luzuje się nie trzeba go zaklepywać etc.

    Na pewno to nie jest prawidłowa sytuacja bo na postoju nie wytwarza nawet podciśnienia do Serwa i przez to hamulec jest twardy.

  6. #6
    xoslox's Avatar
    Data dołączenia
    May 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Auto
    Audi A4 B6 1.9 TDI AVF 130KM
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    29 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Pompa napędzana jest mechanicznie - wałkiem pośrednim, skoro nie wytwarza podciśnienia to zainteresowałbym się, czy w ogóle się obraca wirnik ?

  7. #7
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    To fakt podalem ci dwa bledne linki, poprawie jak wroce
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Musi sie obracać bo po dodaniu gazu jest podciśnienie. A wałek przecież sie musi kręcić bo to wałek rozrządu skoro motor chodzi to jest ok
    Prędzej myslałem czy problem nie tkwi w zbyt małym oleju na postoju ? Moze ten stary olej zakleił jakiś kanal i vacum na postoju ma za słabe ciśnienie oleju i nie wytwarza odpowiedniego podciśnienia. Dopiero gdy olej poleci z odpowiednim ciśnieniem vacum jest zalana olejem uszczelniona i wytwarza podciśnienie ? Może błądzę albo ktoś ma jakiś schemat jak ona dokładnie działa ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •