Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Regulator wysokości świateł i potencjometr natężenia oświetlenia - prośba o pomoc

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny Regulator wysokości świateł i potencjometr natężenia oświetlenia - prośba o pomoc

    Witam, ponad rok temu kupiłem a3 i od samego początku było coś nie tak z regulatorem wysokości świateł i potencjometrem tak jak w temacie postu. Regulator działał na zasadzie takiej że delikatnie światła się poruszały, natomiast potencjometr natężenia oświetlenia kabiny nie działał kompletnie (zawsze było ustawione na najmniejsze natężenie i nic nie dało się zrobić). Ostatnio regulator wysokości przestał działać. Lewa lampa się nie rusza a prawa jak dam na pozycję 1, 2 lub 3 to próbuje się przestawić cały czas. Na pozycji 0 się zatrzymuje. Postanowiłem kupić całość z używki i tak za 40 zł mam nowy włącznik świateł z regulatorem i potencjometrem od seata. Są to identyczne części i dużo tańsze. Są tylko miejscami w ramce zamienione (Włącznik jest po lewej a regulatory po prawej).
    Problem polega na tym że po podłączeniu tych "nowych" elementów nic się nie zmieniło. W czym może tkwić problem? Dużo tu tekstu ale nie dało się krócej napisać żeby było jasno. Na forum wydaje mi się że przeszukałem możliwe tematy i odpowiedzi nie znalazłem. Było napisane coś o kostkach. Wydaje mi się że są w porządku. Jakieś sugestie?

  2. #2

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    brzesko
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    miałem to samo, masz najprawdopodobniej kostke z 6-ma pinami i takiego regulatora musisz szukać (6 kabli w wiązce=6 pinów w regulatorze) jak masz 6-cio pin kostke a 7 pin regulator tak się dzieje

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No na to bym nie wpadł.. Należy więc szukać tego regulatora. Dziękuję za radę, zobaczę czy to zadziała.

  4. #4

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    No więc zjeździłem kilka szrotów.. Wszędzie mają 7-o pinowe. Co więcej, w jednym mieli kompletne z wtyczkami i było w nich 6 kabli. No i tutaj pytanie - istnieją 6-o pinowe? W serwisie audi nie byli w stanie mi odpowiedzieć (tak samo w skoda i vw).

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    brzesko
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    istnieją, jeszcze do 6 umie policzyć najlepiej wyciąg włącznik świateł i tam zobaczysz ile masz kabli we wtyczce. Sam nie wiedziałem o co w tym chodzi, kupiłem cały przełącznik też nie działało, kumpel w leonie miał taki sam podmieniłem też nie działa i tu dopiero widzę że on ma 7 kabli, rozkleiłem swoją wiązkę myśląc że może ktoś uciął kabel, ale nie. Przeglądając alledrogo udało się że gość zrobił zdjęcie od tyłu, patrze a tam 6 pinów. Zakupiłem natychmiast i moje problemy znikły (niedziałająca regulacja świateł i podświetlenie na minimum)
    Także radzę Ci sprawdzić ilość kabli we wtyczce, jeżeli 6 to allegro i telefon do gości co wystawiają z pytaniem o ilość pinów.
    Dodano:
    Poza tym sam piszesz że w jednym mieli z 6-ma.
    Ostatnio edytowany przez yunek - 24-09-10 o 16:51 Powód: Automatyczne łączenie postów

  6. #6
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    regulator wysokosci swiatel jest rozbieralny tak to wyglada w/g etki
    [img=http://images36.fotosik.pl/203/5ba68ef5977f5451m.jpg]
    wiec moze po numerze seryjnym dosjdziesz do ladu jak np na tej aukcji
    http://moto.allegro.pl/audi-a3-96-99...224310573.html
    Ostatnio edytowany przez domel79 - 24-09-10 o 17:15

  7. #7

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Ju? wcze?niej zagl?da?em pod desk? i mam 6 kabli a pin?w 7. Kupi?em niefortunnie taki sam zestaw z leona (7 pin?w) i nie dzia?a?o. Wtedy napisa?em ten temat. Po Twojej sugestii je?dzi?em po szrotach i tam tak jak wspomnia?e? znalaz?em jeden zestaw (nie wiem z jakiego auta, czy leon czy a3) i by?a wpi?ta wtyczka. Wtyczka mia?a 6 kabli a pin?w by?o 7. Dok?adnie tak jak u mnie. St?d sprzedawca powiedzia? mi ?e tak pewnie ma by? i ?e to pewnie wina czego? innego ?e nie dzia?a. Nie chcia?em Ci? obrazi? oczywi?cie, tak wi?c przepraszam je?li co? ?le zabrzmia?o. B?d? w takim razie szuka? tego regulatora z 6-oma pinami. Jak na razie kiepsko.. no ale zobaczymy.
    Dodano:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    regulator wysokosci swiatel jest rozbieralny tak to wyglada w/g etki
    [img=http://images36.fotosik.pl/203/5ba68ef5977f5451m.jpg]
    wiec moze po numerze seryjnym dosjdziesz do ladu jak np na tej aukcji
    http://moto.allegro.pl/audi-a3-96-99...224310573.html
    go?? ma si? zorientowa? ile pin?w ma kostka, dzi?kuj? za link.. dzisiaj niestety wyje?d?am ale zagl?dn? tu za tydzie? i przeszukam allegro. Tymczasem dzi?kuj? za pomoc
    Ostatnio edytowany przez djjarhead - 24-09-10 o 17:42 Powód: Automatyczne łączenie postów

  8. #8

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    brzesko
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    nie obraziłeś mnie , nie masz za co przepraszać, sam wiem jak to jest jak się czegoś szuka a każdy mówi co innego, nie wiadomo kogo słuchać a problem dalej istnieje. Jeżeli masz 6 kabli w kostce to na 99,9% jestem pewien że ten regulator 6 załatwi sprawę.

  9. Podziękowania dla yunek za pomoc w problemie

    djjarhead (05-10-10)

  10. #9

    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Cieszyn
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Jeden elektryk miał na stanie 6-cio pinowy regulator i muszę stwierdzić że działa! Zamienił się za dwa 7-mio pinowe plus przełącznik świateł który już mi nie był potrzebny. Problem rozwiązany no i przestrzegam przed różnymi aukcjami na allegro gdzie sprzedają przełączniki do a3. Pytajcie o ilość pinów bo ja dzwoniłem do niejednego i mieli właśnie 7. Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

  11. #10

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 8L
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam, ja mam pytanie podobne ale inne. Natężenie światła mi działa, ale gdy kręce wysokością świateł od 0 do 3 to nic się nie zmienia, nawet nie drgnie. Jaka może być tego przyczyna? ... a światła mam ustawione zdecydowanie za nisko;/

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •