Pokazane rezultaty 1 do 10 z 67

Temat: bezpiecznik nr 15, pobór prądu, rozładowanie akumulator

Threaded View

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny bezpiecznik nr 15, pobór prądu, rozładowanie akumulator

    Witam

    Szukam pomocy, wskazówki przy rozwiązaniu następującego problemu.

    Problem jest związany z elektroniką samochodu i nieoczekiwanym poborem prądu.

    Objawy:
    Jeśli zostawię samochód na parkingu na 2 dni, to zapala ostatkiem sił.
    Jeśli na czas dłuższy niż 3 dni to nie mogę go już uruchomić.


    Próba włączenia silnika w tym momencie powoduje przyciemnienie wszystkich lampek wewnętrznych oraz liczników. Rozrusznik z trudem drgnie. Dodatkowo zeruje się licznik kilometrów. A na deser włącza się autonomiczna syrena alarmowa i zaczyna hałasować.

    Objawy są dokładnie takie same jak przy wyeksploatowanym akumulatorze.

    Tylko, że pierwsza taka sytuacja wystąpiła w środku tego lata...Wtedy, kiedy było 25 stopni w cieniu


    Podłączyłem, więc amperomierz szeregowo do akumulatora, zamknąłem samochód pilotem.

    Przez kilkanaście sekund był jeszcze pobierany prąd około 1 ampera do zasilania, ale to tym czasie przygasły już wszystkie lampki wewnętrzne i oświetlenie licznika.

    Następnie pobór prądu ustabilizował się na 0.06 ampera. I pozostał na tej wartości.
    Przy takim poborze prądu akumulator powinien wystarczyć na jakieś 700 godzin. A ledwo starcza na 48 godzin.
    Bo po tym czasie czuję, że zapala ostatkiem sił.

    Upewniłem się, że nie palą się żadne lampki w suficie, w bagażniku, w schowku i te dolne w drzwiach również.

    Akumulator miał prawie 3 lata, pomyślałem, że to może być jakieś wewnętrzne uszkodzenie, toteż wymieniłem akumulator na nowy.

    Nic nie pomogło, nadal to samo.

    Pomyślałem, że może to wina alarmu... Odłączyłem. Bez rezultatu.

    Pomyślałem, że może syrenka od alarmu... Która ma własny mały akumulatorek i musi go podładowywać... NIC

    Więc odłączałem kolejno to, co mogłem usuwać w miarę bezboleśnie i bezproblemowo jak radio czy zmieniarkę płyt w bagażniku. NIC.


    I NIC, ciągle coś pobiera prąd mimo, ze amperomierz tego nie pokazuje.
    A trudno stać przy samochodzie przez 3 dni i patrzeć w tym czasie na amperomierz.

    Coś pobiera prąd, lecz nie wiadomo, kiedy i o jakie porze. Nie potrafię ustalić, od czego to zależy.

    Testy robiłem od lata w każdy weekend.

    Dodam, że wszystkie te próby są dość trudne w realizacji, gdyż samochód nie może być podładowywany w tym czasie, gdyż wtedy całe warunki pomiaru są zaburzone.

    I tak męczyłem się z tym problemem do niedawna, gdy zakładałem odłączony wcześniej alarm i syrenę do samochodu.


    Tym razem po zamknięciu wszystkiego amperomierz pokazał, że coś pobiera prąd i nie chce przerwać pobierania.

    Pobór prądu wynosił 0.5 Ampera, z małymi drganiami od 0.45 do 0.6 Ampera.


    No to myślę jest SUPER...Wreszcie znajdę, co to jest.


    Zacząłem od bezpieczników.. Wyjmowałem i wkładałem kolejno.

    Okazało się, że jak wyjmę bezpiecznik nr. 15 to przestaje pobierać prąd, jak wetknę go ponownie to znowu zaczyna.

    Bezpieczniki moje opisane są tutaj… mam model 8L
    http://a3-club.net/forum/viewtopic.p...t=bezpieczniki


    Była już późna godzina. Toteż zostawiłem sprawę do rozwiązania na kolejny dzień.
    A następnego dnia kicha, czyli tak jak wcześniej, amperomierz wskazał 70 miliamperów... Czyli tyle co nic.

    Robiłem próby z amperomierzem jeszcze 3 razy i jest tak jak wcześniej... 70 miliamperów, Czyli nic nie pokazuje sensownego.


    Tylko, że teraz wiem, że to, co mi CZASAMI wyjada prąd z akumulatora jest powiązane z tym bezpiecznikiem nr 15.

    Przetestowałem to dodatkowo w ten sposób, że obecnie wyłączam ten bezpiecznik jak zostawiam samochód na noc... Co oczywiście jest bardzo niewygodne !

    Ale za to samochód zapala idealnie, niezależnie czy stoi 2, 3 czy 10 dni. Bo raz zostawiłem go na taki czas w spokoju jak wyjechałem na urlop.


    Bezpiecznik nr. 15 opisany jest następująco:
    A) zastawy wskaźników
    B) przekładnia automatyczna
    C) automatyczne przyciemniane lusterko wsteczne ( nie mam przyciemnianych lusterek , moje to 6XC )


    Sprawdziłem, że mogę jeździć bez tego bezpiecznika... Lecz wtedy mam następujące braki w samochodzie:

    A) nie działa sygnalizacja dźwiękowa ostrzegająca o zapalonych światłach przy wyłączonym silniku ( przy otwartych drzwiach )
    B) nie działa wyświetlanie temperatury zewnętrznej
    C) nie działa wyświetlanie pozycji skrzyni biegów ( skrzynia automatyczna)
    D) i to najgorsze - nie działa część licznika odpowiedzialnego za wyświetlanie informacji AWARYJNYCH, Krytycznych dla samochodu. Tego trochę mi brakuje.

    Moje pytanie jest następujące:

    1) czy ktoś miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać
    2) czy ktoś ma schemat elektroniki zasilanej przez bezpiecznik nr 15



    Pozdrawiam wszystkich.

    Grzegorz

    PS:
    Znam jedną osobę, która miała podobny problem w Audi.
    Audi, z klasyczną skrzynią biegów. Tam prądu starczało na 4 dni.
    A problem został rozwiązany przez sprzedanie samochodu.

    bezpieczniki
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-08-15 o 15:34
    A3, 1.8 T, AGU, FDC automat + gaz(KME, Sirocco)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •