Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 18

Temat: Prozba o analize logów 19.tdi ASZ 130

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Prozba o analize logów 19.tdi ASZ 130

    witam, prosze o analize logów robie to pierwszy raz być może nie do końca dobrze. Bestia rwała jak szalona a teraz... no właśnie coś jak by osłabła

    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78391.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78392.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78393.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78394.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78395.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78396.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78397.html
    http://vaglog.rtnet.pl/czarny8028_78398.html

    nie wiem czy to wszystko, czy aby jeszcze jakis logów nie potrzeba porobić.
    pozdrawiam

  2. #2
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Na moje przepływka do głebszego sprawdzenia. Jakoś dziwnie to wygląda.
    Chociaż turbo od 4200obr. ma spadek i przeładowuje, no i przy 2100obr. ma moment przeładowania, ale to nie powinno wpływać na ogół. No i turbo mogłoby troszkę wcześniej zacząć pompować.

    Ale niech się wypowiedzą bardziej obeznani..................ja też mam ASZa i jeden problem..............pewnie podobny do twojego.

  3. #3
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    Na moje przepływka do głebszego sprawdzenia. Jakoś dziwnie to wygląda.
    Chociaż turbo od 4200obr. ma spadek i przeładowuje, no i przy 2100obr. ma moment przeładowania, ale to nie powinno wpływać na ogół. No i turbo mogłoby troszkę wcześniej zacząć pompować.

    Ale niech się wypowiedzą bardziej obeznani..................ja też mam ASZa i jeden problem..............pewnie podobny do twojego.
    Widze, ze na forum to swiete slowa "przeplywka do sprawdzenia". Na jakies podstawie tak stwierdziles kolego?

    Pytanie do zalozyciela tematu. Czy bylo cosrobione przy aucie czy samo z siebie oslablo?
    Turbo wpada w overboost ale tylko przez moment przy tych 2100obr ale nie jest jeszcze zle.

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    synhronizacia do porawki i jeszcze przyjrzyj sie układowi turbo i podcinieniowemu pod katem niesczelnosci ze wzgledu na nie stabilne doładowanie ,mozesz podmienic n75 z n18 i zrób ponowne logi i sprawdz jak pracuje sztanga
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    A więc zaczne od poczatku, od kiedy mam to autko wszystko było gitarrra palił idealnie chodził jak burza. Po jakimś czasie zaczęły sie pojawiac lekkie drgania silnika przeważnie na zimnym ale bardzo rzadko z biegiem czasu coraz cześciej... czyżby dwumasa? bądz pompowtryski? znawca od skrzyni biegów powiedział że to nie dwumasa a wtryski, więc sprawdziłem go VAGiem kolejny mechanior po profilaktycznym badaniu stwierdził ze wtryski pracuja idealnie jedynie jaki błąd sie pokazał to czujnik temperatury silnika ( oczywiscie wymieniłem go ) dodam jeszce ze wczesniej waliło coś w wydechu, jak sie okazało handlarz wyciął oryginalny katalizator i w stawił tani zamiennik który sie całkowicie rozsypał, obecnie w miejscu katalizatora jest wstawiony tlumik, czyściłem jeszcze EGR i i kolektor, ale to zanim pojawiły sie problemy z mocą i nie tylko.
    Obecnie wygląda to tak lekkie falowani obrotów, wieksze spalanie, szarpanie przy przyspieszaniu i zwalnianiu dodatkowo wczoraj pzry robieniu logów zauważyłem żę słysze w kabinie szum zasysanego powietrza zamiast gwizdu turbiny

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez german8q Pokaż post
    synhronizacia do porawki i jeszcze przyjrzyj sie układowi turbo i podcinieniowemu pod katem niesczelnosci ze wzgledu na nie stabilne doładowanie ,mozesz podmienic n75 z n18 i zrób ponowne logi i sprawdz jak pracuje sztanga
    synchronizacja... możesz mi podac jakiś link jak to zrobic badz opisać, ogólnie ciężko jest cokolwiek znalezc na temat mojego silnika, ASZ to chyba żądkość z resztą sobie poradzę i proszę o wyrozumiałość raczkuje w tym temacie
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    No i turbo mogłoby troszkę wcześniej zacząć pompować.
    też tak sądze...

  7. #7
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez nickT Pokaż post
    Widze, ze na forum to swiete slowa "przeplywka do sprawdzenia". Na jakies podstawie tak stwierdziles kolego?
    Pokićkały mi się strony nie sugeruj się tym każdy ma prawo się pomylić, więc nie ma sensu robić z igły widły

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    skoda
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    89 razy

    Domyślny

    do ustawienia synhronizaci musisz zdiac oburowe górna rorzadu . kółko wałka rorzadu jest przykrecone do piasty na 3 sruby na klucz 13 luzujesz te sruby i przekrcasz wałek leko w prawo lub w lewo i przykrecasz sruby i odpalasz auto i sprawdzasz vagiem w bloku 4 poz.4 jak jest wartosc powinna byc 0 .po ustawieniu synhronizaci na fisie moze ci wzrosnac spalanie na postoju
    diagnostyka vag 602-614-253
    sprzedam wtryski 320cc

  9. #9
    nickT's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi Quattro
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    41 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    w zwiazku z tym, po tym co pokazales nie widac nic bardzo zlego obstawiam, ze skonczy sie na zdjeciu pokrywy glowicy o sprawdzeniu w jakim stanie jest walek rozrzadu i popychacze.
    Wiekszy overbost ktory sie pojawia nie ma prawa wplynac na brak mocy bo bledu przeladowania Ci nie wyswietla. O synchronizacji walka nic nie mozna powiedziec bo zrobiles pomiar dynamiczny , ktory nic nie wnosi. Synchronizacje walka mozna ocenic w pomiarze statycznym. Nawet jak sie okaze, ze jest na +2 stopnie to ustaw sobie na -1, auto troche zyska na dynamice.

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Częstochowa
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    ok, co do nieszcelności układu okazało sie że spadła opaska z rury wychodzacej od intercoolera, przy okazji zobaczyłem ze w intercoolerze pojawił sie olej dziwne bo od wymiany trzasłem już z 3tysiaki i na bagnecie ani rusz hmmm... sprawdzałem też jak kazałeś sztange tutaj wydaje się ok sztanga wychyla sie odchyla, nie bawiłem sie z podmianka n75 na n18 bo tutaj problem byl z ta rurą co do synchronizacji pogoda mnie wygoniła a warunki polowe, bede musiał to przełożyć na jutro jak to zapne na ostatni guzik to porobie ponownie logi pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •