Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 30

Temat: [8L] Samodzielna wymiana oleju

  1. #11
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    micho_m olej można wymienić na prostej drodze bez użycia kanału, wystarczy lewarek wierz mi praktykowałem to proste jak budowa cepa szczerze dla mnie zabawa w wysysanie oleju to jak jechać teraz samochodem z Polski do Afryki bo tam mam mają lepsze części ale czy finansowo się opłaca zastanów się... kolesie od ergonomii na pewno to przewidzieli

  2. #12

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Los Angeles
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czarogo
    micho_m olej można wymienić na prostej drodze bez użycia kanału, wystarczy lewarek
    ?
    nie to żebym sie czepiał ale naprawde tak robicie? ja zawsze myślałem że do spuszczenia oleju auto powinno być możliwie jak najbardziej w poziomie....

    co do wymiany to nie wiem czy ktoś o tym wspomniał ale zakładając filtr oleju trzeba go wcześniej troszke tym olejem zalać i posmarować wierzch.

    pzdr

  3. #13
    KARWAN's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POZNAŃ / Lausanne
    Auto
    3.0 TDI +
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez czapu
    ?
    nie to żebym sie czepiał ale naprawde tak robicie? ja zawsze myślałem że do spuszczenia oleju auto powinno być możliwie jak najbardziej w poziomie....
    zmianiajac na k04 sam zmienialem olej bez kanalu ... wszystko wylecialo ladnie
    bez problemu
    1

    13,65 -1/4

  4. #14
    OFFCA's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    NEIGHBOURHOOD
    Auto
    Audi A3 1998rok
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    47 razy
    Podziękował
    52 razy

    Domyślny

    hmmmm ja sie w zupełnosci nei znam na wymianie oleju poki co bede wymieniał w serwisie jak mi ktos pokaze na swojej niuni jak sie zienia olej to mzoe nastepnym razem tez bede sam wymieniał póki co nei chce nic popsuc pozrywac gwinty i inne bo do tego jestem zdolny ;(
    numer obozowy 2483 : 22.10.2007
    22.10.2007-->10.02.2008 forumowicz,
    10.02.2008-->31.12.2011 klubowicz,
    01.01.2012---> kombatant wojenny, to juz rok na emeryturze
    tysiace postów, 27 tematów, dziesiątki spotów, 2 OP, 6 ostrzeżeń oto JA



  5. #15
    micho_m's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    czarogo, przeczytalec dokladnie co napisalem? Jak ktos np popsuje leb od korka, albo jest tak leniwy ze nie chce mu sie wyjmowac lewarka, podnosic auto i wlazic pod nie albo nie ma dostepu do kanalu. Co nie znaczy ze uwazam ze wysysanie oleju to najlepszy pomysl. Sam wymieniam olej w serwisie, gdzie kupuje olej bo wymiane mam gratis I oni spuszczaja olej przez korek

  6. #16
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 520d LCI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    micho_m nawet jak ktoś popsuje korek spustowy to czyni sie na ogół procedury dążące do usunięcia korka i wkręcenia nowego, korki niektóre mają te własności że są namagnesowane i ściągają opiłki, co jest bardzo przydatne bo po co mają krążyć z nowym olejem

  7. #17
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez KARWAN
    Cytuj Oryginalnie napisane przez czapu
    ?
    nie to żebym sie czepiał ale naprawde tak robicie? ja zawsze myślałem że do spuszczenia oleju auto powinno być możliwie jak najbardziej w poziomie....
    zmianiajac na k04 sam zmienialem olej bez kanalu ... wszystko wylecialo ladnie
    bez problemu
    Też zmieniałem olej bez kanału - lewarek - odkreciłem korek - opuściłem autko, aby sie zlało do końca, potem znow w góre - zakręciłem korek i finito
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  8. #18

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Witam chciałbym samodzielnie wymienić olej w audi. Krok po kroku na początku odkręcam korek do wlewu oleju, następnie podnoszę samochód na lewarku (z której strony patrząc od przodu ?, chyba z lewej? ). Następnym krokiem jest odkręcenie osłony silnika, potem jak to wygląda wizualnie co mam zrobić, czy od razu mam widoczny filtr oleju i korek zlewu oleju ? Dziękuję za odpowiedź i wiem, że są to pytania lakoniczne, lecz proszę o zrozumienie ponieważ robię to pierwszy raz i bardzo chciałbym się tego nauczyć.

    Ile litrów oleju wlewa się podczas jego wymiany ?

  9. #19
    pomocnik's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdansk
    Auto
    XXX
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    284 razy
    Podziękował
    481 razy

    Domyślny

    Podniesienie auta z jednej strony może sprawić, że cały olej nie ścieknie. Polecam podnieść auto, odkręcić osłonę, odkręcić spust (bodajże klucz 19), następnie postawić auto na kołach i poczekać aż olej ścieknie. Najlepiej niech silnik będzie rozgrzany, ciepły olej łatwiej spływa.
    Filtr oleju masz pod maską, zdejmujesz osłonę silnika i od razu go zobaczysz:

    Odkręcasz, wyjmujesz stary filtr, wymieniasz dwa oringi, które dostaniesz z filtrem, skręcasz. Zakręcasz spust miski i wlewasz nowy olej .
    AGR to bodajże 4,5l.
    Ostatnio edytowany przez pomocnik - 21-02-16 o 12:13

  10. Podziękowania dla pomocnik za pomoc w problemie

    KOPACABANA (21-02-16)

  11. #20

    Data dołączenia
    Sep 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jasne dzięki za podpowiedź możesz mi wkleić zdjęcie tak jak powyżej elementu spustu oleju od spodu jak on wygląda ? Nie dlatego, że jestem leniem i nie chce mi się szukać w necie tylko chciałbym być pewien jaki element odkręcić.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •