Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 25

Temat: audi a3-bomba z opóznionym zapłonem?

  1. #11
    Terrez's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi A6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Na moje oko, to działo się coś koło przewodów paliwowych, wg mnie tam nastąpił zapłon, to jest najbardziej wypalone miejsce. Rozszczelniło się coś, paliwo poszło na silnik i gotowe. U mnie też kiedyś tak było. Podczas jazdy od kilku minut czułem zapach beny w środku, jak zjechałem na pobocze to aż mnie ciary przeszły jak zobaczyłem benę lecącą po silniku. Okazało się że puściło łączenie głównego przewodu zasilającego silnik. Obstawiam to samo u ciebie.
    OBRÓBKA STALI, WYPALANIE LASEROWE, GIĘCIE, PIASKOWANIE, NA PODSTAWIE RYSUNKU LUB WZORU. KONTAKT TYLKO POPRZEZ TEL
    506 627 599

  2. #12

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gorzow wlkp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    oki wszystko się zgadza,ale mi auto wybuchło na zimnym silniku podczas próby uruchomienia silnika nie podczas jazdy i skąd tak potwornie głośny huk

    ---------- Post dodany 24-03-12 o 16:08 ----------

    aha dodam jeszczeż,że do ugaszenia samochodu zużyłem 5 ogromnych gaśnic przemysłowych,4 samochodowe i na koniec straż mi jeszcze pomogła dogasić,a podkreśle że gasiłem od pierwszej minuty wybuchu,więc skąd taka siła pożaru samą benzyne taką ilością srodków dawno bym już ugasił

  3. #13
    michal168's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ożarów/TOP,TOS
    Auto
    Cupra R
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T BAM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a czemu prawa czesc jest tak zjarana razem z kawałkiem zderzaka? i przewodami od lampy? moze tam gdzieś tkwi przyczyna...

  4. #14

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gorzow wlkp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    ogólnie ognisko było gdzieś w okolicy rozrządu obok zbiorniczka wyrównawczego coś koło tego.

    ---------- Post dodany 24-03-12 o 16:29 ----------

    może żeby ułatwić rospoznanie cofnę się o jakiś miesiąc do tyłu.byłem u mechanika, wymiana uszczelki pod głowicą plus planowanie.Po odbiorze auto dożo paliło ok.11.5 l.Do tego po uruchomieniu jakieś 2 minuty klekotało i pożniej silnik się wyciszał,po ruszeniu z miejsca-jedynka,gaz do dechy auto jedzie 2-5km/h poczym lekkie szarpnięcie i dostaje mocy.Byłem kilka krotnie u mechanika i mówilem że coś zwalił,może rozrząd źle ustawil on-ustawiałem przyrządem wiec to nie możliwe żeby był źle,ale ostatnie 3 dni objawy się nasiliły i w poniedziałek mialem dać do innego mech.na sprawdzenie, miałem.

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gregor10.pl
    Auto
    dope
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T AXX
    Pomógł
    151 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie wiem co to miało wspólnego z rozrządem, jak już to zwarcie i przetopienie przewodow paliwowych bo tak to nie wierze. Chyba że bomba podlozona.

  6. #16
    momo's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biala Podl./Lublin/Wwa 15%/70%/15%
    Auto
    Audi Q
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    3.2 BDB
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    35 razy

    Domyślny

    Żeby wybuchło, to musiały się tam nazbierać opary benzyny+ iskra i masz wybuch.

  7. #17

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gorzow wlkp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    istnieje duże prawdopodobieństwo,że jest to efektem źle wykonanej naprawy mechanika,tak się dowiedziałem przynajmniej.W wtorek biore super obeznanego rzeczoznawce koszt 650zł,ale jak mu opisałem całą sytaucję to stwierdził,że można ustalić przyczynę wybuchu i że mozliwe tu cytuje (może być nie dokładnie,bo już nie pamiętam)-żle ustawiony rozrząd spowodował jakąś usterke w srodku silnika coś związanego z zaworami,nastąpił samozapłon,następnie siła wypchneła wszystko do jakiegoś filtra węglowego obok zbiorniczka od spryskiwaczy i tam wybuchło ogniem na zewnątrz-no mniej więcej tak.

    ---------- Post dodany 24-03-12 o 22:55 ----------

    a i jeszce coś jesli mówicie o przewodach paliwowych i o oparach benzyny to skąd tak bardzo potęzny huk,naprawde hehe jak ładunek wybuchowy.

  8. #18
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Gdyby doszlo do samozaplonu to mialbys spalona cala listwe wtryskowa a ona jest nie naruszona. Oslona rozrzadu tez zreszta na fotce zle nie wyglada - jedynie nadpalona ale nie stopiona. Zbiorniczek weglowy rowniez tylko nadpalony. Ja tu widze iskre od przewodow lub alternatora i przewody paliwowe. To miejsce jest najbardziej spalone. Miales pewnie nieszczelnosc na niebieskim wezu i stad ten efekt. Lub tez dostales iskre od lampy bo widze ze wymieniane na poliftowe i moze tam zle kable polaczone tzw "zwijane" lub od hidu jesli takowy miales.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #19

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gorzow wlkp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    oki dzięki bardzo ciekawa teoria i sensowna,ale i tak postanowilem zainwestować w rzeczoznawcę,jeśli jest cień nadziei,że to nie z mojej winy to warto wykionać takową ekspertyzę,bo jak robiłem wstępną wycenę szkód to koszta idą w tysiące,a dodam,że lampy też montował mi ten sam zakład mechaniczny.

    ---------- Post dodany 25-03-12 o 10:12 ----------

    a jeszcze jedno-wsiadłem do auta i próbowałem odpalić,3 obrucenia rozrusznikiem i bez rezultatu(w tym momencie słyszałem jakiś metaliczny dzwięk),wycofałem kluczyk i próba druga,2 obrucenia rozrusznikiem bez efektu nie chciał odpalić i w tym momencie wybuch,dlaczego nie chciał odpalić i skąd taki metaliczny dźwięk podczas próby odpalenia?

  10. #20

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gorzow wlkp.
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    PROBLEM ROZWIĄZANY-najprawdopodobniej tuz pod podłągą zaraz za przednią osią przebiegają przewody paliwowe,jeden z nich musiał ulec drobnemu uszkodzeniu,to by tłumaczyła pewne zaburzenia podczas jazdy,no i musiała gdzies pójść iskra i bum,dlatego wspominałem,że od strony pasażera walnęło słupem ognia.Temat można uznać za zamknięty teraz żmudna odbudowa

    i tu prośba jak znacie kogoś kto jest w posiadaniu instalacji,ale tylko tej części ciągnącej się wzdłuz maski aż po silnik z wszystkimi wtyczkami do czujników itp.czyli kawałek pod szybą przednią az do silnika dajcie znac bardzo bym był wdzięczny,szukałem na allegro ale mają całe instalacje.audi a3 1.6 AEH 101KM KLIMATRONIK pozdrawiam

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •