Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 37

Temat: Problem z elektryką drzwi i alarmu

  1. #1
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Problem z elektryką drzwi i alarmu

    Witam.
    Dziś zauważyłem, że w mojej A3 rok 2002 przestało działać prawidłowo światło w pozycji 2-iej (są trzy pozycje:
    1. wyłączone całkowicie,
    2. włącza się kiedy otwierasz drzwi - o tą pozycje mi chodzi,
    3. włączone cały czas.

    Powinno się ono zapalać w momencie otwarcia drzwi a nawet, jak dobrze pamiętam, zapalało się ono już kiedy otworzyłem drzwi przez pilota a gasło (ściemniało się) kiedy włożyłem kluczyk do stacyjki i odpalałem samochód.
    U mnie świeci się cały czas. Nie wyłącza się kiedy zamknę drzwi z pilota, kiedy włożę kluczyk do stacyjki celem zapalenia samochodu świeci się po prostu cały czas tak jak w pozycji 3-ciej.

    Zauważyłem jeszcze, że w tej 2-iej pozycji gaśnie światło (ale nie ściemnia się) po upływie chyba 5min. kiedy gasną dwie lampki, które znajdują się w drzwiach (jedna biała świeci w dół i oświetla jakby teren, a druga czerwona z czoła drzwi).

    Dodam, iż dziś oddałem samochód do warsztatu celem przyciemnienia szyb.
    Po odbiorze od razu tego nie zauważyłem, bo było w 1-szej pozycji pewnie dlatego, że podczas zakładania drzwi były otwarte i gościu wyłączył aby nie rozładowywać akumulatora (całość trwała około 5h).
    Co jeszcze mnie zdziwiło to, że do akumulatora był podpięty prostownik, który ładował akumulator z tym, że klemy były założone - ja zawsze ładuję ale wcześniej ściągam klemy.
    Czy przez to mogło się coś uszkodzić spalić itp?

    Czy jest opcja, że ten gość podczas wyciągania przednich szyb (bo moje A3 jest 3-drzwiowe) coś uszkodził itp.itd?

    Również, gdy zamykam centralkę nie mam potwierdzenia sygnału kierunkowskazami. Natomiast, gdy otwieram włączają się kierunki.

    ---------- Post dodany 20-03-12 o 18:01 ----------

    Mały przełom w sprawie
    Byłem u elektryka który montował mi alarm, podłączyliśmy Vag'a i były błędy wykasował je i lampka zaczęła działać poprawnie, jednak stwierdził że jest inny problem nie zapala się w momencie otwarcia drzwi:/ gdzy kluczyk jest w stacyjce.

    Kolejna sprawa to przycisk zamykania centralki ten od środka działa jak działał czyli jeśli kluczyk jest w stacyjce można tylko otworzyć drzwi, nie można zamknąć ale jak tylko wyciągnę kluczyk ze stacyjki działa poprawnie:/

    Również dalej nie działa domykanie szyb i szyberdachu z kluczyka tylko jak włożę go do zamka od drzwi:/

    Nie ma potwierdzenia zamknięcia kierunkowskazami, tylko jak otwieram:/

    Powiedział mi, że jego zdaniem jest problem na wiązce bo zauważył że na tym światełku z czoła drzwi tym czerwonym które zapala się jak otworzymy drzwi nie ma prądu a powinien być:/

    Po za tym po otwarciu drzwi nie uruchamia się syrena od alarmu, a powinna bo jak on zakładał ten alarm taka była konfiguracja.

    Co to może być???? Gdzie tkwi problem???
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 16-09-16 o 13:06 Powód: niedoprecyzowanie problemu

  2. #2
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    mikrostyki w zamkach, ja to psikam kontaktem i jest spokoj. tym http://www.smaruj.pl/p/pl/187/kontak...kow+100ml.html sikam w strone poszycia drzwi do zamka i mam spokoj.

    sprawdz na 100% ciaglosc kabli, bo skoro sciagali ramki mogli ktorys elegancko urwac i nie bedzie ci to nigdy dzialac.

  3. #3
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Xprot

    Nie mam niestety takiego preparatu ale, sprawdzaliśmy mikrostyki w zamkach (włącza się brzęczyk kiedy chcielibyśmy zostawić zapalone światła mijania)

    Ale które kable sprawdzać??

  4. #4
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    musisz poprawic tytul tematu by brzmial jakos sensownie inaczej wyladuje w smietniku
    problem z elektryka widze ale nie ma co szukac kabelka po kabelku
    dla mnie podpiac auto pod vaga i odczytac bedy
    problemy byly juz przed wizyta w warsztatch?

  5. #5
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ja bym sprawdził kodowanie centralnego........mogło się coś pokrzaczyć. Kodowanie zapisać jeszcze raz i zobaczyć czy to pomoże. Jeśli alarm jest dokładany, i to on odpowiada za mruganie kierunków, to może w nim tkwi problem (uszk. bezp., uszk. wyjście sterujące, itp) Rozwiązań może być "N". Miernik do ręki, i szukanie........począwszy od mikrostyku w zamku, skończywszy na kostkach w pompce centralnego zamka.
    Zamykanie drzwi przyciskami, powinno działać niezależnie od tego czy jest kluczyk, czy nie.
    No i sprawdź wiązkę drzwi, może faktycznie coś uszkodzili. Szybę w A3 wyciąga się "po wuju".........

    Bardzo częsty przypadek to nie sam mikrostyk, tylko język zamka...............jak wiadomo brud, kurz itd. zalepi język zamka, a w momencie otwarcia drzwi, nie odbije do końca i nie zasteruje mikrostyku.....................objawy są takie, że raz działa raz nie itp. Pomaga ręczne popchnięcie do końca języka zamka..............popsikać jakimś WD, CX itp. Ręcznie rozruszać, i na konieć psiknąć jakiegoś lepkiego smaru, najlepiej jakiś silikonowy.
    Męczyłem się z tym ostatnio w Octavi........
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  6. #6
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    domel79

    Był podpinany pod Vag i wyskoczyły błędy które zostały wykasowane. Wydaje mi się że przed wizytą wszystko działało ale ręki nie daje uciąć<zły> na pewno działało bo pamiętam że gdy silnik był na chodzie wychodziłem z samochodu lampka się zapalała a po chwili ściemniała się i gasła. Przycisk od centralki też na pewno działał bo zdarzało się ze jechałem i stojąc na skrzyżowaniu na czerwonym zamykałem drzwi w jak widziałem podejrzanego typa (może to głupie ale tak dla własnego bezpieczeństwa).

  7. #7
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    lampka to moze byc nie podpieta wtczka od zamka ---> nalezaloby boczek sciagnac i sprawdzic przewody
    moze to tez byc kostka w słupku
    tak czy inaczej korys z warsztatowców cos naknocil
    a jesli chodzi o syrenę to napisz jaki ci alarm centrake i piloty do niej założono

  8. #8
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Hinuś_S-line

    O co chodzi z tym kodowaniem centralnego?? Mam pytanie czy w tym mojej czarnej perełce jest coś takiego jak moduł komfortu?? jeśli tak gdzie się znajduje?? Z tego co mówił elektryk alarm działa poprawnie tylko jego moduł nie dostaje informacji że drzwi się otwarły i dlatego nie włącza się sygnał drzwiękowy:/
    Co do zamykania centralnego od wewnątrz przez ten przycisk obok klamki-bez kluczyka w stacyjce działa bez zarzutu, jednak gdy wyciągnę kluczyk tylko otwiera (jest jakaś zależność z tymi kierunkami tez nie świecą gdy zamykam, gdy otwieram zapalają się).

    Ale co mogliby tam uszkodzić przy wyciąganiu tych szyb (wersje mam trzy drzwiową)??

    A te mikrostyki raczej działają skoro włączają brzęczyk gdybym chciał zostawić samochód na włączonych światłach mijania, chyba że się mylę??

  9. #9
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    moduł komfortu to jest przy pompce jak dobrze pamietam czyli w boczku bagaznika kolo subwofera
    w drzwiach mogl uszkodzic wiazke lub wypiac wtyczke z zamka

  10. #10
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez domel79 Pokaż post
    lampka to moze byc nie podpieta wtczka od zamka ---> nalezaloby boczek sciagnac i sprawdzic przewody
    moze to tez byc kostka w słupku
    tak czy inaczej korys z warsztatowców cos naknocil
    a jesli chodzi o syrenę to napisz jaki ci alarm centrake i piloty do niej założono
    sprawdzałem i wygląda że wszystko tam jest podpięte ok. mówisz w słupku tam w okolicach nóg??

    Też tak myślę bo, dziwne ze po wizycie(tam gdzie przyciemniałem wczoraj szyby) nagle takie błędy się pojawiły że ta lampka na podsufitce nie chciała zgasnąć po zamknięciu drzwi- teraz już ściemnia się i gaśnie ale nie zapala po otwarciu drzwi kiedy chodzi silnik. Powiem jeszcze że zapala się tak jak powinna po wyjęciu kluczyka ze stacyjki i gdy zamknę drzwi z kluczyka. Dziwne to wszystko. Mam przeczucie że rozwiązanie będzie banalne (jakiś cholerny kabelek) tylko gdzie szukać??

    Po za tym pamiętam jak mówił elektryk-dziwne że na tej czerwonej lampce z czoła drzwi nie ma napięcia kiedy chodzi silnik i otworze drzwi:/ (nie świeci się również lampka podsufitki:/

    Alarm to imobilaser który odcina zapłon PROXIMA model PT-2

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •