Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 37

Temat: Problem z elektryką drzwi i alarmu

  1. #11
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Zalozenie niestandardowego alarmu automatycznie kasuje ustawienia pompki centralnego a tym samym nie pozwala uzyskac wszystkich funkcji ktore byly poprzednio.

    To tak na marginesie.

    Mozesz sprobowac zmienic kodowanie pompki na 15138 ale nie wiem czy to pomoze.

    Kolejna sprawa samochod mozna ladowac jak klemy sa podpiete - niczemu to nie zapobiega.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  2. #12
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Z tego co wiem, to modułu komfortu jako takiego u nas nie ma...........bynajmniej nie we wszystkich. Jeśli nie ma osobnego modułu, to jego rolę przejmuje pompka centralnego zamka, którą można zakodować jak każdy inny sterownik. Do standardowego kodowania można dopisać domykanie szyb, ryglowanie po przekroczeniu 25km/h, sygnalizację kierunkowskazami otwierania i zamykania itp.............wszystko zależy od numeru pompki. Np u mnie tylko działa ryglowanie i domykanie szyb........
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  3. #13
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Hinus modul komfortu to wlasnie pompka centralnego zamka i tak jest nazywana. Funkcje sa te same we wszystkich pompkach poza opcja pilota. W poliftach jest juz wszystko. Jesli posiadasz kluczyk bez pilota to funkcji wszystkich nie bedziesz mial, natomiast w odwrotnej sytuacji tak. Uzyj tego kodowania co podalem i zobacz co sie stanie. Poza domykaniem drzwi po przekroczeniu predkosci jest tam wszystko.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  4. #14
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    DanioUK

    Alarm zakładałem już dobry czas temu(w tamtym roku) i wszystko działało do wczoraj :/ na pewno była też możliwość domknięcia szyb i szyberdachu z kluczyka (trzeba było tylko przytrzymać przycisk zamykania) teraz działa tylko po włożeniu go do zamka do drzwi:/

    Zastanawiają mnie tylko te dziwne zależności:
    Kluczyk nie jest w stacyjce działa zamykanie centralki, działa lampka-przygasza się. Jak włożę kluczyk do stacyjki nie działa otwieranie centralki drzwi (można tylko otworzyć) nie działa światło jak otwieram drzwi.
    Zauważyłem jeszcze jedna sprawę, jak otworze drzwi od kierowcy na wyświetlaczu pokazuje otwarte drzwi od kierowcy. Zamykam je i otwieram drzwi od pasażera pokazuje że obydwoje drzwi są otwarte:/ ja nie wiem co to za bałagan się zrobił. Klapa bagażnika działa tzn. pokazuje na wyświetlaczu że jest otwarta i oświetlenie bagażnika działa(chociaż tyle;P)

  5. #15
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Danio, to powiedz mi dlaczego VAG łączy się tylko przez CZ, a nie przez opcję modułu komfortu?? Na moje to nie jest to samo W leonie moduł komfortu można programować osobno, jako osobny moduł, łącząc się przez opcję MK. Tam jest central elektryczny, i steruje nim komfort, ale jest jeszcze sporo innych funkcji, których centrale w A3 nie mają. Ja mam pompke 8D0 862 257 C, która nie obsługuje nic poza domykaniem z klucza, i ryglowaniem. więc co to za moduł komfortu heheh..................praktycznie żaden to komfort
    A spotkałem się z A3, która miała osobny moduł komfortu, oprócz pompki. Co prawda nie ja go kodowałem ale znajomy, który trochę siedzi w VAGu.
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  6. #16
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Moze byc tez tak ze wtyczek dobrze nie podpieli jak szyby wyjkowali i mikrostyk zamka wariuje. Sciagnij boczek i przyjzyj sie temu sam.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  7. #17
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Wkurzyłem się dziś i zadzwoniłem do gościa który działał u mnie z szybami i powiedział mi że być może dlatego komputer wyłapał błędy bo rozpinali wszystkie wtyczki na włączonym zapłonie i dlatego podpięli prostownik pod aku żeby nie padł:/
    Czy od tego mogło dojść do tego typu awarii??

    Reasumując:
    Lampka w środku jak i te w drzwiach nie pala się gdy otworze lewe lub prawe drzwi gdy w stacyjce jest kluczyk.
    Nie zamknę się od środka przyciskiem od centralki drzwi klapy i wlewu gdy kluczyk jest w stacyjce.
    Gdy wyciągnę kluczyk przycisk działa(zamyka i otwiera w/w elementy), światło w podsufitce i w drzwiach zapala się wszystko chodzi jak powinno.
    Kierunki nie sygnalizują zamykania drzwi tylko otwarcie.
    Nie działa domknięcie szyb szyberdachu z kluczyka, natomiast jak włożę do zamka to jest taka możliwość i działa.
    Poza tym zauważyłem kolejny nieprawidłowość jak otworze drzwi od kierowcy na wyświetlaczu pokazuje że lewe są otwarte, natomiast jak otworze prawe od pasażera do pokazuje otwarcie dwóch drzwi ( z tym że lewe są zamknięte).

  8. #18
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    15138 to kodowanie nie działa

    Kilkakrotnie z kolegą sprawdzaliśmy błędy, w centralnym zamku wyskakuje:
    "0556 otwarcie poprzez sygnał zderzenie- BŁĘDY" kolega go kasuje i udaje sie to zrobić ale za jakąś chwile znów wyskakuje:/
    Z tym że on nie ma Vag'a tylko BOSCH KTS

  9. #19
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sprawdź sterownik Air Bagów............z niego jest sygnał otwierający auto przy zderzeniu. Jeśli nie bedzie w nim błędów, sprawdź kostki w pompce. Może gdzieś jest zwarcie, wilgoć itp.
    Trzeba było od razu napisać o tym błędzie.

  10. #20
    cabus4's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Okolice KrK
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Hinuś_S-line Pokaż post
    Sprawdź sterownik Air Bagów............z niego jest sygnał otwierający auto przy zderzeniu. Jeśli nie bedzie w nim błędów, sprawdź kostki w pompce. Może gdzieś jest zwarcie, wilgoć itp.
    Trzeba było od razu napisać o tym błędzie.
    Sprawdziłem ten sterownik ale nie było tam żadnego błędu:/ Kostki od pompki też już sprawdzałem i wg. mnie wszystko tam gra:/ A dlaczego ta informacja o tym błędzie jest taka istotna??

    Wczoraj próbowałem jeszcze od nowa wpisać kodowanie centralnego zamka wg. tej rozpiski:

    Kodowanie modułu komfortu na przykładzie sterowników w Audi A4 B6/B7 od 2001R

    Uruchamiamy oprogramowanie vag-com:

    Wybieramy opcję CODING 07 (aby aktywować dane funkcje dodajemy do siebie poniższe wartości i ich sumę zapisujemy jako kodowanie sterownika):

    +1 – aktywacja alarmu (wersja dla UK i Irlandii)
    +2 – potwierdzenie aktywacji/deaktywacji alarmu przez odpowiednią sygnalizację diody w drzwiach kierowcy
    +4 – selektywny centralny zamek (podczas otwierania auta z pilota, jedno naciśnięcie przycisku otworzy tylko drzwi kierowcy, klapkę wlewu paliwa i wyłączy funkcję SAFE - drugie naciśnięcie otworzy pozostałe drzwi oraz odblokuje zamki maski i bagażnika)
    +8 – aktywacja alarmu
    +16 – blokada zamka klapy bagażnika po przekroczeniu 5km/h (zamek odblokuje się automatycznie po zwolnieniu poniżej 5km/h)
    +32 – blokada zamków wszystkich drzwi po przekroczeniu 10km/h (zamki zostają otwarte dopiero po wyjęciu kluczyka z zapłonu, bądź przez manualne otworzenie drzwi przy pomocy przycisków zamka centralnego w tapicerce drzwi kierowcy)
    +64 – aktywacja dodatkowych funkcji modułu komfortu (możliwość otwierania/zamykania szyb oraz szyberdachu przy pomocy zamka w drzwiach i pilota)
    +128 – pojazd z kierownicą po lewej stronie
    +256 – aktywacja czujników zbicia tylnych bocznych szyb (tylko dla nadwozia Avant wyposażonego w fabryczny alarm)
    +512 – potwierdzenie udanego zamknięcia wszystkich zamków przy pomocy pilota przez pojedyncze mrugnięcie kierunkowskazami
    +1024 – dodatkowe potwierdzenie aktywacji alarmu przez pojedynczy sygnał dźwiękowy z syreny alarmu
    +2048 – zasady dot. zasilania podnośników szyb (po wyłączeniu zapłonu i wyjęciu kluczyka ze stacyjki podnośniki szyb będą zasilane jeszcze przez 10 minut lub do czasu aż nie zostaną otwarte drzwi)
    +4096 – dodatkowe funkcje przeciwwłamaniowe W przypadku otwierania auta kluczykiem zostaną odblokowane tylko drzwi kierowcy, pozostałe drzwi i zamki zostaną odblokowane po włączeniu zapłonu. W przypadku gdy auto posiada fabryczny alarm po otwarciu drzwi kierowcy kluczykiem – zapłon musi zostać włączony w ciągu 15 sekund (w przeciwnym przypadku nastąpi wyzwolenie alarmu).
    +8192 – wyłączenie funkcji SAFE (tylko dla USA i Kanada – wersje samochodów przeznaczone na ten rynek mają tylko jeden silnik w zamku, pozostałe auta mają dwa – jeden zamyka zamek a drugi aktywuje funkcję SAFE czyli brak możliwości odblokowania auta z wewnątrz - włącznik w tapicerce drzwi kierowcy - po zamknięciu samochodu pilotem lub kluczykiem)
    +16384 – informacja dla silników szyb o zamontowanych szybach dwuwarstwowych

    Adaptacja modułu komfortu

    Wariant modułu komfortu – ADAPTATION 10, kanał 61:

    0 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
    1 – bez dodatkowego oświetlenia przestrzeni stóp, szyby tylnych drzwi w korbach
    2 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w elektryce
    3 – dodatkowe oświetlenie stóp, szyby tylnych drzwi w korbach

    Aktywacje poszczególnych opcji komfortu – ADAPTATION 10, kanał 62:

    +1 – Komfortowe zamykanie szyb pilotem
    +2 – Komfortowe otwieranie szyb pilotem
    +4 – Komfortowe zamykanie szyb kluczykiem
    +8 – Komfortowe otwieranie szyb kluczykiem
    +16 – Komfortowe zamykanie szyberdachu pilotem
    +32 – Komfortowe otwieranie szyberdachu pilotem
    +64 – Komfortowe zamykanie szyberdachu kluczykiem
    +128 – Komfortowe otwieranie szyberdachu kluczykiem

    ale nic z tego dalej lipa:/ to które ja miałem wpisane oryginalnie przed wpisywaniem nowego kodowania to 14913. I zastanawiam się skąd wzięła się aż taka wysoka wartość?? Bo ja po zliczeniu w/w wartości uzyskałem wynik 2752=(64+128+512+204. Kod ma mieć 5 cyfr wiec przed wynik wstawiłem "0", ale i to nie działa:/

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •