Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Problem ze sprzęgłem 1.9 tdi ASZ - rozwiązany

  1. #1
    krzychu55's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Problem ze sprzęgłem 1.9 tdi ASZ - rozwiązany

    Witam.
    Mam problem ze sprzęgłem w mojej A3. Odpowiedzi nie znalazłem w żadnym poście.
    Mianowicie na zimnym silniku na biegu jałowym ewidentnie przy puszczonym sprzęgle słychac terkoczące łożysko dociskowe, na wciśniętym sprzęgle dźwięk ustaje. Tak mi się wydaje, z tego co wyczytałem. Natomiast problemem jest dla mnie pojawiające się czasem stukanie. Są to pojedyńcze stuknięcia, nieregularne, odczuwalne na sprzęgle a także w postaci dźwięku, na biegu jałowym przy wciśniętym sprzęgle. Samochód nie szarpie, robiłem test dwumasu (5 bieg przy 45 km/h oraz ruszanie za pomocą samego sprzęgła) i wszystko wydaje się byc ok, tarcza nie ślizga się, silnik bardzo ładnie pracuje, dźwięk wydobywa się własnie z okolic skrzyni. Czy może to byc związane z padającym łożyskiem czy może raczej dwumas??
    Z góry dzięki za odpowiedzi.
    Ostatnio edytowany przez krzychu55 - 28-09-12 o 12:35

  2. #2
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Siemanko. W zeszłym roku wymieniałem dwumas u siebie, już był czas bo rzucał budą jak lowrider hehehe. Niestety założyłem dwumas Made in Slovakia (1005zł) i teraz sobie pluje w brodę, że nie wymieniłem wysprzęglika.......jak jest zimny silnik to terkocze, jak się nagrzeje już nie, ale przy gwałtownym puszczaniu sprzęgła na jałowym, słychać stuki i terkotanie. Czasem zatrzęsie budą ale to bardzo delikatnie, a na wciśniętym sprzęgle jest ok.
    Jak tobie nie trzęsie budą tylko terkocze, to pada wysprzęglik, chociaż dopuki nie cieknie i nie ubywa płynu hamulcowego, to teoretycznie nic nie powinno się stać. Ja już tak jeżdżę prawie rok.
    W przyszłym roku mam wymianę rozrządu, przy okazji chcę wyczyścić turbo więc wywale cały silnik na stół i wymienie wysprzęglik, żeby mieć ze wszystkim święty spokój.

  3. #3
    krzychu55's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Problem rozwiązany: dwumas po przejechaniu 300 km jeszcze bardziej zaczal stukac. Odwiedziłem mechanika, cały komplet do wymiany wraz z wysprzęglikiem. Stukanie i terkotanie kompletni ustało Także prócz terkotania na wicśnietym sprzęgle jak i na puszczonym sprzęgle jesli pojawia się stukanie, to raczej jest to dwumas.
    Ostatnio edytowany przez krzychu55 - 28-09-12 o 12:46

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •