Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Dziwne objawy! Moduł comfortu a może pompka centralnego zamka??

  1. #1
    niebieskianiol's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny Dziwne objawy! Moduł comfortu a może pompka centralnego zamka??

    Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu mam problem w moim Audi ale teraz postanawiam się z tym rozprawić. Któregoś dnia nagle zaczęły robić się jakieś dziwne rzeczy. Przestało działać domykanie szyb,przy mechanicznym zamykaniu drzwi kluczykiem nie domyka drugich drzwi lub tez nie otwiera ( dotyczy to także klapy bagażnika ), oświetlenie środka kabiny gdy drzwi są otwarte pulsuje, w czasie jazdy zdarza się,że uchyla się szyberdach. Nie wiem co się dzieje. Czy to ma coś wspólnego z modułem komfortu lub pompką centralnego? Gdzie tego szukać i jak się za to wziąć ? Aha i jeszcze jedno. Wczoraj zgasło mi podświetlenie wskaźników i jeżdżę w "ciemności" (bezpiecznik odpowiedzialny za to jest OK). Proszę o pomoc.

  2. #2

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    W 8L nie ma osobnego modulu komfortu, jego funkcje obsluguje u nas pompka centralnego. Pompka jest w lewym nadkolu w bagarzniku. Poszukaj w istniejacych tematach dotyczacych pompki oraz mikrostyku w drzwiach kierowcy. Podswietlenie to inna sprawa.... moze jakis problem z uziemieniem?

  3. #3
    beatamichal2010's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staniatki/Koblenz Deutschland
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    dzisiaj mialem problem przyjechałem samochodem z pracy chce zamknac pilotem atu nic ? chce odpalić a cały czas świeci sie lampka od akumulatora czerwona rozruznik kreci a nie moze odpalic przepatrzyłem wszystkie bezpieczniki wszystkie dobre i zaraz pózniej odpalil !! aha zaobserwowałem ze jak nie mogłem odpalic nie dziłało radio i lamka w podsufitce czy może być to zwiozane z pompką centralnego?

  4. #4
    inhoss's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    48 razy
    Podziękował
    40 razy

    Domyślny

    całym oświetleniem wewnątrz steruje pompka centralnego zamka, ona ma w sobie moduł komfortu takie cyrki dzieją się wam jak macie tam wilgoć i wszystko przymarznie i robią się przepięcia na pompce, ona jest zamontowana w bagażniku z lewej strony przy nadkolu, moja oryginalnie jest otulona taką pianką/otuliną aby nic do niej nie dochodziło, jeśłi wam tam wilgoć doszła to może to być powód tych cyrków, radzę sprawdzić i jeśli coś nie tak to wyjąć i dobrze w cieple wysuszyć styki popryskać kontakt spray i zamontować i zabezpieczyć aby sucho tam było

  5. Podziękowania dla inhoss za pomoc w problemie

    beatamichal2010 (04-02-12)

  6. #5
    niebieskianiol's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruda Śląska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Czyli mam rozumieć, że za te wszystkie dziwne działania odpowiada elektronika w pompce centralnego? właśnie też tam mi podpowiadali,że skoro liczniki nie są podświetlone to może gdzie masa zniknęła. Poza tym dziś za dnia zaobserwowałem,że liczniki nic nie wskazują Ok poszukam coś na temat pompek lub mikrostyków.

  7. #6
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Poczytaj sobie te tamaty i bedziesz wszystko wiedzial. Tyle razy o tym samym piszemy!!

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...154#post904154
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...949#post892949
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •