Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: Kolejność gaśnięcia kontrolek

  1. #1

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny Kolejność gaśnięcia kontrolek

    Witam,

    na 99 % jestem zdecydowany na zakup Audi A3 1.6 z 1998. To co zwrocilo moja uwage to kolejnosc gasniecia kontolek. Mianowicie po przekreceniu kluczyka jenodczesnie gasnie kontolka seriwsu, temperatury, oleju, rezerwy i reczengo. Zostaje tylko (P) i kontolka aku. NIe zapala sie tez wgl kontorlna ABS. Czy to normalne? Czy powinny one gasnac jednoczesnie?

    I drugim problemem jest fakt swiecenia sie kotloki od poduszki. Wlasciciel mowil, że auto wyposazone jest w specjalny guzik, ktory trzeba nacisnac przed zapalniem(pewnie jakies odciecie) i ktos kiedys o tym nie wiedzial, porbowal zapalic i od tamtej pory kotrolka sie swieci. Po skasowaniu pojawia sie od nowa(kostka i tasma sa niby sprawdzane i sa ok). Komputer wywala blad przekaznika poduszki powietrznej. Czy to jest mozliwe?

    Bardzo prosze o pomoc gdyz to bedzie moja pierwsza Audi, do tej pory jezdzilem Seicento

    Z gory dzieki za odpowiedz

    A i cena za nia to 10,500 zl. Rok 98, alu, dwa komplety opon, climatornick, el szyby, lepsze audio.

    ---------- Post dodany 26-01-12 o 19:04 ----------

    Nikt nie wie jak gasna u niego w aucie kontrolki??

  2. #2

    Data dołączenia
    Apr 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skawina
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Na pewno nie powinny gasnac w jednym momencie. U mnie z 99 roku gasna po kolei.

  3. #3
    domel79's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    VW
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    311 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    u mnie rowniez po przekreceniu kluczyka nie gasna w jednym momencie

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    znalazlem filmik na youtube gdzie gasna tak jak opisuje: czyli facet z filmiku tez ma cos nie tak??;/

    ---------- Post dodany 26-01-12 o 19:44 ----------

    Naprawde pomozcie mi, bo auto wydaje sie interesujace, nurtuja mnie tylko te kontrolki...

  5. #5
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    tak to wygladalo u mnie w benzynie

    Who I am? I am a the Champion.

  6. #6
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Napewno to powinna gasnąć kontrolka poduszek..........a jeśli nie gaśnie, i wywala błąd, to albo kostka, albo poprostu brak poduszki. Ja chociażby na to, zgłębił bym temat dalej. Skoro niby wszystko jest ok, a błędu nie da się skasować................to znaczy ze coś jest kombinowane. A zapalanie nie ma nic wspólnego z poduszkami. Choćby nie wiem co. Kontrolka AirBag powinna gasnąć chwilę po włączeniu zapłonu, i powinna gasnąc jako jedyna, a nie równo z jakąkolwiek inną kontrolką.
    Ja bym zwyczajnie pojechał na kompa niech go przetrzepią...........koszt max 100zł a może oszczędzić nerwów i sporo kasy i czasu. Mine lepiej rozbroić niż kupić.........

  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF

    Domyślny

    Wlasciciel mowil ze byl na podpieciu i pokazalo blad przekaznika poduszki powietrznej..

  8. #8

    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    czarne
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Sam sprawdź. Nigdy nie wierz w ani jedno słowo sprzedającemu. Zawsze ci kit wciśnie.

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubelskie/Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Ciśnie ci kit , też tak coś czuje. Auto pewnie po dzwonie już bez poduchy.

  10. #10
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Chłoopie gdzie ty żyjesz!! Właściciel to ci może mówić że sam osobiście co 10tys. km jeździ do niemieckiego ASO na wymianę oleju, i w to też mu uwierzysz?? Mi turas wcisnął że niemiec ma mu książki do mojego audi przysłać bo zapodział gdzieś..............był tak przekonywujący, że wierzyłem mu na 60%.............tylko że był taki gamoń że nie sprawdził samochodu jak cofał licznik............ustawił 174 tys. a pod kierownicą w kieszeni były książki, w których ostatni przegląd był robiony na 211tys. a kolejny zapisany na 235tys................a ty jeszcze wierzysz mu tym bardziej że jak jest błąd poduszek, to z nikąd on się nie bierze. Albo sprawdzaj go w ASO, albo olej temat, bo mi to śmierdzi jakimś g.....m.

    Sam też mam nauczkę, nigdy nie słuchaj co ci wciska właściciel.........musiałem sporo włożyć żebym mojej a 3 nie musiał się wstydzić i mógł spać spokojnie z tymi myślami.

    A co do poduszek, to nie istnieje takie coś jak "przekaźnik poduszki powietrznej", jeśli już to zapalnik....................a jeśli wszystkie połączenia są ok, to niech ci wytłumaczy skąd ten błąd...........czyżby nie usunął CrashDaty????
    Możesz mu powiedzieć, że ten plik się kasuje ze sterownika po wymianie poduszek.....................niech nie myśli że na debila trafił..........

    Normalnie pisząc tego posta aż mi ciśnienie podeszło..............

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •