Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 121 do 130 z 232

Temat: Brak mocy 1.8T

  1. #121
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Otóż nieszczelności żadnej nie udało mi się znaleźć, rury na swoim miejscu wszystkie, opaski też... a te cięgno od turbo jak powinno chodzić? Ogólnie żadnych luzów nie wyczuwam, ale bez problemu moge je pociągnąć i się odchyla, z delikatnym oporem.
    U kumpla w nissanie 200sx za cholere gołą ręką cięgna nie da się pociągnąć...

    I proszę jeszcze o odpowiedź czy przez uszkodzony N75 doładowanie może być za małe? (do tej pory myslałem ze on tylko ma dwa stany dla turbo: ładuje - nie ładuje)

  2. #122
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    ciegno od westgate raczej reka sie odciagnie, ale zeby sprawdzic czy chodzi to chyba musialbys odkrecic wydech DP z 4 srub od turbo od dolu... i sprawdzic czy klapka jest na swoim miejscu czy nie odpadla (slyszalem o takim przypadku) i ew czy sie domyka... a jesli chodzi o n75 to u mnie na odpietym n75 doladowanie ok 0.5-0.6 bara z podpietym i sprawnym do 1.2
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  3. Podziękowania dla gelus za pomoc w problemie

    Hellboy (03-11-09)

  4. #123
    coach's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gniezno
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    a jakie powinno byc ciśnienie doladowania w seri tzn AGU 150 koni? bo wedlug kompa od gazu u mnie dochodzi do 1.7.
    1.8T i nic więcej

  5. #124
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    w seri agu bodajrze 0.5-0.6 bara , w agu kolego nie sprawdzisz doladowania ani vagiem ani innymi czarami, nie ma czujnika, musisz zakupic wskaznik
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  6. #125
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gelus Pokaż post
    ciegno od westgate raczej reka sie odciagnie, ale zeby sprawdzic czy chodzi to chyba musialbys odkrecic wydech DP z 4 srub od turbo od dolu... i sprawdzic czy klapka jest na swoim miejscu czy nie odpadla (slyszalem o takim przypadku) i ew czy sie domyka... a jesli chodzi o n75 to u mnie na odpietym n75 doladowanie ok 0.5-0.6 bara z podpietym i sprawnym do 1.2
    Ale to chyba masz program zrobiony?
    Będe chyba musiał podjechac do jakiegoś warsztatu bo sam się z tym nie uporam... Jedynie co, to dla pewności chcałbym podmienić na N75 na inny,100% sprawny..

    Nie poratowałby mnie ktoś z Wielkopolan podmianką N75 na parę chwil?

  7. #126
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    tak po programie i na innej turbinie takie doladowanie...
    jak cos n75 jezdzi ze mna w bagazniku, jestem z kalisza...
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  8. Podziękowania dla gelus za pomoc w problemie

    Hellboy (03-11-09)

  9. #127
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Widzę że chyba tylko Tobie tu zależy żeby mi pomóc.. Bardzo dziękuję więc za pomoc.. Szkoda że nie mieszkam bliżej Kalisza bo na pewno bym skorzystał z N75 A 300km (łącznie) szkoda robic tylko dla testu:/ Dzisiaj zdjąłem N75 i siknąłem w niego preparatem do czyszczenia przepływek. Po tym zabiegu jakby odzyskał ducha na chwile, wiec moze faktycznie w tym lezy problem...

  10. #128
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    ja mam n75 od swojej a3, wymieniałem, ale chyba nawet nie musiałem, leży niepotrzebny.
    Jak chcesz to podaj mi adres na PW to Ci go wyślę w sobotę, bo dopiero wtedy wracam.
    Jak był u mnie dobry to wróci Ci moc , a jak nie to go wyrzucisz .

    Aha gdzieś miałem widziałem kiedyś fotę jak sprawdzić zawór n75. Jak zaraz znajde to Ci tu wstawie
    Dodano:
    proszę bardzo

    zapożyczone ze streetracing.pl

    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...6b81f769a9ad4e


    a tu opis do tego też zapożyczony

    "Z 1 do 2 powinno być całkowite przejście kiedy zawór jest w stanie spoczynku, ale nie powinno być wogóle przejścia z 1do 3 lub z 2 do 3. Kiedy podasz napięcie na N75 zawór powinien puszczać w każdą możliwą stronę. Ważne jest aby kiedy zawór jest w stanie spoczynku nie puszczał do tego 3 nic. Zdarza się, że N75 jest elektrycznie sprawny i cyka sobie, ale jest nieszczelny i w stanie spoczynku popuszcza do 3 (czyli z powrotem w dolot). Wtedy dzieją się anomalia z doładowaniem."
    Ostatnio edytowany przez Grabek - 03-11-09 o 23:58 Powód: Automatyczne łączenie postów
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  11. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    Hellboy (04-11-09)

  12. #129
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    no 300km troszke dla testow kiepsko robic, a jeslic hodzi o n75 to pogloski chodza ze lepiej dolozyc troche i kupic nowy skoro masz juz pewnosc ze to n75 ew kable do n75 (mi sie np urwaly) mozliwe ze sama kostka nei laczy, sprawdz bledy...
    powodzenia
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  13. #130
    Hellboy's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabarz Pokaż post
    Aha gdzieś miałem widziałem kiedyś fotę jak sprawdzić zawór n75. Jak zaraz znajde to Ci tu wstawie
    Dodano:
    proszę bardzo

    zapożyczone ze streetracing.pl

    http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...6b81f769a9ad4e


    a tu opis do tego też zapożyczony

    "Z 1 do 2 powinno być całkowite przejście kiedy zawór jest w stanie spoczynku, ale nie powinno być w ogóle przejścia z 1do 3 lub z 2 do 3. Kiedy podasz napięcie na N75 zawór powinien puszczać w każdą możliwą stronę. Ważne jest aby kiedy zawór jest w stanie spoczynku nie puszczał do tego 3 nic. Zdarza się, że N75 jest elektrycznie sprawny i cyka sobie, ale jest nieszczelny i w stanie spoczynku popuszcza do 3 (czyli z powrotem w dolot). Wtedy dzieją się anomalia z doładowaniem."
    w spoczynku jest zgodnie z opisem. Żeby było napięcie wystarczy sprawdzić na odpalonym silniku? Czy napięcie idzie dopiero od jakichś obrotów (czy może od czego innego zależy jeszcze)?

    Cytuj Oryginalnie napisane przez gelus Pokaż post
    no 300km troszke dla testow kiepsko robic, a jeslic hodzi o n75 to pogloski chodza ze lepiej dolozyc troche i kupic nowy skoro masz juz pewnosc ze to n75 ew kable do n75 (mi sie np urwaly) mozliwe ze sama kostka nei laczy, sprawdz bledy...
    powodzenia
    Pewności nie mam dlatego chciałem go podmienić na w 100% sprawny, wtedy będę miał pewność kabelków nie sprawdzałem, myślę ze są ok, ale sprawdzić nie zaszkodzi. Błędów brak (tzn jeden jest, związany z radiem)

Strona 13 z 24 PierwszyPierwszy ... 3111213141523 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •